بازدید از زیباترین کلیساهای بلغارستان

ایران مرکز ۱۱ تیر, ۱۳۹۸ blog

زیباترین کلیساهای بلغارستان یکی از بهترین فسمتهای سفر شما به بلغارستان می تواند باشد. بلغارستان به عنوان کشوری که تاریخ مذهبی غنی داشته و مذهب مسیحی ارتدکس در این کشور رواج دارد دارای برخی از زیباترین کلیساها بوده که نمادی از معماری مذهبی این کشور می باشد. برخی از زیباترین کلیساهای بلغارستان به دلیل عمر تاریخ مذهبی خود مشهور بوده اما برخی دیگر برای نقش خود در رویدادهای مهم تاریخی معروف می باشند.

کلیسای سنت الکساندر نوسکی

کلیسای سنت الکساندر نوسکی یکی از زیباترین کلیساهای بلغارستان بوده که به عنوان کلیسای جامع اصلی این کشور و نمادی از تاریخ مذهبی صوفیه شناخته می شود. این کلیسای بی نظیر در سال ۱۸۷۸ تا ۱۸۷۹ و در طول جنگ روسیه و ترکیه در اختیار سربازان ارتش روسیه قرار گرفت. این جنگ باعث آزاد شدن بلغارستان از امپراتوری عثمانی پس از ۵ قرن گردید. این نام پس از پیروان شخصی امپراتور روسیه در آن زمان به نام الکساندر دوم نامگذاری گردید.

کلیسای روسی بلغارستان

 

کلیسای سنت نیکلاس (Saint Nicholas) که در شهر صوفیه قرار گرفته یکی از زیباترین کلیساهای بلغارستان بوده و به عنوان کلیسای روسی نیز مشهور می باشد زیرا معماری مذهبی آن همانند ساختارهای مذهبی کشور روسیه است. این کلیسای بی نظیر در مرکز شهر صوفیه بوده و با طراحی و دکوراسیون منحصر به فرد خود بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی خود جلب می نماید. بازدیدکنندگان از این کلیسا می توانند طراحی های افسانه ای داخل کلیسا و سردابه آن را مشاهده کرده و آرزوی درونی خود را بر روی یک کاغذ بنویسند تا برآورده شود.

کلیسای سنت صوفیای بلغارستان

کلیسای سنت صوفیا در کنار اینکه یکی از زیباترین کلیساهای بلغارستان می باشد، یکی از قدیمی ترین کلیساها در پایتخت این کشور است. در واقع این ساختمان است که نام صوفیا را به پایتخت بلغارستان داده است. قرن ها پیش که شهر صوفیا شروع به ساخت و ساز نمود، کلیسای سنت صوفیا بر روی یک تپه ای در حومه این شهر قرار داشت. در آن زمان پایتخت بلغارستان هنوز شهری کوچک بود. این ساختمان که به نوعی نمادی از تاریخ مذهبی این کشور است باعث شد تا نام آن بر روی شهر قرار گیرد. زمانی که از این کلیسای بی نظیر بازدید می کنید محل دفن مردگان را که گورستان مسیحیان قرن ها پیش می باشد از دست ندهید.

کلیسای یادبود تولد مسیح

کلیسای یادبود تولد مسیح یکی دیگر از زیباترین کلیساهای بلغارستان بوده که در سبک معماری مذهبی روسیه بنا شده است. این کلیسا در حقیقت درون صومعه شیپکا (Shipka) و در کوه های استارا پلانینا (Stara Planina) قرار گرفته است. این کلیسای بی نظیر در نزدیکی قله کوه شیپکا قرار داشته که یکی از مهمترین نبردهای جنگ روسیه و ترکیه در سال ۱۸۷۷ و ۱۸۷۸ در این محل روی داد. در بازدید از کلیسای یادبود تولد مسیح شما می توانید گنبدهای طلایی رنگ که در سبک کلیساهای روسیه می باشند را مشاهده کنید اما لازم است بدانید که در زیر این بنا استخوان های ۹ هزار سرباز بلغارستانی و روسی وجود داشته که در طول نبرد با ترکیه جان خود را از دست داده اند.

کلیسای سنت کنستانتین و سنت هلن

کلیسای سنت کنستانتین و سنت هلن یکی از زیباترین کلیساهای بلغارستان و همچنین یکی از چشمگیرترین نقاطی است که در شهر قدیمی پلوودیف (Plovdiv) چشمام شما را به سوی خود جلب می نماید. ساختمان این کلیسا در سال ۱۸۳۲ میلادی توسط معماران محلی برجسته با ایده های مذهبی ساخته شده و درون آن نیز با نقاشی های روشن و رنگارنگ تزیین شده است که این نقاشی ها تا به امروز به خوبی حفظ شده اند.

نوشته بازدید از زیباترین کلیساهای بلغارستان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *