اهمیت مدرک زبان (تافل و آیلتس) برای تحصیل در دانشگاه‌های مطرح جهان

بسیاری از افرادی که تحصیلاتشان را در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد به پایان می‌رسانند، در تلاش هستند برای افزایش سطح علمی خود در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور اقدام نمایند. مدرک زبان انگلیسی بین المللی از مهم‌ترین الزامات برای دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های خارجی است و عدم ارائه آن منجر به رد درخواست و بررسی سایر مدارک می‌شود. نکته قابل توجه اینکه با توجه به اهمیت و رواج زبان انگلیسی در دنیای امروزی در همه کشورهای جهان رویکرد دانشگاه‌ها و آزمون‌های بین المللی معتبر به زبان انگلیسی است، در حدی که حتی در کشورهای غیر انگلیسی زبان نیز رشته‌های تحصیلی مناسبی را می‌توان یافت که کاملا به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند تا تحصیل در خارج از کشور را برای دانشجویان خارجی بیش از پیش ساده کنند.

کلیه متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، در صورتی که زبان انگلیسی به عنوان زبان مادری آن‌ها شناخته نباشد، موظف هستند تا شایستگی خود را در زبان انگلیسی در چهار حوزه شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب به دانشگاه مورد نظر خود اعلام کنند و یکی از این راه‌ها، ارائه مدرک زبان بین‌المللی انگلیسی است. بیشتر دانشگاه‌های جهان، در اختیار داشتن مدرک زبان با حد نصاب نمره مشخص شده را به عنوان یکی از الویت‌های پذیرش معرفی می‌کنند و اگر دانشجویی نتواند این مدرک را به همراه مدارک مورد نیاز به دانشگاه مقصد ارسال کند، احتمال رد درخواست وی دور از انتظار نیست. بنابراین، همواره در صورتی که زبان انگلیسی زبان مادری دانشجو نبوده و در دانشگاه‌ها یا کشورهای انگلیسی زبان تحصیل نکرده باشد، آزمون تافل یا آیلتس، یک اجبار در فرآیند پذیرش تحصیلی محسوب می‌شود.

آیا می‌توان پس از اخذ پذیرش تحصیلی برای دریافت مدرک بین المللی زبان اقدام کرد؟

معمولا در ۹۰ درصد شرایط، دریافت admission letter منوط به ارائه مدرک زبان است و در صورتی که عدم ارائه مدرک زبان با حد نصاب لازم شانس بررسی نهایی و قبولی مدارک کمتر می‌شود. البته در صورت پذیرش نیز شانس دریافت بورسیه و صدور ویزای تحصیلی کمتر می‌شود. البته هزینه شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون‌های زبان در خارج از کشور نیز بر اهمیت دریافت مدرک قبل از ارائه درخواست را دوچندان می‌کند.

آیا با نمره زبان پایین‌تر از حد مجاز می‌توان پذیرش تحصیلی گرفت؟

شانس موفقیت با نمره پایین‌تر در آزمون زبان بسیار کمتر می‌شود، ولی برخی از دانشگاه‌ها برای دانشجو قبولی مشروط صادر می‌کنند تا پس از یک دوره زمانی مشخص حد نصاب زبانی لازم را در آزمون زبان دانشگاه کسب کند. البته همه دانشگاه‌ها حد نصاب یکسانی برای نمره زبان ندارند؛ برای مثال، برخی از دانشگاه‌ها با نمره آیلتس ۶ آکادمیک هم نسبت به اعطای پذیرش تحصیلی به متقاضیان اقدام می‌کنند، در حالی که دانشگاهی دیگر به آیلتس ۷ آکادمیک نیاز دارد.

در این میان دانشگاه‌های کشور انگلیس و کانادا در زمره‌‌ی برترین و با کیفیت ترین دانشگاه های جهان قرار دارند. با دریافت ویزای تحصیلی انگلستان و ویزای تحصیلی کانادا و پس از تحصیل در این کشورها می توانید موقعیت های شغلی بسیار مناسبی در سرتاسر جهان به دست آورید، همچنین به‌یاد داشته باشید دانشجویان با ویزای تحصیلی انگلستان و کانادا می توانند در حین تحصیل در همان کشور مشغول به کار شوند.  آژانس مسافرتی سالیان سفر با داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای تا پایان مراحل اخذ ویزای تحصیلی در کنار شما خواهد بود تا تمامی دغدغه‌ها و سؤال‌های‌تان در مورد چگونگی گرفتن ویزای تحصیلی انگلیس و کانادا، مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت انگلیس، وقت سفارت کانادا و سایر موارد برطرف شود.

نوشته اهمیت مدرک زبان (تافل و آیلتس) برای تحصیل در دانشگاه‌های مطرح جهان اولین بار در سالیان سفر. پدیدار شد.

نوشته اهمیت مدرک زبان (تافل و آیلتس) برای تحصیل در دانشگاه‌های مطرح جهان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *