ایرانی ها همچنان می توانند بدون ویزا به گرجستان سفر کنند

توافقنامه لغو روادید بین ایران و گرجستان تداوم می یابد

با توجه به اخباری که در روزهای اخیر درباره روابط بین ایران و گرجستان در خبرگزاری های رسمی کشور اعلام شده بود مبنی بر دیپورت تعدادی از هموطنان از این کشور، هفته ی گذشته مدیر کل کنسولی جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر امور خارجه گرجستان در پایان مذاکرات مشترک در تفلیس، در مورد تداوم توافقنامه لغو روادید بین دو کشور به توافق رسیدند. این خبر سو تفاهم های روزهای اخیر و سردرگمی ایرانی ها برای سفرهای کاری و تفریحی به این کشور را رفع می کند و بر اساس آن ایرانی ها مطابق با شرایط گذشته می توانند به این کشور همسایه سفرهای خودشان را داشته باشند. در ادامه همراه تیم خبری الی گشت باشید تا بیشتر درباره ی خبر لغو روادید بین ایران و گرجستان اطلاعات لازم را داشته باشید.

مطالب مرتبط:
چابهار رقیب جدید مقاصد گردشگری در سواحل خلیج فارس
سهم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بودجه سال ۹۸
ایجاد امکانات گردشگری برای شهر زیرزمینی سامن

همانطور که در بالا اشاره کردیم، به نقل از خبرگزاری های رسمی کشور لغو روادید بین ایران و گرجستان همچنان باقی مانده است و مسافران ایرانی ها می توانند همانند گذشته به این کشور همسایه سفرهای خودشان را داشته باشند. مدیرکل کنسولی جمهوری اسلامی ایران و معاون وزیر امور خارجه گرجستان در انتهای مذاکرات مشترک شان در تفلیس در زمینه ابقای توافقنامه لغو روادید بین دو کشور با هم به توافق رسیدند.

مطابق با این گزارش، سفارت ایران در طی خبری اعلام نمود که این توافق نامه در زمان سفر هیات کنسولی جمهوری اسلامی ایران با معاون وزارت خارجه گرجستان نیز بدست آمد، از همین رو مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه علی اصغر محمدی و معاون وزارت خارجه گرجستان الکساندر خوتیسیاشویلی با توجه به ملاقاتی که با یکدیگر داشتند در مورد روابط کنسولی بین دو کشور نیز صحبت هایی کردند و در مورد تداوم توافقنامه موجود به منظور لغو روادید بین دو کشور نیز توافق رسیدند و این حاکی از آن است که مسافران ایرانی همانند قبل می توانند به سفرهای خودشان ادامه دهند.

 همچنین برای پیشبرد مناسبات کنسولی، مقام های دو کشور در مورد موارد زیر توافق کردند:

  • برای جلوگیری از برداشت نادرست مفاد توافقنامه لغو رژیم روادید و هر گونه سوء تفاهم ناشی از آن، هر دو طرف در مورد آماده سازی و انتشار اطلاعات و توصیه های سفر اقدام کنند.
  • کارهای لازم برای ساماندهی مفاد توافقنامه لغو رژیم رواید و اجرای موثر آن ادامه پیدا خواهد کرد.
  • چهارمین کمیسیون مشترک کنسولی دو کشور در بهمن ماه ۱۳۹۷ برابر با فوریه ۲۰۱۹ برگزار می شود.
  • برای صیانت و حمایت از روابط دو کشور و حقوق شهروندان و همچنین مقابله با انواع جرائم و تخلفات، قرار شد پلیس دو کشور در سطح های مختلف با هم همکاری داشته باشند.

قبل از این با وجود این که برای سفر به گرجستان نیازی به روادید وجود نداشت، تعدادی از ایرانی ها برای ورود به این کشور به مشکل برخوردند و دیپورت شدند، هرچند به تازگی وزارت کشور گرجستان اعلام کرد که محدودیت ها تنها شامل شهروندان ایرانی نمی شود و این کشور از ماه نوامبر از حضور ۱۱۵۱ شهروند خارجی از جمله ۴۳۴ ایرانی در کشورش جلوگیری کرده است.

در سال ۲۰۱۱ میلادی ایران و گرجستان توافقنامه ی بدون روادید را بین دو کشور به کار گرفتند اما در سال ۲۰۱۳ دولت گرجستان تصمیم به توفق موقت این توافقنامه با ایران گرفتند که با مخالفت های شدیدی روبرو شد، بر پایه این مخالفت ها این کشور از سال ۲۰۱۶ میلادی این توافقنامه را دوباره از سر گرفت.

سفر با تورهای متنوع گرجستان

لازم به ذکر است که با توجه به لغو روادید بین ایران و گرجستان و رفع سوء تفاهم های وجود بین این دو کشور همسایه ایرانی های به راحتی می توانند به سفر خودشان به این کشور ادامه دهند و تورهای مسافرتی به گرجستان استفاده کنید. ژانس مسافرتی الی گشت در راستای رضایت نظر مسافران خود، اقدام به ارائه تورهای متنوعی از شهر تفلیس کرده است که به جرات می توان برای اکثر اقشار جامعه امکان سفر وجود دارد. با توجه به این که در روزهایی هستیم که حال و هوای کریسمس و تعطیلات در کشورهای مسیحی برقرار است، می توان گفت که بهترین زمان برای خرید یکی از تورهای تفلیس الی گشت مطابق با بودجه ای دارید است.
گرجستان جزء مقاصد ارزان قیمت محسوب می شود و اگر طرفدار سفر ارزان هستید و به دنبال مقصدی خارجی برای سفر پاییزیتان می گردید تفلیس بدون شک یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.

نوشته ایرانی ها همچنان می توانند بدون ویزا به گرجستان سفر کنند اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *