برگزاری رویدادهای ورزشی همزمان با جشنواره زمستانی بیدار اردبیل

جشنواره زمستانی بیدار اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برگزاری ۱۶ رویداد ورزشی همزمان با جشنواره زمستانی بیدار اردبیل در سراسر این استان خبر داد. نادر فلاحی مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل در جلسه ای که برای هماهنگی برنامه های زمستانی بیدار برگزار شده بود تصریح کرد: از ۱۶ مورد رویداد ورزشی، تعداد ۵ برنامه در شهرستان سرعین، ۴ برنامه در شهرستان خلخال و ۷ برنامه دیگر نیز در شهرستان های اردبیل، گرمی، مشکین شهر و کوثر برگزار خواهد شد. با الی گشت همراه شوید تا در مورد برگزاری این رویدادها همزمان با جشنواره زمستانی بیدار اردبیل بیشتر بدانیم.

مطالب مرتبط:
کاروانسرای سنگی صائین، جاذبه ای تاریخی در استان اردبیل
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری اردبیل
بهترین سوغاتی های اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل در همین خصوص ادامه داد: برگزاری مسابقه تراپ و اجرای مسابقه بازی های بومی محلی که به آن قارگوله گفته می شود در چهاردهم دی ماه در روستای خمس خلخال، اجرای بازی های ۴ گانه بومی و محلی در ۲۱ دی ماه در بوم گردی شوون گرمی و کاروان فرهنگی، ورزشی نشاط زمستانه در ۲۴ دی ماه و صعود زمستانه به سبلان در روزهای ۱۱ و ۱۲ بهمن در سرعین پیش بینی شده است. همزمان با ۱۱ و ۱۲ بهمن ماه صعود زمستانه به کوه سبلان در مشکین شهر و همچنین صعود زمستانه به کوه آق داغ در خلخال برنامه ریزی شده که صعود به قله آق داغ انجام شد.

او در ادامه توضیح درباره جشنوراه زمستانی بیدار اردبیل به برگزاری مسابقه ملی تیراندازی با کمان سنتی که به جام قزلباش مشهور می باشد در مشکین شهر در ۱۰ بهمن ماه اشاره کرده و افزود: مسابقه ملی تیراندازی با کمان سنتی جام آرش در ۱۱ بهمن ماه در خلخال و مسابقه ملی تیراندازی با کمان سنتی جام شاه اسماعیل در سرعین در ۱۲ بهمن ماه برگزار می شود. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل علاوه بر این موارد از برگزاری مسابقه اسکی روی برف و مسابقه والیبال روی برف در سرعین در فاصله زمانی ۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه خبر داده و اضافه کرد: نمایشگاه ورزش و جوانان نیز در کنار جشنواره زمستانی بیدار اردبیل در نگارخانه خطایی اردبیل از ۲۹ بهمن تا ۳ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

او همچنین با اشاره به برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی در پارک شهر کوثر و در تاریخ ۱۵ اسفند ماه بیان کرد: جشنواره احیای بازی سنتی فراموش شده در روستای ثمرین همزمان با ۲۱ اسفند ماه برگزار خواهد شد تا بتواند شروعی برای یادآوری بازی های سنتی این شهر باشد. فلاحی همچنین به برگزاری جشنواره نمایش اسب های بومی استان در محل سد گیلارلو شهرستان گرمی همزمان با تاریخ ۲۳ اسفند اشاره کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل در انتهای صحبت های خود تذکر داد: هدف اصلی ما از برگزاری این برنامه ها معرفی جاذبه های زمستانی استان اردبیل است که در این راستا برنامه های مختلف دیگری نیز تحت غالب جشنواره زمستانی بیدار اردبیل در حال برگزاری می باشد. قابلیت های زمستانی استان اردبیل نیز همانند جاذبه های تابستانی آن بسیار قابل توجه است به طوری که در این خصوص اقدامات ویژه ای نیز جهت تامین زیرساخت ها برای استفاده بهینه گردشگران و مسافران در حال انجام است.

نوشته برگزاری رویدادهای ورزشی همزمان با جشنواره زمستانی بیدار اردبیل اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *