برگزاری جشن نوروز ۹۸ با حضور ده کشور خارجی در جزیره کیش

جشن نوروز ۹۸ در کیش

جزیره زیبای کیش با طبیعت و آب و هوای مساعدی که دارد پتانسیل های بسیار بالایی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد. خوشبختانه تدابیر و برنامه های خوبی در این جهت در حال انجام است که یکی از آن ها، برگزاری جشن نوروز ۹۸ در کیش با حضور ده کشور خارجی است که آن ها هم فرهنگ نوروز را دارند. در جلسه ای که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و برخی مسئولین برگزار شد این خبر به طور رسمی به خبرنگاران اعلام شد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

حضور ده کشور خارجی در کیش

مطالب مرتبط:
سند همکاری بین ایران و سازمان جهانی جهانگردی امضا شد
سایت موزه زمین گردشگری در شیراز راه اندازی شد
خاورمیانه در رشد صنعت گردشگری بین المللی در سال ۲۰۱۸ پیشتاز شد

غلامحسین مظفری، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در هشتاد و چهاررمین جلسه شورای اداری کیش خبر از برگزاری جشن نوروز ۹۸ در کیش با حضور ده کشور خارجی داده است. مظفری با تاکید بر لزوم جذب گردشگران خارجی در مصاحبه ای که با خبرنگاران داشته بیان کرد: باید برای توسعه گردشگری خارجی در کیش، جذابیت هایی فراهم کرد که گردشگران جذب شوند، در همین راستا خطوط پروازی مستقیم با کشورهای منطقه نیز راه اندازی شده است.

به گفته ایشان در دو دهه گذشته مبنای اصلی گردشگری و توریسم جزیره کیش بر مبنای تجارت و خرید بوده است. امروزه اگرچه هنوز هم خرید و تجارت بخش عمده ای از جذابیت های کیش را تشکیل می دهد، اما به دلیل پتانسیل های بالایی که جزیره کیش برای جذب گردشگر خارجی دارد لازم است که در کارها و اقدامات بیشتری هم در کنار آن انجام شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش یادآوری کرد: ظرفیت های گوناگون و توانمندی های بی شمار طبیعی و اقتصادی در کیش متمرکز شده و با توجه به زیرساخت های اصولی که در این منطقه شکل گرفته است با برنامه ریزی مناسب می توان آنها را توسعه داد.

آقای مظفری در این رابطه اظهار داشت: خوشبختانه در طول این سال ها در زمینه زیرساخت ها اقدامات خوبی انجام شده و اکنون کیش ظرفیت های بسیار همچون شرایط اقامتی دارد، فرهنگ شهروندی یا کیش وندی در کیش نیز به خوبی جا افتاده است.

مظفری در مورد فرهنگ حاکم بر کیش بیان کرد:

اعتقاد دارم یا کاری نباید انجام دهیم یا باید آن کار را با کیفیت انجام دهیم. باید میزبان شایسته‌ای برای گردشگران نوروزی باشیم و گردشگران از سفر به کیش لذت ببرند. در زیباسازی کیش باید مقید باشیم تا در نگاه شهروندان و گردشگران چیزی از مقاصد بین‌المللی کم نداشته باشیم . پاکسازی جزیره کیش از اولویت‌هاست که می‌توان دراین زمینه علاوه بر تلاش های شرکت عمران، آب وخدمات شهری با فرهنگ سازی از شهروندان نیز کمک بگیریم  همانند بسیاری از کشورها که ریختن زباله با جریمه همراه است در کیش هم ابتدا فرهنگسازی کنیم و سپس این رفتارها را  به قانون تبدیل کنیم. مهم است که ویژگی‌ها و امتیازهای کیش مانند نوع زندگی شهری، فرهنگ رانندگی، تمیزی، آرامش و نظم شهر را حفظ کنیم وارتقاء ببخشیم.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش: در جزیره کیش با وجود وسایط نقلیه بسیار، چراغ راهنمایی و رانندگی وجود ندارد و این موضوع نشان می دهد که هم رانندگان و هم مردم با فرهنگ رانندگی آشنا هستند. برای این موضوع در کیش فرهنگ سازی شده است. در همین راستا هفته آینده صدمین جلسه آموزش فرهنگ و حقوق شهروندی در کیش برگزار می شود که جزو بستر و الزامات گردشگری است.

وی در ادامه سخنانش و بعد از اعلام خبر برگزاری جشن نوروز ۹۸ در کیش به خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی نیز کیش می تواند محلی برای عرضه صنایع دستی کشور شود چرا که گردشگران داخلی و خارجی به این منطقه بسیار سفر می کنند. البته این طبیعی است که مردم به دلیل گران شدن قیمت ارز کمتر به خارج از کشور سفر می کنند، اما برای گردشگران خارجی به دلیل نرخ برابری پولشان، سفر به ایران با قیمت کمتری تمام می شود.

وی با بیان اینکه پرواز مستقیم به کشور عمان از کیش و بالعکس همیشه پر از مسافر است، ادامه داد: ۲ هفته قبل هم پرواز نجف برقرار شد و پیش بینی ما این بود که به تدریج و مرور زمان پروازها پر شود اما از همان پرواز اول، صندلی خالی نبود.

راه اندازی پرواز مستقیم بغداد- کیش و اربیل – کیش

در راستای توسعه و افزایش آمار ورود گردشگران خارجی به کیش در آینده ای نزدیک دو خط پروازی مستقیم بین بغداد و کیش و همین طور اربیل عراق و کیش راه اندازی خواهد شد تا مسافران خارجی بتوانند با آسایش و راحتی بیشتری به کیش سفر کنند. آقای مظفری در رابطه با راه اندازی این دو خط پروازی بیان کرد:

«پیشنهاد پرواز مستقیم کویت را نیز داده ایم، البته دوستان مذاکرات بیشتری را آغاز کرده اند که از برخی کشورهای با فاصله دورتر نیز پرواز داشته باشیم. کیش مشکلی در زیرساخت های گردشگری ندارد و از نظر هتل و فرودگاه نیز دارای محدودیت ظرفیت نیست.»

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش یکی از محورهای اصلی در کیش را برگزاری آیین های رویداد محور ذکر کرد و اظهار داشت: ما می خواهیم رویدادها را در کیش برجسته کنیم، در همین راستا در جلسه قبل، اولین مصوبه شورای اداری کیش، بحث برگزاری جشن نوروز ۹۸ در کیش بود که با حضور ده کشور نوروز را جشن می گیرند.

مظفری گفت: یکی دیگر از برنامه ها این است که در سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت، جشنواره ای بین المللی با محور وحدت داشته باشیم که جشنواره ای متفاوت و شاد برای ولادت حضرت رسول (ص) باشد و از کشورهای اطراف نیز در این جشن شرکت کنند.

وی با یادآوری این نکته که کیش اکنون نماد وحدت شیعه و سنی است، ادامه داد: روابط بسیار خوبی بین شیعه و سنی در کیش وجود دارد که زبانزد است و می تواند محور رویدادها باشد و بسیاری از جشن های خوب فرهنگی هنری می تواند به این ایام ختم شود.

نوشته برگزاری جشن نوروز ۹۸ با حضور ده کشور خارجی در جزیره کیش اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *