اقوام بدوین یا بدوی چه کسانی هستند؟

انواع قبیله ها در میان اقوام بدوین اردنی

  • the tribe of the Jebeliya

یکی از شش قبیله ی بدوین اردن که در منطقه سینای جنوبی زندگی می کنند، قبیله جبلیه قدیمی ترین و یکی از نزدیک ترین افراد از میان قوم بدوین اردن به صومعه است. زیرا آن ها فرزندان نگهبانانی بودند که امپراتور یوستنیانیان در قرن ششم میلادی برای صومعه فرستاده بود. خود قبیله جبلیه به چهار خانواده تقسیم می شود: نوادگان سلیم، نوادگان امب یا اوهمبیت (Emb or Ouhembat)، همنت (Hement) و نتزینتی (Ntzinti).

  • The bedouin tribe of Said

قوم بدوین اردن که سعید نام دارند خود به خانواده هایی به نام رؤسا، ماسالام (Msala’am) و ابو زهری (Abu Zheri) تقسیم می شوند.

یکی دیگر از اقوام و قبیله هایی که در بدوین هستند، قوم آلگکات نام دارند. این قبیله نیز تنها به دو خانواده به نام های هامپادا (Hampada) و سئودا آبند تسلات (Sauada abnd Tselat) تقسیم می شوند.

قبیله سوئالها به خانواده هایی به نام ئوآرما (Auarma)، منصور (Mansour)، تیتسات (Tytesat) و ماهانس نایوآرا (Nauara of Mahanse) تقسیم می شوند.

در قبیله قکاراسری خانواده هایی به نام های ناصری (Nassaire)، بانتور (Bantur)، حسنس (Hassanse) و حرمس (Haramse) هستند.

قبیله میزنا نیز به خانواده هایی به نام ابو سمفو (Abu Sampha)، عامریان (Ameriyn)، درارما (Dararma) و قسنات (Gsenat) تقسیم می شود.

تمام این اقوام بدوین اردن در امنیت و صلح کامل با یکدیگر زندگی می کنند. اگر نیز در میان آن ها درگیری و اختلافی به وجود آید، برای حل مشکل و دعوای به وجود آمده به صومعه و عبادتگاه خود و بزرگترین مقام مذهبی مراجعه می کنند. تمام منطقه کوهستانی سینای جنوبی تحت حکمرانی بزرگترین فرد مذهبی صومعه قرار دارد. به عنوان مثال، چندین بار صومعه مقدس تصمیم گرفت تا اقوام مختلفی را که مکان ها و اموال خود را رها کرده بودند، در میان دیگر اقوام تقسیم شود و همچنین یک نگهبان برای مراقبت از کلیساها و بناهای مذهبی مختلف تعیین می نماید. امروزه زیارتگاه های بسیاری در بین معابد سینای قرار دارد.

نوشته اقوام بدوین یا بدوی چه کسانی هستند؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *