بزرگترین استادیوم ایتالیا، ورزشگاه سن سیرو میلان!

افتتاحیه ورزشگاه سن سیرو

اولین ورزشگاه سن سیرو در واقع یک استادیوم به سبک انگلیسی بود که دارای چهار سکو ی تماشاچیان بود و می توانست ۳۵ هزار نفر را درون خود جای دهد. افتتاحیه ورزشگاه سن سیرو میلان (۱۹ سپتامبر ۱۹۲۶) همراه با یک مسابقه دربی دوستانه شروع شد.

اولین مسابقات قهرمانی در این ورزشگاه هم، در ۶ اکتبر بین دو تیم آث میلان و سمپیردارنز (Sampierdarenese) با نتیجه ۱ بر ۲ برگزار شد. در حالی که اولین مسابقه بین المللی که در این استادیوم بر پا شد، در ۲۰ فوریه ۱۹۲۷ بود که بین تیم های ملی دو کشور ایتالیا و چکسلواکی مسابقه ای برگزار شد و این بازی با نتیجه ۲-۲ مساوی تمام شد.

ورزشگاه سن سیرو میلان تنها، ورزشگاهی برای آث میلان بود تا در نهایت در سال های ۱۹۴۷ و ۱۹۴۸ و فصل بازی ها، این موضوع تغییر یافت. تا این تاریخ تمام بازی های باشگاهی اینتر میلان در ناپولیونیک آرنا (Napoleonic Arena) برگزار می شد.

ورزشگاه سن سیرو میلان همانند بنای تئاتر لا اسکالا ارزشمند بوده و پس از سال ها تعمیرات و بازسازی هم اکنون به یادبودی جادویی در این شهر تبدیل شده است.

اگر کمی در تاریخ به عقب برگردیم، باید بگوییم که در سال ۱۹۳۵ آث میلان ورزشگاه سن سیرو میلان را به شهر میلان فروخت. سه سال بعد نیز تعمیرات و بازسازی آن شروع شد. در نهایت ورزشگاه بسیار بزرگتر گردید. در طی بازسازی ظرفیت اولیه ۱۵۰ هزار صندلی آن، به ۱۰۰ هزار صندلی کاهش یافت.

نوشته بزرگترین استادیوم ایتالیا، ورزشگاه سن سیرو میلان! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *