باغ گل های اصفهان

باغ گل های اصفهان را می توان یکی از جاذبه های متفاوت اصفهان معرفی کرد,این باغ بسیار دیدنی و رنگارنگ شما را به دنیایی متفاوت از لذت دعوت میکند که می توانید در یک ساعت بازدید از این مکان بسیار زیبای اصفهان خستگی چند روزه خود را از یاد ببرید و به آرامش خوبی برسید.

در بازدید از باغ گل اصفهان می توانید با انواع گل و گیاه آشنا شوید و بسیار لذت ببرید,در مجموعه ۳۹۵ گونه گیاهی را می توانید در این باغ مشاهده کنید که جاذبه ای متفاوت از آثار تاریخی شهر اصفهان را در خاطرات شما ثبت کند.

از ویژگی های دیگر باغ گل های اصفهان ,کارکردهای تفریحی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و تدابیری چون به کار بردن عناصر معماری سنتی در بناهای باغ پدیده بسیار زیبای را بوجود آورده است که برای گردشگران و بسیار جالب می باشد.

اگر بخواهیم باغ گل های اصفهان را دقیق تر برای شما معرفی کنیم ,باید اینگونه گفت که:

ورودی باغ در ضلع غربی آن با ساختمانی دو طبقه مواجه می شوید که برای ارائه بروشور و اطلاعات باغ و نمایش بذر گل ها می باشد.طبقه اول این ساختمان باغ گل ها به گونه ای طراحی شده است که می توانید با قرار گرفتن در ایوان آن محوطه کلی پارک را مشاهده کنید.اما طبقه دوم این ساختمان سالنی برای نمایش فیلم و اسلاید انواع گیاهان برای علاقه مندان و بازدید کنندگان آماده کرده اند.

وجود باغچه های بسیار زیبا که اطراف آن را با نرده‌های ساده و دیوار سبز انواع گیاهان پرچین مانند شمشاد به عنوان محافظ از گل های زینتی ایجاد کرده اند که در نوع خود بسیار زیبا می باشد.

یکی از زیباترین قسمت های باغ گل های اصفهان طرح فرش ایرانی که از نقش های اصیل و کهن اصفهان بر گرفته شده است.برای طرح فرش ایرانی در باغ گل اصفهان از انواع بوته گل های بسیار زیبا و همچنین گل های فصلی انتخاب شده است که همیشه جلوه ای زیبا و سر زنده ای دارد.

سمت دیگر باغ گل های اصفهان,یعنی ضلع جنوب شرقی باغ یک برکه ای متفاوت طراحی شده است که از سنگ ضایعات و سنگ لاشه طراحی شده است.در کنار این برکه آبشار ساخته اند که با وجود سقوط حجم زیاد آب از ارتفاع ۴ متری به داخل برکه ظاهری بسیار زیبا ایجاد شده است که در نوع خود پدیده ای زیبا برای گردشگران می باشد.

یکی دیگر سرگرمی های این باغ که در ضلع شرقی ایجاد شده است, آمفی تئاتر روباز است.این آمفی تئاتر با با استفاده از تنه درختان ایجاد شده که به منظور برگزاری نمایشگاه های مختلف و مراسم جشن و سخنرانی از آن استفاده می شود.

در قسمت شمال غربی باغ گل های اصفهان ,بخشی زیبا از گل مخصوص کودکان طراحی کرده اند که بسیار زیبا و از گیاهان پرچینی همچون شمشاد به شکل یک هزاتو طراحی کرده اند.

قسمت دیگر باغ گل های اصفهان را تبدیل به باغ صخره ای کرده اند که باوجود ۲۵۰ گونه گیاهان صخره ای فضای خاصی تشکیل شده است.

وجود باغ گل رز و همچنین انواع گیاهان دارویی و خوراکی که بر اثر تحقیق و روی اصول آنها را کاشته اند می توانید در این باغ مشاهده کنید.

در قسمت آخر دریاچه این باغ هم گل های سوزنی وجود دارد که بیش از ۸۶ گونه در این باغ کاشته اند .

وجود انواع گل های داوودی در ۲۶ نوع ,وجود گونه های گل های پیازی در ۳۸ گونه در این باغ مثال زدنی است که شما می توانید در این باغ مشاهده کنید.

علاوه بر این قسمت ها که بیان شد,یک قسمت دیگر از این باغ طرح باغ ژاپنی، طرح باغ فرانسوی، کلکسیون سوزنی برگان، گلخانه کاکتوس، لکسیون گل و فلاورباکس، کلکسیون گیاهان پوششی طراحی شده است که در نوع خود بسیار زیبا و خوش سلیقه می باشد.

آدرس: اصفهان، میدان بزرگمهر، ابتدای خيابان سلمان فارسی

زمان بازدید: همه روزه از ۰۸:۰۰ تا ۲۰:۰۰

هزینه بلیت: ۴۰۰۰ تومان برای اتباع ایرانی و ۲۰۰۰۰ تومان برای اتباع خارجی


امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

نوشته باغ گل های اصفهان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *