افتتاح بزرگ ترین کلیسای خاورمیانه

یکی از برنامه های اساسی و هدفمند دولت مصر، ایجاد وحدت و اتحاد میان مسلمانان و مسیحیان این کشور است، از همین رو در شب عید مسیحیان قبطی اقدام به افتتاح بزرگ ترین کلیسای خاورمیانه و مسجد جامع الفتاح العلیم کرد.

افتتاح بزرگ ترین کلیسای خاورمیانه در ۱۶ دی ماه سال ۱۳۹۷ در حضور عبدالفتاح سیسی (رئیس جمهور مصر) و تواضروس دوم (پاپ اسکندریه) صورت گرفت که این اقدام تحت تدابیر امنیتی خاصی برگزار شد، مکان برگزاری این مراسم در هتل ارتش قاهره بود.


این کلیسا در شهر قاهره و در زمینی به مساحت ۶۰۰۰۰ متر مربع ساخته شده و مراحل ساخت تمامی بخش های آن تنها ۷ ماه به طول انجامید. ظرافت کاری و طراحی های چشم نوازی که در این کلیسا صورت گرفته، چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. معماری زیبای این کلیسای جامع سبب شده تا بسیاری از گردشگران تور لحظه آخری مجاب شوند تا از آن بازدید کنند. این کلیسای زیبا یک برج به ارتفاع ۶۰ متر در خود جای داده است. خوب است بدانید که این دو بنای ارزشمند و مقدس در فاصله کوتاهی از یکدیگرقرار دارند.
مسجد جامع الفتاح العلیم در زمینی به مساحت حدود ۲۴۸ هزار مترمربع ساخته شده و معماری آن به سبک اسلامی می باشد. گلدسته های این مسجد بزرگ هر یک دارای ارتفاع ۹۰ متری بوده که سبب جلب توجه گردشگران تور لحظه آخری گشته است. این مسجد دارای یک گنبد بزرگ و چهار گنبد کوچک سفید رنگ می باشد که جلوه خاصی به مسجد بخشیده است. مسجد جامع الفتاح العلیم بخش های گوناگونی دارد که ۱ بیمارستان خیریه و ۲ مرکز حفظ قرآن جزئی از آن هستند. ظرفیت این مسجد در حدود ۱۹ هزار نمازگزار می باشد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ترامپ برای افتتاح بزرگ ترین کلیسای خاورمیانه از سیسی تقدیر به عمل آورده است. 


امتیاز
۵
از ۵ | از بین
۱۰۰
دهنده به امتیاز افتتاح بزرگ ترین کلیسای خاورمیانه

نوشته افتتاح بزرگ ترین کلیسای خاورمیانه اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *