با قوانین تغییر و کنسلی بلیت هواپیما آشنا شوید

قوانین تغییر و کنسلی بلیت هواپیما | The rules of changing and console airplane tickets

یکی از اتفاقاتی که ممکن است برای هر شخصی و به هر دلیلی رخ دهد این است که تدارکات یک سفر را تمام و کمال ببیند و به ناگاه، سفرش لغو شود و یا با تغییراتی روبرو شود! جدا از این که باید همه ی بار و بندیل سفر خود را باز کند و یا برنامه های خود را تغییر دهد اما از این کارها واجب تر هم برای او وجود دارد. اگر سفر قرار بوده که با هواپیما انجام شود، قوانین غییر و کنسلی بلیت برای این دسته از افراد وجود دارد و باید آن ها را به خوبی بداند تا آگاهی کامل به حق و حقوق خود و ایرلاینی که قرار بوده است با آن پرواز کنید را داشته باشد. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، قوانین تغییر و کنسلی بلیت هواپیما را به اتفاق یکدیگر بررسی نماییم.

قوانین تغییر و کنسلی بلیت هواپیما در زمینه ی پروازهای خارجی  

مطالب مرتبط:
خلبان های هواپیماهای مسافربری با باری چه تفاوت هایی دارند؟
آشنایی با آژانس ایمنی هوانوردی اروپا و چند مفهوم هواپیمایی دیگر
چه بیمارانی برای سوار شدن به هواپیما نیاز به مجوز دارند؟

برای تغییر تاریخ و زمان و یا کنسل کردن بلیت در مسیرهای داخلی و خارجی قوانین و تفاوت هایی وجود دارد که ما در ادامه برای شما آن ها را به همراه برخی از اصطلاحات مخصوص در این زمینه مورد بررسی قرار می دهیم.

بیایید تا بررسی قوانین تغییر و کنسلی بلیت هواپیما را از پروازهای خارجی و بین المللی شروع کنیم. در پروازهای خارجی، قوانین تغییر و کنسلی بلیت مقررات کنسلی و تغییر تاریخ پروازهای خارجی در وب سایت همه ی ایرلاین ها موجود است. البته به جز آن، هنگامی که شما بلیت هواپیما را حضوری و یا اینترنتی خریداری می کنید، کارشناسان فروش و قسمت توضیحات بیشتر خرید بلیت هواپیما به شما توضیحات کملی خواهند داد و در نهایت شما با اطلاعات کامل خرید خود را نهایی می کنید.

توجه داشته باشید که از آن سو که بلیت هواپیما در پروازهای رفت و برگشت، به نسبت از دو بلیت هواپیمای جداگانه در پروازهای یک طرفه و یا به اصطلاحی دیگر تک سفره در هر مسیری ارزان تر است، بنابراین در صورت تقاضای کنسلی بلیت هواپیما در پروازهای رفت و برگشتی که یک مسیر آن استفاده شده باشد، هزینه ی استردادی همیشه با کسر یک مسیر یک طرفه البته با بالاترین نرخ موجود در آن کابین محاسبه می گردد. قابل ذکر است در صورت No-Show در مسیر دوم، هزینه ی آن نیز لحاظ خواهد شد.

هزینه ی No-Show به این معنی است که مسافر رزرو خود را همچنان حفظ کرده است ولی در تاریخ و ساعت مقرر شده در بلیت خود، نزد کانتر پذیرش در فرودگاه حاضر نشده است و در واقع خود را در قامت یک مسافر نشان نداده است. البته، در ادامه درباره ی No-Show و قوانینیش بیشتر به شما توضیح خواهیم داد.

در زمینه ی قوانین تغییر و کنسلی بلیت هواپیما توجه داشته باشید که معمولا مهلت کنسل کردن رزرو پرواز خارجی، معمولا بین ۲۴ الی ۴۸ ساعت قبل از ساعت پرواز می باشد. اگر شما در کمتر از زمان مقرر شده در این مهلت ها برای کنسلی و یا هر تغییر دیگری اقدام نمایید، در غیر این صورت شامل هزینه های مربوطه و مشخصی برایتان می گردد.

قوانین تغییر و کنسلی بلیت هواپیما در زمینه ی پروازهای داخلی

در زمینه ی قوانین تغییر و کنسلی بلیت در پروازهای داخلی وضع کمی با همین شرایط در پروازهای خارجی کاملا فرق می کند. قوانین تغییر و کنسلی بلیت هواپیما در پروازهای داخلی در بیشتر ایرلاین های همچون هواپیمایی ایران ایر و یا ماهان، کاملا با اطلاعات موجود در سامانه یا اطلاعات موجود بر روی بلیت هواپیمای شما قابل استناد می باشد. علی الحساب به این مورد توجه داشته باشید که کنسلی وجه بلیط هواپیما، فقط به کارت پرداخت کننده مسترد می گردد.

قوانین تغییر و کنسلی بلیت هواپیما در انواع مختلف کلاس های هوایی

این قانون در ایرلاین های مختلف بر اساس کلاس های پروازی که پشتیبانی می کنند، متفاوت است. ما این جا قوانین شرکت هواپیمایی ایران ایر را من بابِ مثال برای شما شرح می دهیم.

no show چیست؟

همانطور که بالاتر به صورت مختصر برایتان توضیح دادیم، منظور از no show در واقع مسافری است که پرواز خود را در نهایت انجام ندهد. در بلیت های سیستمی اگر مسافر پرواز خود را انجام ندهد با توجه به قوانین ایرلاین ها بخشی از هزینه ی خرید بلیط استرداد می گردد اما در بلیت های نوع دیگر، بلیت به صورت طور کامل سوخت خواهد شد و هزینه ای از آن به مسافری که بلیت به نام آن صادر شده، بازگشت داده نخواهد شد. همچنین توجه داده باشید که مسافری که در محدوده ی زمانی ۲۴ ساعت مانده به پرواز بلیط خود را باطل نماید نیز در سیستم ایرلاین ها، No-Show محسوب می شود.

نوشته با قوانین تغییر و کنسلی بلیت هواپیما آشنا شوید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *