ببینید گردشگری چه تاثیری بر مناطق محروم می گذارد؟

تاثیرات اقتصادی گردشگری بر مناطق محروم

مهم ترین اصل اقتصادی که باید مورد توجه قرار گیرد، تنوع بخشی اقتصادی یک منطقه محروم توسط گردشگری است، نه اینکه از یک اقتصاد مبتنی بر کشاورزی یا دامداری به اقتصاد مبتنی بر گردشگری محض منتقل شویم. متاسفانه در عمل شاهد آن هستیم که در بسیاری از روستاهای گردشگری، کشاورزی و دامداری به کل کنار گذاشته شده اند و گردشگری به عنوان تنها راه حل اقتصادی برای روستاییان باقی مانده است. این مشکل تنها زمانی اتفاق می افتد، که برنامه توسعه این مناطق، بر طبق اصول پایداری نوشته نشده باشد.

اشتغال زایی در مناطق محروم و روستایی، یکی از اصلی ترین تاثیرات توسعه گردشگری بر مناطق محروم است. با توسعه گردشگری در این مناطق کسب و کارهای نوپایی شکل خواهند گرفت که به ایجاد شغل های مستقیم و غیر مستقیم برای اهالی این مناطق منجر می شوند. کاهش مهاجرت های روستایی به شهرها به دنبال ایجاد شغل، تاثیر دیگر اقتصادی گردشگری است. با ورود گردشگران به مناطق محروم و افزایش تقاضا برای محصولات کشاورزی و محلی و صنایع دستی، سطح در آمد خانوارهای روستایی افزایش خواهد یافت که در نهایت به بهبود کیفیت زندگی آنان منجر خواهد شد. نکته حائز اهمیت دیگر، بهبود زیر ساخت های خدماتی در این نواحی است که هم گردشگران از آن ها استفاده خواهند کرد و هم بومیان منطقه از آن منتفع خواهند شد.

نوشته ببینید گردشگری چه تاثیری بر مناطق محروم می گذارد؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *