با این ترفندها به راحتی در سفر ظاهری آراسته و شیک داشته باشید!

لباس مناسب سفر

همه ی انسان ها علاقه مندند تا همیشه و در هر شرایطی ظاهر خوب و آراسته ای داشته باشند و بهترین لباس ها و ترکیب ها را در پوشش خود به کار ببرند. برخی از افراد در این امر موفق هستند و بعضی های دیگر هم نه این که موفق نباشند اما به تلاش و سلیقه ی بیشتری نیاز دارند! یکی از موقعیت هایی که واقعا لازم و مهم است که افراد دارای ظاهری خوب و آراسته باشند، در هنگام سفر است. با این وجود به نظر شما لباس مناسب سفر شامل چه مواردی می شود و چه استانداردهایی را باید درباره ی آن به کار برد؟ اگر پاسخ این سوال برای شما هم مهم است، در ادامه با ما در الی گشت و در مطلب لباس مناسب سفر همراه باشید.

لباستان را مناسب با مقصدتان انتخاب کنید!

مطالب مرتبط:
نکات سفر برای افراد درونگرا!
با این نکات سفر ارزانی داشته باشید!
با نکات سفر به وین، مطمئن تر به اتریش سفر کنید!

البته ممکن است که شما مسافر چند مقصد مختلف باشید اما پیشنهاد ما اکیدا بر این است که حتما لباس هایی را که با خود می برید، مناسب با فصل و همچنین شرایط آب و هوایی مقصدی باشد که به آن سفر می کنید. به طور مثال اگر الان می خواهید تا به یک کشور اروپایی و در حوزه ی شینگن بروید، احتمال آن زیاد است تا به چند کشور دیگر هم سر بزنید.

در حال حاضر هم که هوا سرد است و در آستانه ی فصل زمستان هستیم و در کشورهای اروپایی نیز هوا سردتر از چیزی که فکر می کنیم است. با این شرایط ترجیح شما بردن چگونه لباس هایی است؟ فکر می کنید لباس مناسب سفر چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ بی شک لباس های کم حجم اما گرم و پشمی و همچنین ۲ جفت کفش که هم جای چمدان شما را تنگ نکند و هم مناسب فصل باشد، اولویت شما خواهد بود.

اولویت را با لباس های شیک و راحت بگذارید!

بحث انتخاب لباس مناسب سفر واقعا یک بحث گسترده است که می توان درباره ی آن حالا حالاها مطلب نوشت. انتخاب لباس واقعا یک امر سلیقه ای است که تحت عوامل مختلفی همچون اندام فرد، رنگ پوست، هدف از خرید لباس و بسایری از الِمان های دیگر قرار می گیرد. اما توجه کنید که برای شما و عکس هایی که می گیرید و با افرادی که ملاقات می کنید خیلی مهم هستند بنابراین، لباس هایی را برای سفر خود انتخاب نمایید که همه ی نیازهایتان را پاسخ بگوید.

به جنس لباس هایتان دقت کنید!

اگر بخواهیم در این زمینه جامع و کامل صحبت نماییم باید بگوییم که مثلا؛ از لباس‌ هایی که بافت آن ‌ها کش می‌ آید، استفاده کنید زیرا؛ معمولا چروک نمی ‌شوند و بیشتر از لباس ‌هایی که ۱۰۰ درصد از کتان هستند هم شکل خود را حفظ می ‌کنند. در ضمن برخی از این لباس‌ ها عرق هم نمی ‌کنند و در نتیجه بوی نامناسب هم کمتر می گیرند که این خود در سفر واقعا یک مزیت به حساب می آید. یا از پوشیدن لباس های کتان بپرهیزید تا حد ممکن زیرا خیلی زود از قیافه می افتند و چروک می شوند. از شلوارهایی از جنس لی استفاده کنید که هم ضخیم هستند و هم ظاهر خودشان را به خوبی حفظ می نمایند.

هوشمندانه لباس خود را انتخاب کنید!

وقتی می گوییم هوشمندانه از چه چیزی صحبت می کنیم؟ مثلا لباس هایی همچون کت چرم چه برای خانم ها و چه برای آقایان، انتخابی هوشمندانه است زیرا هم ظاهر خاص و جذابی دارد و هم با لباس ها و کفش های مختلفی می توان آن را ست کرد. لباس های گرمی همچون هودی، پلیور، شلوار جین تیره، بوت و نیم بوت های چرم و یا جیر تیره و حتی کفش های اسپرت ورزشی می توانند انتخاب هایی هوشمند در انتاخاب لباس مناسب سفر برای خانم ها و آقایان باشند.

هر چیزی که دلتان می خواهد بپوشید!

این که می گوییم خوش پوشی و خوش تیپ بودن استانداردهای خاص خود را دارد، به این معنی نیست که سلیقه و راحتی و به قولی هر چی دلم می خواد می تونم و می پوشم های شما زیر سوال برود! نه، منظور این است که با توجه به استانداردهایی خاص، بهترین و البته راحت ترین و دلچسب ترین انتخاب لباس را داشته باشید. هیچ وقت فکر نکنید که شما مجبورید که حتما از کت چرم و یا شلوار جین سرمه ای تیره استفاده کنید! این ها تنها پیشنهادهایی هستند که معمولا بر روی اکثر افراد جواب خود را پس داده اند و معمولا هم سلیقه ی بیشتر افراد هستند. در هر صورت بهتر است که در هنگام سفر لباس بیرون مورد علاقه ی خود را انتخاب کنید زیرا، این کار باعث می ‌شود در سفر اعتماد ‌به ‌‌نفس بیشتری داشته باشید.

هدفتان را از انتخاب لباس مناسب برای سفر مشخص کنید!

اگر قرار است تا در طول سفر خود تنها به گشت و گذار در جاذبه های توریستی بگذارانید باید نوع انتخاب لباستان با زمانی که ممکن است به مهمانی و یا یک قرار رسمی بروید فرق داشته باشد.

رنگ بندی مناسب را انتخاب کنید!

برای انتخاب رنگ لباس مناسب سفر همچنان اولویت شما نسبت به زمانی که می خواهید به سفر بروید، فرق می کند. بهار، تابستان، پاییز و زمستان هر کدام رنگ بندی های خاص و مناسب خود را می طلبند. خوبی این قسمت در این جا است که اگر واژه ی رنگ بندی مناسب مثلا برای بهار را در موتورهای اینترنتی جستجو نمایید، نتایج بسیاری دریافت خواهید کرد که شما را در راه انتخاب رنگ مناسب برای لباس هایتان کمک کند.

البته نباید از ترندها بگذرید زیرا در مد و لباس پوشیدن مخصوصا ترندهای رنگی بسیار تاثیرگذارند و پالت های رنگی مختلفی را به افراد معرفی می کنند. به صورت کلی اگر بخواهید رنگ مناسب برای فصل زمستان که مناسب برای سفر هم هم باشد را برای شما مثال بزنیم از ترکیب خاکستری و مشکی یا سبز ارتشی و رنگ های تیره، طوسی متمایل به فیلی و صورتی کمرنگ و پاستلی بسیار مد و ترند هستند البته نباید از بسیاری از ترکیب های دیگر گذشت.

مدل مو و آرایش مناسب

این که از واژه ی آرایش در این قسمت استفاده کردیم دلیل بر این نیست که آقایان می توانند تا از این قسمت از مطلب لباس مناسب سفر بگذرند بلکه، این قسمت برای آن ها هم هست. اولین نکته ای که باید در این قسمت به آن توجه کنید این است که با توجه به این که اقلیم شما عوض شده است، بی شک پوست شما واکنش نشان خواهد داد.

بنابراین پیشنهاد می کنیم که آب زیاد بنوشید و از کرم مرطوب کننده هم زیاد استفاده کنید تا پوستتان آسیب نبیند و خشک نشود. برای حفظ رطوبت پوست بدن هم همانند پوستتان، باید از لوسیون استفاده کنید. یک دستورالعمل خوب برای شما در طول سفرتان این است که شما می ‌توانید تا مقداری آب را با چند قطره روغن اسطوخودوس ترکیب کنید و آن را در یک بطری اسپری بریزید و گاهی اوقات آن را روی صورت خود اسپری کنید تا پوستتان بسیار شاداب بماند.

بخش بعدی آرایش و یا به اصطلاح انگلیسی آن، میکاپ است که مخصوص خانم هاست. لطفا از آرایش های غلیظ بپرهیزید!

هم وقتتان را می گیرد و هم واقعا ضرورتی ندارد. از یک کرم پودر کاور مات معمولی، ماسکارا یا همان ریمل و کمی رژ لب استفاده کنید تا وقتتان برای آرایش کردن از بین نرود. و اما می رسیم به مدل موها. مدل مو هم بستگی به اندازه ی موهایتان و همچنین تناسب آن با چهره ی شما دارد اما به هر حال هر مدل مویی که دارید، در طول سفر خود خیلی معمولی با آن ها برخورد کنید زیرا این کار هم می تواند وقت گیر باشد. می دانید، واقعا اصلا لازم نیست که ساعت ‌ها وقت را خود صرف مدل دادن به موهای خود کنید و آن را پیچ و تاب بدهید.

در واقع گاهی اوقات این کار باعث می‌ شود تا موهای شما حتی ظاهر نامناسبی پیدا کنند. شما می ‌توانید برای جلوگیری از ریخته شدن موها روی صورتتان، آن ‌ها را با مدلی کاملا ساده ببافید. مثلا اگر به مکانی مرطوب و شرجی سفر می ‌کنید، برای جلوگیری از به هم چسبیدگی و مجعد شدن موهایتان از سرم ضد فر مو استفاده کنید. آقایان هم از یک مدل موی ساده استفاده کنند بهتر است تا این که مشقت سشوآر کشیدن و باقی کارها در سفر بر دوششان باشد.

سالم باشید!

شادابی صورت شما و درخشش نگاه و لبخندتان می تواند یکی از اساسی ترین و مهم ترین نکاتی باشد که شما را در سفرتان زیباتر می کند. با این که این بخش در زمره ی لباس مناسب سفر و پوشیدنی ها نیست اما بی شک شما با پوشیدن بهترین لباس ها وقتی که چهره ای شاداب نداشته باشید، باز هم زیبا و مرتب به نظر نخواهید رسید. اولین نکته ای که به شما در این امر کمک می کند این است که خواب کافی داشته باشید زیرا، خواب کافی یکی از عوامل مهم برای حفظ ظاهری زیبا و جذاب برای هر کسی است.

همچنین فراموش نکنید که به اندازه ی کافی آب بنوشید چون، به طور کلی نوشیدن آب کافی برای حفظ سلامت و ظاهری شاداب کاملا ضروری است. از خوردن آب در حین سفر اصلا غافل نشوید. مخصوصا زمانی که هوایی سفر می ‌کنید. توصیه ی ما این است که که در در هر ساعت حداقل یک لیوان آب بنوشید و در صورت تمایل از آب معدنی استفاده کنید یا کمی آب ‌میوه ی تازه نیز به آب خود اضافه کنید. در ضمن فراموش نکنید که غذای سالم مصرف کنید و مسواک هم بزنید.

نوشته با این ترفندها به راحتی در سفر ظاهری آراسته و شیک داشته باشید! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *