بازار سابلون بروکسل

کشور زیبای بلژیک از مقاصد گردشگری محبوب در اروپا می باشد که سالانه میلیون ها توریست را پذیرا می باشد. در کنار جاذبه های گردشگری مهم و جالبی که در این کشور وجود دارد، تعدادی مرکز خرید هم احداث شده که توریست ها می توانند خریدهای دلپذیری را در آن ها انجام دهند. یکی از این مراکز خریدها بازار سابلون بروکسل می باشد که در شهر بروکسل واقع شده است.


بازار سابلون بروکسل آخر هر هفته در میدان گرند پالاس برقرار است که در آن انواع عتیقه جات و سایر لوازم خانگی و خوراکی فروخته می شود. افزون بر عتیقه جات گوناگون، انواع تابلوهای نقاشی و لباس های متنوع نیز در آن به فروش می رسد که گردشگران تور بلژیک می توانند از آن ها خریداری کنند. بخشی از بازار سابلون بروکسل به دست فروشانی اختصاص دارد که از این راه گذر معاش می کنند. برخی از اجناسی که در این بازار به فروش می رسد به قدری جذاب هستند که توریست ها را مجاب به خرید می کنند و آن ها می توانند از این اجناس به عنوان سوغاتی برای اطرافیان استفاده کنند.
میدان گرند پالاس که محل به راه انداختن این بازار محلی می باشد، در واقع نام خود را از کلمه سابل به معنای شن و ماسه گرفته است که دلیل آن دشت های شنی موجود در منطقه بوده که در سال های گذشته وجود داشته ولی اکنون در اطراف این میدان مغازه ها و کافه های باشکوهی وجود دارد که مورد توجه گردشگران تور بلژیک می باشد. امروزه این میدان را مرکز تجارت عتیقه بروکسل می نامند. رونق این تجارت به اندازه ای گسترش پیدا کرده که حتی خانه های تاریخی موجود در اطراف میدان، تبدیل به مغازه های عتیقه فروشی شده که اهالی بومی به واسطه آن سرگرم شده اند و بازار سابلون بروکسل را تشکیل داده اند. 


امتیاز
۵
از ۵ | از بین
۱۰۰
دهنده به امتیاز بازار سابلون بروکسل

نوشته بازار سابلون بروکسل اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *