تخت پادشاهیِ ناپلئون بناپارت نیم میلیون یورو فروخته شد!

فروش تخت پادشاهی ناپلئون

تخت پادشاهی امپراتور مشهور فرانسه، ناپلئون بناپارت چند روز پیش و در تاریخ ۷ آوریل در یک حراجی به قیمت ۵۰۰ هزار یورو به فروش رسید که ده برابر قیمت پیش بینی شده برای این تخت سلطنتی بوده است! این حراجی توسط خانه حراجی اوسنات (Osenat auction house) و در قصر سلطنتی و تاریخی فونتن بلو (Fontainebleau) پاریس برگزار شد و خبر فروش آن در اکانت توییتر این موسسه منتشر شده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در مورد خبر فروش تخت پادشاهی ناپلئون بناپارت بیشتر صحبت کنیم.

قیمت باورنکردنی تخت پادشاهی ناپلئون بناپارت

مطالب مرتبط:
لا دفانس، مهم ترین خیابان در سراسر فرانسه!
۸ مورد از زیباترین قلعه ها و قصرهای فرانسه!
از دیدن جاذبه های تولوز فرانسه سیر نمی شوید!

تخت پادشاهی ناپلئون بناپارت امپراتور فرانسه (۱۷۶۹-۱۸۲۱) در حراجی ای که در قصر مشهور و سلطنتی فونتن بلو برگزار شد به قیمت نیم میلیون یورو به فروش رسید. خانه حراج اوسنات در بیانیه ای خبر فروش این صندلی را به این صورت منتشر کرد: «تخت سلطنتی امپراتور فرانسه در مجموع به قیمت ۵۰۰ هزار یورو (شامل هزینه های جانبی) فروخته شد.» حراج تخت سلطنتی امپراتور فرانسه با قیمت پایه ۶۸۰۰۰-۹۰۰۰۰ یورو شروع شد، اما در آخر به قیمتی ده برابر قیمت اولیه به فروش رسید.

ابتدا تخمین زده شده بود که این صندلی و تخت سلطنتی حکاکی شده و طلاکوب به قیمت ۸۰ یورو در حراج به فروش برسد؛ زیرا در مورد اصیل بودن و واقعی بودن اصالت آن شک و شبهه هایی وجود داشت. برای مدت های طولانی تصور می شد که تنها ۵ صندلی و تخت پادشاهی ناپلئون بناپارت وجود داشته است. یکی از آن ها در قصر تویلری قرار داشت. دیگری در سن کلود، سومی در مجلس سنا که هنوز هم همان جا قرار دارد، چهارمی در مجلس قانونگذاری و پنجمین تخت پادشاهی ناپلئون هم در دفتر شهردار پاریس قرار دارد. ظاهرا تخت پادشاهی ناپلئون که اخیرا در حراج فروخته شد ششمین تخت سلطنتی امپراتور فرانسه بوده است. با این حال، خانه حراج اوسنات تضمین کرده که کارشناسان بیش از شش ماه این صندلی و تخت پادشاهی را مورد بررسی قرار داده اند و اکنون در اصالت و واقعی بودن آن شکی ندارند.

داستان تخت پادشاهی ناپلئون

بر اساس خانه حراج اوسنات، در اواخر قرن نوزدهم، یک آمریکایی بشردوست به نام مایکل هنری دو یونگ تخت پادشاهی ناپلئون بناپارت را به عنوان هدیه به موزه هنرهای زیبای سن فرانسیسکو اهدا کرد. بر اساس گزارش ها این تخت سلطنتی از طریق یک خویشاوند به دست او رسیده که جزئی از حلقه یاران و نزدیکانِ امپراتور فرانسه بوده است.

به گفته خانه حراج اوسنات، این صندلی که چند روز پیش در حراجی به فروش رسید دقیقا به سبک و سیاق تخت سلطنتی تویلری ساخته شده و تنها کمی در اندازه و ابعاد با آن فرق دارد. حکاکی ها و جزئیات و تزئیات چوبی صندلی با روکش طلا پوشانده شده اند و پشت صندلی هم یک حرف N (نشانه امپراتور فرانسه) با یک تاج سلطنتی روی آن گلدوزی شده است.

جالب است بدانید که ماه آگوست ۲۰۱۹ مصادف با ۲۵۰ سالگرد تولد ناپلئون بناپارت ، امپراتور فرانسه خواهد بود.

 

تخت های پادشاهی ناپلئون

ناپلئون بناپارت در مدت سلطنت و حکمرانی اش دائما در سفر بوده و به همین دلیل اقامتگاه های سلطنتی متعددی داشته است. گفته می شود که ۵ صندلی و تخت سلطنتی برای ناپلئون ساخته شده تا در اقامتگاه هایش قرار داده شود. هر یک از این تخت های سلطنتی که اختصاصا برای امپراتور فرانسه ساخته شده شاهکار صنعتگران آن دوره بوده و نماینده ۵ مرکز قدرت و فرمانروای ناپلئون بوده است: تولری (Tuileries)، قصر سن کلود (Palais Saint-Cloud)، تالار شهر پاریس و دو انجمن قانون گذاری.

تخت پادشاهی نماد و سمبل قدرت یک پادشاه و فرمانروا بوده است و به همین دلیل هم امپراتور فرانسه که دوست داشت قدرت و نفوذش را به رخ زیردستان و دربار بکشاند دستور داده بود تا تخت های سلطنتی متعددی برای بسازند. این صندلی و تخت های سلطنتی تجسمی از قدرت امپراتور فرانسه بود و با احترام و تقدس خاصی با آن ها برخورد می شد. این تخت های فرمانروایی در بسیاری از پرتره ها و تابلوهای نقاشی که از ناپلئون کشیده شده دیده می شود. یکی از مشهورترین آن ها تابلوی «ناپلئون یکم روی تخت سلطنتی» است که توسط نقاش جوان فرانسوی به نام ژان آگوست دومینیک اینگر کشیده شده است.

منبع: freenews.live

نوشته تخت پادشاهیِ ناپلئون بناپارت نیم میلیون یورو فروخته شد! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *