ایران صاحب برند ملی گردشگری می شود

برند ملی گردشگری

پس از ۲۰ سال تلاش، در سال آینده ایران صاحب برند ملی گردشگری می شود. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از صاحب برند شدن ایران در زمینه گردشگری در سال آینده خبر داد. ولی تیموری مهم‌ ترین هدفی که این پروژه دنبال می کند را معرفی محصولات و خدمات متمایز گردشگری ایران به خارج از کشور برای جذب حداکثری گردشگران دانسته و گفت: برنامه ‌ریزی برای پروژه ایجاد برند ملی گردشگری در بازه زمانی یکساله از مهرماه ۱۳۷۹ تا مهر ۱۳۹۸ صورت گرفته و اقدامات مختلفی نیز در این راستا انجام شده است. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

مطالب مرتبط:
سایت موزه زمین گردشگری در شیراز راه اندازی شد
خاورمیانه در رشد صنعت گردشگری بین المللی در سال ۲۰۱۸ پیشتاز شد
برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران

تیموری تصریح کرد که از ۲۰ سال گذشته تلاش شده است تا یک شعار و یک لوگو و نماد به عنوان برند ملی گردشگری ایران طراحی و انتخاب شود و در این زمینه فراخوان ‌های بسیاری نیز برای رسیدن به طرح مورد نظر اعلام شده که تاکنون نتیجه دلخواه به دست نیامده است. تیموری یادآور شد که پروژه برند ملی گردشگری به دنبال ایجاد گردشگری فاخر و ممتاز است. در حال حاضر شرکت در نمایشگاه ‌های خارجی و بین ‌المللی بدون برنامه برای توسعه برند انجام می‌شود و این موضوع سبب هدر رفتن سرمایه می‌ گردد. تیموری تصریح کرد که با اجرای پروژه برند ملی این هزینه ها به سرمایه‌گذاری تبدیل می‌شود. به این شکل می‌توان گفت که این پروژه نوعی سرمایه‌ گذاری برای حفظ هزینه‌ های کشور است. معاون گردشگری کشور همچنین خاطرنشان کرد که ایجاد برند ملی گردشگری به شکل ‌گیری اقتصادی ممتاز منتهی می‌شود و در این شرایط خدمات دهندگان در حوزه گردشگری تلاش می‌کنند تا اقتصاد ممتاز داشته و خدمات ممتاز گردشگری را ارائه دهند.

در سایه اقتصاد ممتاز، مسیر توسعه هموار می‌شود و کالاها و محصولاتی که امکان بازاریابی ندارند با این اقتصاد حمایت شده و ارتقا پیدا می‌کنند. تیموری علاوه بر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور خارجه، وزارت کشور، وزارت اقتصاد و امور دارایی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما را در ایجاد این اقتصاد ممتاز دخیل دانسته و خواستار پذیرفتن برند ملی گردشگری و همراهی با آن توسط این سازمان ‌ها شد. تیموری تاکید کرد که پروژه ایجاد برند ملی گردشگری همراه با هشت زیر پروژه به مرحله اجرا خواهد رسید. به گفته وی تعیین استراتژی و هویت بصری برند گردشگری کشور، جریان سازی موضوع این برند میان فعالان حوزه صنعت گردشگری، تدوین ضوابط و شرایط احراز و دریافت برند در حوزه‌ های خدمات گردشگری، تجربه ‌سازی برند در تورهای ورودی ایران، توانمند‌سازی بنگاه ‌ها در راستای تبدیل شدن به ملکه‌ های صنعتی، برگزاری جلسات معرفی پروژه به مدیران و ذینفعان، هشت زیر پروژه این طرح به شمار می‌رود.

معاون گردشگری کشور از سوی دیگر ایجاد سازوکار حمایتی از پروژه برند ملی گردشگری را مهم‌ ترین بخش از این پروژه دانسته و تصریح کرد که اسفند ماه آینده تفاهم ‌نامه چهار وزارتخانه امضاء شده و این سرفصلی برای تحقق این پروژه و شکل‌گیری اقدامات ارتباطی آن است. علاوه بر این تیموری در پایان اشاره کرد که از نیمه دوم سال آینده جریان سازی ‌های ملی و بین ‌المللی در مورد پروژه برند ملی گردشگری با حضور در نمایشگاه ‌ها آغاز شده و اوج این پروژه به عنوان محور معرفی ایران، نمایشگاه اکسپو دبی ۲۰۲۰ خواهد بود. به گفته تیموری در۶ ماه دوم سال آینده، از برند ملی گردشگری در نمایشگاه‌ های پیش رو نیز به صورت آزمایشی استفاده می‌شود.

نوشته ایران صاحب برند ملی گردشگری می شود اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *