بارش شهابی ربعی و دیگر پدیده های نجومی دی ماه ۹۷

بارش شهابی دی ماه امسال

مطالب مرتبط:
نکات طلایی درباره ی بارش های شهابی آبان ۹۷
آیا بشقاب پرنده واقعا وجود دارد؟
چرا بیشتر زلزله ها شب ها اتفاق می افتند؟

همواره آسمان شب و پدیده هایی که در بالای سرمان رخ می دهند برایمان پر از شگفتی و سوال بوده است. اگرچه علت بسیاری از این پدیده ها امروزه مشخص شده اما همچنان زیبایی قبل را برای ما دارند و با بالا رفتن تکنولوژی و وجود دوربین های عکاسی متعدد، تماشای چنین پدیده هایی حتی برای کسانی که دیدن آن را از دست داده اند، نیز امکان پذیر است. عضو کمیته علمی مرکز نجوم ادیب اصفهان آقای “عمران مرادی” در مورد بارش شهابی ربعی چنین بیان کرده اند که: “۱۴ دی ماه اوج بارش شهابی ربعی است که در ساعت ۵ بامداد رخ می‌دهد. نرخ ساعتی سرسویی این بارش شهابی رد زمان اوج، در هر ساعت ۱۲۰ شهاب است.”

مرادی برای توضیح بیشتر راجع به بارش‌های شهابی این گونه ادامه دادند: “این رویداد‌ها یک پیش‌آمد آسمانی در آسمان شب است که در هنگام عبور سیاره زمین در پیمودن مسیر مدار خود از میان توده‌ای از ذرات در فضا رخ می‌دهد. در جریان این رویداد تعداد زیادی شهاب در جوِ زمین می‌سوزند. هر بارش شهابی در ناحیه مشخصی از آسمان اتفاق می‌افتد و به این محل کانون بارش گفته می‌شود.”

او در ادامه معرفی پدیده های نجومی دی ماه عنوان نمود که ۱۵” دی ماه در ساعت ۶:۴۷ سحرگاه، هلال آخر ماه ربیع الثانی سال ۱۴۴۰ هجری قمری با چشم مسلح امکان پذیر است. هلال اول هر ماه قمری پیش از غروب خورشید در غرب آسمان و هلال آخر، پیش از طلوع خورشید در سمت شرق قابل رویت است.” بنابراین جدای از برنامه ریزی برای تماشای بارش شهابی ربعی می توانید از هلال آخر ماه نیز لذت ببرید و عکاسی کنید. در ادامه این پژوهشگر رویدادهای نجومی دیگر سال جدید را معرفی نمود که برایتان بازگو می کنیم.

نوشته بارش شهابی ربعی و دیگر پدیده های نجومی دی ماه ۹۷ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *