برای بازدید و تفریح، به شهر باستانی لیکیه ترکیه در آنتالیا بروید!

لیکیه ترکیه نیز در طول جنگ های پارسی در قرن ۵ قبل از میلاد هم درگیر بودند. با این حال، آن ها با ایرانیان متحد شده بودند؛ آن ها ۵۰ کشتی را به همراه ناوگان پارسی در ۴۸۰ سال قبل از میلاد اعزام کردند. پارس ها پس از اینکه رهبری شهر مرکزی خانتوس (Xanthus) دوباره به دست گرفتند، بر لیکیه نیز در سال ۵۴۶ قبل از میلاد کنترل و تسلط یافتند. در طول جنگ های پارسی، لیکیه عضو پیمان دلیان (Delian League) ظاهر شد، اما پس از آن دوباره تحت کنترل ایران بازگشت. در قرن چهارم قبل از میلاد، آن ها توسط دودمان های مختلف به ویژه دودمان پریکلس رهبری می شدند. با این حال، این حکومت به آسانی در تاریخ ۳۳۴-۳۲۳ قبل از میلاد  و در زمان گسترش مرزهای فرمانروایی اسکندر کبیر، تحت فرمان او درآمد…”

با خواندن تاریخ کامل این قوم متوجه خواهیم شد که آن ها در دوره های مختلف تحت فرماندهی امپراتوری های بزرگی همچون امپراتوری ایران، امپراتوری رم و امپراتوری یونان بوده است و به دلیل دریانورد بودنشان در جنگ های بسیاری شرکت کرده اند. هردودت هم از آن ها بسیار در کتاب تاریخ اش نام برده است.

نوشته برای بازدید و تفریح، به شهر باستانی لیکیه ترکیه در آنتالیا بروید! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *