آخرین تصاویر «ملکه فیل ها» قبل از مرگ!

تصاویر ملکه فیل ها

یک عکاس طبیعت انگلیسی به نام بورارد لوکاس (Will Burrard-Lucas) چند روز پیش تصاویری بی نظیر و تاثربرانگیز از یک فیل کهنسالِ بلندعاج منتشر کرده که توجه همه دنیا را به خود جلب کرده است. این فیل ۶۰ ساله یکی از آخرین بازمانده های فیل های بلندعاج است و این عکاس بریتانیایی موفق شده قبل از مرگِ فیل، تصاویری منحصربه فرد از او ثبت کند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با هم به تماشای تصاویری باشکوه از ملکه فیل ها بنشینیم.

وزن هر کدام از عاج های این فیل ها بیش از ۴۵ کیلوگرم است!

ویل بورارد لوکاس، ۳۵ ساله که پیش از این نیز عکس هایی بی نظیر از یک پلنگ سیاه کنیایی گرفته بود در مصاحبه ای با سی بی اس بیان کرد که تجربه و فرصتِ عکس گرفتن از آخرین ملکه فیل ها واقعا مرا تحت تاثیر قرار داده است.

به گفته بورارد لوکاس:

لوکاس در مورد اولین برخوردش با این فیل عظیم الجثه می گوید:

اگر قرار بود فیل ها ملکه ای داشته باشند بدون شک این فیل همان ملکه فیل ها خواهد بود! F-Mu1 بسیار لاغر و پیر بود اما بسیار باوقار، آرام و باشکوه قدم بر می داشت. او شبیه یادگاری به جا مانده از دوران باستان بود!

«او خلق و خویی بسیار آرام و مهربان داشت و حتی گاهی آن قدر به من نزدیک می شد که می توانستم لمسش کنم.»

ملکه فیل ها مدت زمان کوتاهی پس از ثبت این تصاویر به دلیل کهولت سن و به طور طبیعی فوت کرده است. لوکاس در این رابطه می گوید:

«من خیلی خوش شانس بودم که توانستم آخرین لحظات زندگی این گونه نادر و کمیاب فیل را ثبت کنم. ملکه فیل ها هم زندگی خوب و پیروزمندانه ای داشته است. معمولا این گونه فیل ها به خاطر عاج بلند و بزرگی که دارند توسط قاچاقچیان عاج کشته می شوند، اما این فیل آن قدر خوش شانس بوده که ۶۰ سال در دشت های آفریقا زندگی طبیعی ای داشته باشد و سرانجام هم به دلیل سن بالا بمیرد.»

تصاویر ملکه فیل ها که به تازگی منتشر شده بخشی از کتاب بوارد لوکاس به نام «قدم زدن با غول ها» است. هدف او از انتشار این کتاب آگاه سازی مردم از وجود چنین موجودات عظیم الجثه و نادری است که در معرض خطر انقراض قرار دارند. اما اگر شرایط و محیط زندگی آن ها فراهم باشد می توانند همچنان زنده بمانند و زندگی کنند.

به گفته لوکاس: «امیدوارم این کتاب و تصاویر باعث شود که شکار غیرقانونی آن ها متوقف شود و این گونه از فیل های بلندعاج بتوانند نسل ها زندگی کنند.»

این کتاب شامل ۱۵۰ عکس سیاه و سفید از این موجودات عظیم الجثه است که برای اولین بار منتشر می شوند. عکس ها از دو فیل ماده (که یکی از آن ها ملکه فیل ها است) و چهار فیل نر (بزرگ ترین آن ها LU1 نام دارد) گرفته شده اند.

منطقه ساوو (TSAVO) در کنیا محل زندگی بیشترین جمعیت فیل ها در کنیاست و مساحتی بالغ بر ۴۱۰۰۰ کیلومتر مربع را شامل می شود. متاسفانه فیل ها به ویژه فیل های بلندعاج به دلیل بازار قاچاق عاج ها توسط شکارچیان غیرقانونی کشته می شوند و همین موضوع باعث شده تا این گونه از فیل ها در معرض خطر انقراض قرار بگیرند.

در حال حاضر متاسفانه تنها ۲۰ فیل بلندعاج در آفریقا باقی مانده اند!

منبع: cbsnews.com

نوشته آخرین تصاویر «ملکه فیل ها» قبل از مرگ! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *