تاریخچه کریسمس

جشن کریسمس که در زمان تولد عیسی مسیح برگزار می شود، مهم ترین جشن سنتی در بین افراد مسیحی می باشد. این جشن هر ساله در کشور های بسیاری برگزار می گردد، امروزه برخی از افرادی که به برگزاری این جشن می پردازند از تاریخچه کریسمس اطلاعات کامل ندارند. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم به بررسی تاریخچه کریسمس بپردازیم.

جشن مذهبی کریسمس هر ساله در روز تولد عیسی مسیح آغاز شده و تا ۱۲ روز ادامه دارد. گردشگران تور لحظه آخری جالب است بدانند که زمان برگزاری جشن کریسمس در بین پیروان فرقه های مختلف در دین مسیحیت متفاوت می باشد، در این بین پیروان کلیسای ارتدکس شرقی این جشن را در روز هفتم ماه ژانویه برگزار می کنند، اما پیروان کلیسای کاتولیک روم از ۲۵ دستامبر به برگزاری جشن کریسمس می پردازند. از آیین های اصلی این جشن می توان به تزئین درخت کاج و بابا نوئل اشاره کرد.
تاریخچه کریسمس: در دوران پیش از مسیحیت نیز در کشور های مختلف، افراد شروع زمستان را به برگزاری جشن و شادی می پرداخته اند، از میان این کشور ها می توان به آلمان و روم اشاره کرد. در اوایل ظهور دین مسیحیت، جشن عید پاک که در فصل بهار برگزار می شد، از مهم ترین جشن ها در بین افراد مختلف بود، از تاریخچه کریسمس می توان متوجه شد که در حدود ۴۰۰ سال پس از میلاد مسیح، کلیسا تولد عیسی مسیح را تعطیلات اعلام کرد. گردشگران تور اروپا جالب است بدانند که در کتاب انجیل و دیگر کتاب های مقدس مسیحیان روز تولد حضرت مسیح ذکر نشده است، به همین دلیل برخی از مسیحیان معتقد اند کلیسا با شک و شبهه، تاریخ ۲۵ دستامبر را به عنوان تولد مسیح اعلام کرده است. پس از کلیسا فرقه های بسیاری روز های دیگری را برای تولد حضرت عیسی اعلام کرده اند که از میان آن ها می توان به تاریخ ۱۹ آوریل، ۲۵ مارس، ۲۰ نوامبر، ۲۰ می و ۲ ژانویه اشاره کرد.
در این بخش از مقاله تاریخچه کریسمس اطلاعاتی از برگزاری اولین جشن کریسمس در اختیار گردشگران تور اروپا قرار می دهیم:

جشن کریسمس اولین بار ۳۳۶ سال پس از میلاد مسیح، در دوران اولین امپراتوری کنستانتین که اولین امپراتور مسیحی در رم بود، برگزار گشت، این جشن درست بعد از ثبت تاریخ ۲۵ دستامبر توسط پاپ جولیوس اول به عنوان تولد حضرت مسیح آغاز شد. ۲۵ دستامبر مهمترین روز در تاریخچه کریسمس می باشد. جشن کریسمس پس از چندین سال به مناطق بیشتری رسید، در حدود ۴۳۲ سال پس از میلاد مسیح کریسمس به مصر راه یافت و بعد از آن در قرن ۶ به انگلستان و در قرن ۸ میلادی به سرزمین های اسکاندیناوی رسید.

با بررسی تاریخچه کریسمس می توان متوجه شد که این جشن در قرون وسطی یک فستیوال خیابانی بوده است در آن دوران مردمان کشور های بسیاری به دین مسیحیت روی آورده بوده اند و در روز تولد حضرت مسیح پس از به جا آوردن آیین ربانی در کلیسا، به خیابان ها رفته و به رقص و شادی می پرداخته اند. به همین دلیل فستیوال خیابانی کریسمس در آن زمان مشکلات بسیاری را برای شهر ها به وجود می آورد. 

در اوایل قرن ۱۷ میلادی شخصی به نام الیور کرامبول در کشور انگلسان به قدرت رسید، این شخص با توجه به مشکلات برگزاری جشن خیابانی کریسمس، آن را ممنوع اعلام کرد و دستور داد با کسانی که به برگزاری این جشن می پردازند، برخورد جدی صورت گیرد. در سال ۱۶۶۰ میلادی، چارلز دوم در انگلستان به قدرت رسید و پس از آن برگزاری این جشن آزاد اعلام شد. 

گردشگران تور لحظه آخری جالب است بدانند با بررسی تاریخچه کریسمس می توان فهمید که با مهاجرت انگلیسی ها به قاره آمریکا و سلطه آن ها بر این قاره، مشکلات و مخالفت های مشابهی نیز در این قاره نیز به وجود آورد.

در قرن ۱۹ میلادی در روش برگزاری جشن کریسمس تغییراتی اعمال شد و پس از آن این جشن به شکل امروزی خود و به یک جشن خانوادکی تبدیل شده است. قرن ۱۹ میلادی یکی از مهم ترین سال ها در تاریخچه کریسمس به حساب می آید.


امتیاز
۵
از ۵ | از بین
۱۰۰
دهنده به امتیاز تاریخچه کریسمس

نوشته تاریخچه کریسمس اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *