بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی

بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی | Best time to travel to Kusadasi

از آن جا که بدون شک خیلی از شما که در حال خواندن این مطلب هستید، سواحل کوش آداسی را بی شک برای سفرهای بهاری و تابستانی خود انتخاب می کنید؛ سوالی که پیش می آید این است که واقعا بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی چه زمانی است؟ به هر حال از پسوند ساحلی که قبل از کوش آداسی می آید شاید فکر کنید که همین بهار و تابستان بهترین زمان هستند اما ما پیشنهاد می کنیم که حتما در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ببینیم که بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی چه فصل و زمان هایی است.

کوش آداسی

مطالب مرتبط:
با بهترین سواحل کوش آداسی آشنا شوید
نکات سفر به کوش آداسی
پارک ملی شبه جزیره دیلک، جایی برای تماشای طبیعت بکر کوش آداسی

قبل از این که به سراغ این برویم که بررسی کنیم و ببینیم که بهترین زمان زمان سفر به کوش‌آداسی چه زمانی است بیایید تا کمی درباره ی این شهر ساحلی در ترکیه بیشتر بدانیم.

اول از همه این را بدانید که کوش ‌آداسی به معنای جزیره‌ ی پرنده است. این شهر ساحلی و معروف در نزد ایرانیان، در ۷۱ کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین ترکیه و در نوار ساحلی منطقه‌ ی دریای اژه قرار گرفته است. اگر از لحاظ موقعیت جغرافیایی و همچنین سرانه ی جمعیت این جزیره را بخواهیم مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که بر اساس سرشماری در سال های اخیر این شهر نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در خود دارد.

این شهرستان که از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه ‌جزیره ‌ی دیلک همسایه‌ است، در کانون مراکز مهم گردشگری از جمله ازمیر، مریم آنا که به معنای خانه ی حضرت مریم است، میلت، دیدیم، پاموکاله، مارماریس و بودروم قرار دارد. شهر ساحلی کوش آداسی که به آن بندر کوش آداسی نیز می گویند، به علت نزدیکی به جزیره‌ ی یونانی ساموس برای گردشگرانی که به ترکیه سفر می ‌کنند، از جذابیت خاص و بی شماری برخوردار است.

به طوری که خیلی ها فکر می کنند که هم از ترکیه دیدن کرده اند و هم از یونان! در این رابطه جالب است بدانید که از کوش آداسی، در ماه‌ های بهار و تابستان، سفر‌های منظم با قایق ‌های موتوری به جزیره‌ ی یونانی ساموس انجام می شود چون یکی از بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی همین فصول هستند. به خاطر همین دلایل است که امروزه بندر کوش آداسی تبدیل به یکی از بنادر مهم منطقه ی خود شده است. بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی که به آن در ادامه می پردازیم، درباره ی آب و هوای این شهر بندری نیز اطلاعات بیشتری را در اختیار شما خواهد گذاشت.

در مورد تاریخ این شهر نیز این ‌گونه می ‌توانیم به صورت خلاصه برای شما شرح دهیم که؛ شهر اِفِسوس در ۳ هزار سال قبل از میلاد مسیح توسط ایونی ‌هاو در نزدیکی بندر کوش آداسی کنونی تاسیس شد. این شهر در سال ۵۴۶ قبل از میلاد به تصرف ایرانیان در آمد. درست ۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بود که امپراتوری روم این شهر را به تصرف خود درآورد و بعد از تقسیم امپراتوری رم، امپراتوری رم شرقی بر این شهر تسلط یافت. در ادامه ی یک زلزله باعث تغییر مسیر رودخانه، آب و هوا و در نتیجه نابودی شهر افسوس در نزدیکی کوشی آداسی گردید و بندر جدیدی با نام یونانی اسکالا نُوا که به معنای اسکله ی نو است، در محل فعلی کوش آداسی تأسیس شد و جای بندر اِفِسوس را در بین عثمانیان گرفت.

از تاریخ کوش آداسی که بگذریم، باید در زمینه ی مسیرهای دسترسی به کوش آداسی به شما بگوییم که فرودگاه ازمیر نزدیک ‌ترین فرودگاه تنها با فاصله‌ ای ۹۰ کیلومتری از کوش آداسی، نزدیک ‌ترین فرودگاه به این شهر است. تاکسی، ون و اتوبوس نیز از دیگر وسیله های حمل و نقل در این شهر هستند. در انتهای معرفی کوش آداسی و قبل از این که به سراغ مبحث بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی برویم، به صورت خلاصه می گوییم که؛ شهر ساحلی کوش آداسی در سواحل دریای اژه، ۹۰ کیلومتری جنوب شهر ازمیر واقع شده است و با اطراف آن را بناهای قدیمی محبوبی احاطه کرده اند.

این شهر زیبا تاریخی غنی دارد و همچنین طبیعت و سواحل دوست داشتنی آن، باعث شده است تا به یک شهر گردشگری محبوب تبدیل شود. در این شهر بندری که سواحل بسیار زیادی نیز دارد می توانید از جاذبه هایی همچون: جزیره کبوتر، پارک ملی دلتای آیدین، جزیره ساموس، غار کاراجا، کیرازلی، پاموک کاله، کادینلار دنیزى، پریه نه، میلتوس، دیدیما و شبه جزیره دیلک می توانیم اشاره نماییم.

بررسی بهترین زمان سفر به کوش آداسی

دیگر می رسیم به بحث اصلی که این مطلب را با هدف رسیدن به این جواب که بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی چه وقتی است، شروع کردیم. کوش آداسی دارای اقلیم و بستر آب و هوایی مدیترانه ‌ای است که همین باعث می شود تا زمستان ‌هایی معتدل و تابستان ‌هایی گرم داشته باشد. همین بستر آب و هوایی باعث می شود تا فصل گردشگری طولانی برای این شهر به وجود بیاید. جالب است بدانید که این شهر برای بیشترین روزهای سال، سراسر آفتابی است. سواحل ماسه ‌ای بسیار زیادی که در این شهر بندری و ساحلی وجود دارد با آب ‌های بسیار تمیز و نیلی خود که سراسر پر است از امکانات تفریحات آبی و هوایی تمیز و بسیار آرامش بخش را به هر کسی که در این جزیره ی زیبا پا می گذارد، هدیه می دهد.

بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی بر اساس مقیاس آب و هوایی، بین ۱۲ مارس تا ۱۰ ژوئن (یعنی از ۲۱ اسفند تا ۲۰ خرداد) و ۱۷ سپتامبر تا ۲ دسامبر (یعنی از ۲۶ شهریور تا ۱۱ آذر) که مصادف با فصل بهار و پاییز است، می باشد. دمای میانگین در کوش آداسی در زمان‌های مختلف سال متغیر است. با توجه به رطوبت موجود در آب و هوا به غیر از چند هفته گرم در تابستان، در بیشتر سال دلپذیر و معتدل است.

احتمال بارش باران یا برف در تمام سال کم است. کوش آداسی در میان دیگر مقاصد گردشگری ترکیه و در مقیاسی بالاتر در بین مقاصد گردشگری جهانی از نظر آب و هوا، نمره ۶۲ از ۱۰۰ را توانسته استا کسب نماید. تا به ان جا متوجه شدید که بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی به صورت کلی چه زمانی است اما نظریه ی دیگری هم در این زمینه ی آب و هوایی وجود دارد! این که هر شخصی در برابر چه آب و هوایی راحت است و چه آب و هوایی ممکن است او را آزرده سازد، مسئله ای منحصر به هر فردی است اما باید این نکته را بدانید که؛ حس ما از آب و هوا تنها به دمای محیطی که در آن هستیم، بستگی ندارد. دمای بالا در میزان رطوبت زیاد بیشتر بر ما تاثیر می ‌گذارد و دماهای پایین زمانی که بادهای قوی می ‌وزند، سرمای بیشتری را به ما ممکن است تا انتقال دهند. از آن جایی که دمایی که ما حس می ‌کنیم به شدت به ۲ متغیر رطوبت و بادهای سرد بستگی دارد، می توانیم بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی را بر اساس فصل ها و همچنین رطوبت و وزش باد دسته بندی کنیم.

  • کوش آداسی در بهار

بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی به نظر می آید از همه لحاظ در فصل بهار است. دمای میانگین در این فصل در محدوده ی ۱۵.۱ تا ۲۵.۹ درجه ی سانتی ‌گراد است که هوایی گرم اما مطبوع را می دهد.

  • کوش آداسی در تابستان

به هر حال در تابستان هوا گرم است و کوش آداسی هوایی گرم دارد. بارش باران در این فصل در کوش آداسی تقریبا ۰ است اما از آن جایی که فصل تابستان کلا فصل گردشگری است، این جزیره از همیشه اش شلوغ تر می شود. جالب است بدانید که در تابستان همه چیز در کوش آداسی از پرواز گرفته تا هتل نسبت به دیگر فصل ها، گران تر است.

  • کوش آداسی در پاییز

یکی دیگر از فصل هایی که برای سفر به کوش آداسی بسیار توصیه می شود و به نوعی بهترین زمان سفر به کوش‌آداسی است، فصل پاییز است. رطوبت هوا و وزش باد بدون شک حس خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. از آن طرف هم دیگر قیمت هتل و پرواز زیاد سرسام آور نیست.

  • کوش آداسی در زمستان

بالاخره به کوش آداسی در زمستان و آب و هوایش رسیدیم. کوش آداسی در زمستان سرد است و خبر از آفتاب ساحلی نیست اما مزیتی که کوش آداسی در فصل زمستان دارد این است که هم بسیار خلوت است و هم بسیار نسبت به دیگر فصل ها، ارزان تر است.

  • کوش آداسی بارانی و برفی

ژوئن (۱۱ خرداد تا ۹ تیر)، جولای (۱۰ تیر تا ۹ مرداد ماه) و آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور ماه) بهترین زمان برای سفر برای کسانی است که آب و هوایی خشک دارد.

  • کوش آداسی با باد و باران

کوش آداسی دارای ماه‌های مرطوب زیادی است. وزش باد در کوش آداسی، معمولا آرام و بسیار ملایم است. پر بادترین ماه‌ های سال، ژانویه (۱۱دی تا ۱۱ بهمن ماه) و سپس ماه های فوریه (۱۲بهمن تا ۹اسفند ماه) و مارس (۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین ماه) هستند.

برای این که با دیگر شرایط مختلف آب و هوایی در جزیره ی کوش آداسی آشنا شوید پیشنهاد می کنیم که به سایت تریپ ادوایزر حتما سر بزنید. ⛵

tripadvisor.com

نوشته بهترین زمان برای سفر به کوش آداسی اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *