بهترین تفریحات مسکو

نمی توان فهرست بهترین سرگرمی های مسکو را با چیزی غیر از میدان سرخ آغاز کرد. این جا قلب پایتخت روسیه است و بی شک بیشترین توریست را در سراسر کشور دارد. اطراف آن بناهایی با شکوه و دیدنی ساخته شده است و مهم ترین رویدادهای سرنوشت روسیه هم همین جا به وقوع پیوسته است. زمانی اینجا بازار محلی و مملو از فروشندگان بود اما امروز بناهایی مانند کلیسای جامع سنت باسیل، موزه دولتی تاریخ روسیه، آرامگاه لنین، مزار دیوار کرملین، کلیسای کازان و مرکز تجاری گوم در آن قرار دارند. در ادامه در مطلب بهترین تفریحات مسکو باما همراه باشید.

 

برای دسترسی به آن نیز نگرانی نداشته باشید چرا که بسیاری از شاهراه های مهم شهر به همین میدان تماشایی منتهی می شوند. علاوه بر تمامی این جاذبه ها کنسرت های تعدد بزرگی نیز در پهنه برگزار شده است. می توانید زمان برگزار کنسرت خنیاگر مرد قصد خود را برای سفر به مسکو منتخب کنید. جالب است بدانید که رزمگاه سرخ در میراث كشورگیر یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

کلیسای جامع سنت باسیل

اما در ادامه لیست بهترین سرگرمی های مسکو به کلیسای جامع سنت باسیل در گوشه ای از میدان سرخ می رویم. بنایی دیدنی و با شکوه که دل اشراق بخش بسیاری بوده است. ساختمان کلیسا تا سال ۱۶۰۰ میلادی بلندترین سازه مسکو بود. در سال ۱۹۲۹ تبدیل به موزه شد و در سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. از دانستنی های عجیب کلیسا آن است که ایوان مخوف با دیدن بنای با شکوه آن تحت اهمیت بسیار قرار گرفت و دستور داد تا چشمان معمارش پوستنیک یاکلووف را در آورند تا دیگر نتواند بنایی با این ابهت را بسازد، اما در حقیقت آن معمار بعدها یک کلیسای جامع دیگر در ولادیمیر نیز ساخت!

ین بنا خیلی بزرگ نیست اما ۹ نمازخانه بر روی یک پی ساخته شده است. جسارتی که در فرم و رنگ این کلیسا می ‌بینید در هیچ کجای دنیا مشابه ندارد. یکی از سیاستمداران فرانسوی درباره این بنا می‌گوید: پولک‌ های یک ماهی قرمز، پوست براق یک مار، صورتی و لاجوردی گردن یک کبوتر و رنگ‌ های متغیر یک آفتاب ‌پرست را می‌ توان در این کلیسا دید!. وی وارفته بود از مردانی که برای عبادت پرستش كردن خدا به یک جعبه شیرینی می‌ روند.

آرامگاه لنین

مردم مسکو به دو دسته تقسیم می شوند کسانی که عاشق لنین هستند و گروهی دیگر که از او دل زده هستند. پیکر مومیا شده او از سال ۱۹۲۴ در این جا نگهداری می شود. لنین در مقبره‌ ای هرمی شکل از جنس گرانیت قرمز و سنگ لابرادوریت سیاه، مومیایی و در زمان فریز شده است. گردشگران با ورود به این سازه با مقبره‌ ای سیاه و سرد مواجه خواهند شد. هر سال ۲٫۵ میلیون گردشگر به بازدید از آرامگاه می روند.

کاخ کرملین

در عقبه لیست بهترین سرگرمی های مسکو به سراغ بنایی دیگری به نام کاخ کرملین، دور مضمار سرخ می رویم. مجموعه از چهار کلیسا، دیوار کرملین و برج های کرملین تشکیل شده است. رئیس جمهور روسیه نیز در آن ها سکونت دارد. گرچه بسیاری از قسمت های داخله آن در محدوده گردشگری نیستند و جزو املاک دولت و ریاست جمهوری اند، اما گنجینه هایی هم که در اختیار عموم بازدید کنندگان قرار می گیرند کم نیستند، گنجینه هایی تماشایی و دیدنی از روسیه که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کنند.

موزه دولتی شاهنامه روسیه

به سراغ مورد بعدی بهترین سرگرمی های مسکو مركز روسیه در اطراف میدان سرخ می رویم. در موزه دولتی تاریخچه روسیه اشیایی را به نمایش گذاشته اند که متعلق به قبیله هایی است که پیش از میلاد عیش می کردند و در مناطقی می زیستند که امروزه جزو قلمرو کشور روسیه است. اگر به آداب و رسوم قبیله های کهن و مردم شناسی علاقه مند هستید، این موزه می تواند برای تان سرگرم کننده و جالب باشد. آثار نفیس و جذاب بسیاری در این مکان نگهداری می شود که پیشنهاد می کنیم از همه آن ها دیدن کنید. موزه دولتی وقایع خدای نامه روسیه در سال ۱۸۷۲ میلادی تاسیس شد و در حد فاصل بین میدان سرخ و میدان مانژ، مسکو واقع شده‌ است.

نوشته بهترین تفریحات مسکو اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *