آبشار لوه، رازی نهفته در شهر گالیکشِ گلستان

بهترین زمان سفر به آبشار لوه در گلستان

با توجه به این که آبشار لوه در گلستان قرار دارد و شرایط آب و هوایی استان های شمالی کشور تقریبا در فصل های مختلف مشخص است باید بدانید که بهترین زمان سفر به سمت این منطقه فصل بهار است.

لوازمی که باید همراه داشته باشید!

کفش پیاده روی، کوله پشتی، وعده های غذایی، دارو های عمومی، آب آشامیدنی، کارت شناسایی، پاور بانک، کمک های اولیه، کیسه زباله، دفترچه بیمه، تلفن همراه، دوربین، میان وعده و مقداری پول نقد

برخلاف دیگر آبشارهای دیدنی که در استان گلستان وجود دارد، آبشار لوه یکی از دیدنی ترین جاذبه های طبیعی است که در این استان واقع است، علاوه بر زیبایی اولویت این آبشار به نسبت دیگر آبشارهای این استان دسترسی راحت به آن است. این آبشار در کنار روستایی هم‌نام با خودش قرار دارد که کمتر از ۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد

آبشار لوه در گلستان در دل جنگل های انبوهی از درختان ممرز، افرا و توسکا قرار دارد. این درختان بر زیبایی آبشار و البته بر مطبوع بودن آب‌ و هوا و دلپذیر کردن مناظر برای مسافران افزوده است. آبی که در این آبشار از صخره های طبقه ای پایین ریخته می شود، در هر طبقه حوضچه هایی به وجود آمده است که پیش از ریختن به طبقه بعدی آب از آن ها گذر می کند. ارتفاع بلندترین طبقه این آبشار ۱۵ متر است و در نهایت ارتفاع مجموعه آبشارها به ۷۰ متر می‌رسد. در واقع آنچه لوه نامیده می ‌شود مجموعه‌ ای از آبشارها است. متاسفانه با توجه به طبیعت زیبا و دسترسی راحتی که برای این آبشار وجود دارد اما امکانات رفاهی و اقامتی مناسبی برای آن در نظر گرفته نشده است.

جالب است بدانید که آبشار لوه در گلستان مقصد تورهای پیاده رو از دل جنگل های هیرکانی گلستان هم نیز محسوب می شود. در حقیقت این آبشار در شما این جنگل های قرار دارد و جنگل در جنوب به استان سمنان و دشت های زیبای نزدیک به شاهرود نیز می رسد. پیاده‌ روی از این مسیر به سمت آبشار در مسیری شیبدار انجام می‌ شود و نسبتا طولانی است.

فاصله ی بین آبشاره لوه در گلستان تا مسیر اصلی گلستان-خراسان به عنوان مسیری پرتردد به ویژه برای زائران مشهد محسوب می شود و فقط ۵ کیلومتر است و حتی برای آن هایی که به قصد این آبشار سفر نمی کنند. اگرچه فقط یک تابلوی کوچک نشانه مسیر فرعی است که از جاده جدا می ‌شود

اقامت در آبشار لوه در گلستان

در حال حاضر آنچنان امکانات رفاهی و اقامتی در نزدیکی این آبشار وجود ندارد گردشگرانی که می خواهند شب را در این منطقه بمانند می بایست به سمت مینودشت بروند. در صورتی هم که تجهیزات کافی را داشتید می توانید در محیط مناسبی اقدام به کمپ زدن بنمایید، برای کسانی که اقدام به کمپ زدن در این منطقه می نمایند بهتر است که جز چادر، کیسه خواب و لباس گرم هم همراه خودشان داشته باشند به دلیل رطوبت زمین زیراندازی برای کیسه خوابشان هم به همراه ببرد .اگرچه بسیاری از گردشگران در هتل‌ های گرگان، علی ‌آباد، کردکوی و مینودشت یا اقامت ‌گاه‌ های بوم‌ گردی روستاهای دیگر اقامت می ‌کنند، و برای بازدید از این آبشار کمی رانندگی را به جون می خرند.

بازدید از شهر گنبدکاووس

در صورتی که محدودیتی زمانی خاصی ندارید حیف است که تا اینجا آمده اید اما سفری به گنبد کاووس و جاذبه های دیدنی که در آن وجود دارد نداشته باشید. از زمانی که در مسیرتان به شهر گنبد می ‌رسید تا برج گنبد قابوس، فقط ۱۰ دقیقه رانندگی است. گنبدی که در این شهر وجود دارد، بلندترین برج آجری در جهان است که ارتفاع آن به ۱۸ متر می رسد. جالب است بدانید که آجرهای این برج از خاک دامنه ی کوه های مینودشت تامین شده است. تصور کنید که گروهی در آخر قرن چهارم قمری برای این کار مسیر مینودشت تا شمال شهر را با چندین اسب، بارها طی کرد‌ه‌اند. تصور کنید که گروهی در آخر قرن چهارم قمری برای این کار مسیر مینودشت تا شمال شهر را با چندین اسب، بارها طی کرد‌ه‌ اند.

به غیر از گنبد کاووس که می توانید در این منطقه مشاهده کنید با ۱۴ کیلومتر حرکت به سمت شرق جنگل های جذابی را می توانید مشاهده کنید. این نزدیکی توامان به چند منطقه دیدنی، آبشار لوه را در موقعیتی ویژه قرار داده است. این آبشار در نزدیکی خود، آبشار کوه‌ سنگی را هم دارد که آن هم یکی از جاذبه‌های طبیعی گلستان است و بودن این دو آبشار در کنار هم سفر به آن‌ها را جذاب‌تر می‌کند.

نوشته آبشار لوه، رازی نهفته در شهر گالیکشِ گلستان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *