ترکیه با ۵ مقصد ناشناخته ی شگفت انگیز

مقاصد ناشناخته ترکیه

در مجله گردشگری الی گشت بسیار راجع به ترکیه صحبت کرده ایم. همچنین جاذبه های متنوعی را در این کشور به شما نشان دادیم. با این وجود مقاصد ناشناخته ترکیه هنوز هم در میان گردشگران ناشناخته مانده است. جاذبه های شگفت انگیز و نادری که کمتر گردشگری به سراغ آن ها رفته است. در ترکیه مقصدهای ناشناخته و جذابی، از گنبد و مناره های مرتفع استانبول تا خرابه های رومی در امتداد سواحل غربی و جنوبی گرفته تا سواحل آنتالیا و استراحتگاه های ساحلی مدیترانه ای از شرق دریای سیاه لذت سفر را دوچندان می کند. مقاصد ناشناخته ترکیه هنوز هم برای بسیاری از افراد تعجب برانگیز است چه برسد به اینکه این جاذبه های ترکیه را از نزدیک ببیند. با ۵ مقصد شگفت انگیز ترکیه آشنا می شویم. تعطیلات خود را با این جاذبه های توریستی حیرت انگیز در ترکیه آغاز کنید.

آسپندوس | Aspendos

مطالب مرتبط:
تصاویری جالب از زندگی روزمره مردم ترکیه
شهر چشمه، مقصدی فوق العاده برای تفریح و سرگرمی در ترکیه
بهترین زمان سفر به ترکیه چه فصلی است؟

شاید باورتان نشود که در ترکیه بناهای رومی بسیاری وجود دارد! روم و ایتالیا کجا و ترکیه کجا؟! شهر آنتالیا اگر چه به خاطر تفریحات و هتل های ساحلی اش معروف و مشهور است اما جاذبه ای بی نظیر و ناشناخته هم دارد. جاذبه ای که شما را به حیرت می اندازد. تنها کافیست که کمی از منطقه هتل های ساحلی که در آن ها اقامت دارید، قدم به بیرون بگذارید تا با یکی از مقاصد ناشناخته ترکیه روبرو شوید. آسپندوس یکی از جذاب ترین تئاترهای باستانی حفاظت شده از دوران باستان است.

مقاصد ناشناخته ترکیه که از قدیمی ترین آمفی تئاترهای دنیا هم هست. بنایی که در سال ۲۰۱۵ میلادی توانست در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد. تئاتر آسپندوس در دوران حکومت روم امپراتور مارکوس اورلیوس ساخته شده بود و می توانست بین ۱۵،۰۰۰ و ۲۰،۰۰۰ تماشاگر را در خود جای دهد. از آنجا که به عنوان یک کاروانسرای کنار جاده ای در زمان سلجوقی مورد استفاده قرار می گرفته، خوشبختانه به طور مداوم ترمیم شده است. بنابراین تئاتر آسپندوس هنوز همان شکوه و عظمت خود را حفظ کرده است.

دسترسی به آسپندوس

اگر خود را به این منطقه برسانید، با محوطه ای باز از بناهای رومی مانند آمفی تئاتر آسپندوس روبرومی شوید. در نتیجه برای بازدید از این جاذبه نیاز به پرداخت هیچ گونه ورودی ندارید. همچنین تورهای متنوعی برای بازدید از این بنا برگزار می شوند. اگر قصد شرکت در این تورها را دارید، می توانید از میز پذیرش هتل خود بخواهید تا بهترین تورها را به شما پیشنهاد بدهند. جدای از تورها، با تاکسی و اتوبوس هم می توانید بروید.

کرایه تاکسی در آنتالیا بهترین روش و سریع ترین دسترسی است.

برای رسیدن به مقصد تاکسی بگیرید و خودتان به دیدن این جاذبه بروید.

برای پرداخت هزینه کمتر برای حمل و نقل در آنتالیا به سراغ اتوبوس بروید. اتوبوس به راحتی شما را تا نزدیکی مقاصد ناشناخته ترکیه می برد. در فاصله ۵۵۰ متری از آمفی تئاتر آسپندوس، ایستگاه اتوبوسی قرار دارد. تنها کافی است که اتوبوس به مقصد این ایستگاه را سوار شوید.

  • بازدید از این بنای تاریخی در فصل های بهار و تابستان از ساعت  صبح تا ۷ بعد از ظهر است.
  • در فصل های سرد سال، از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر است.

پاتارا | Patara

از جاذبه های تاریخی گذشته و به سراغ جاذبه های طبیعی شگفت انگیز می آییم. برای گردشگرانی که عاشق طبیعت گردی و از طرفی عاشق سواحل زیبا هستند، پاتارا را معرفی می کنیم. پاتارا یکی از طولانی ترین امتدادهای ساحل شنی (۱۴ کیلومتر) است که در دریای مدیترانه یافت می شود. با این حال، این ساحل ترکیه تنها یک ساحل نیست. آنچه که این ساحل طولانی را در میان مقاصد ناشناخته ترکیه قرار داده است، دیگر جاذبه های اطراف آن است. با رفتن به این ساحل به اصطلاح می توان گفت که با یک تیر ۳ نشون زده اید!

پاتارا بزرگترین ساحل ترکیه است.

  • ویرانه های باستانی بندر لیکیه

در کنار این ساحل شنی دست نخورده، بقایای شهری رومی و قدیمی قرارگرفته است. این ساحل تنها با ویرانه های باستانی لیکیا (لیکیه) و روم و تپه های شنی پیوند خورده است. قدمت این منطقه به قرن ها پیش از میلاد مسیح بر می گردد. بنای آپولو در اینجا، سالانه گردشگران و توریست های بسیاری را به خود جذب می کند. تنها ۱۵ دقیقه تا رسیدن به این ویرانه ها از ساحل پاتارا فاصله دارید.

  • لاک پشت های ساحل پاتارا

برای حدود ۴۰ میلیون سال است که لاک پشت های سرخ ماده برای تخم گذاری وارد ساحل پاتارا می شوند. اگر می خواهید صحنه شگفت انگیز و عجیب بیرون آمدن بچه لاک پشت ها را از زیر شن ها ببینید و حرکت آن ها را به سمت ساحل دنبال کنید، ماه اردیبهشت در بهار بهترین زمان بازدید از این جاذبه است. زمان تخم گذاری لاک پشت سرخ در این ساحل هم از ماه می تا اکتبر بوده که پس از تاریکی هوا در ساعت ۶ عصر ساحل را به روی گردشگران می بندند. این کار بیشتر برای راحتی لاک پشت هایی است که به ساحل می آیند. به جز این زمان، می توانید در این ساحل حتی شنا کنید. همچنین پاتارا به محل پرورش لاک پشت های دریایی در معرض خطر تبدیل شده است.

یکی از مزایای این ساحل شمالی ترکیه، خلوت بودن و بکر بودن آن در تمام طول سال است.

چرا که امکانات تفریحی و ساحلی آن اندک است، از موج عظیم گردشگران به دور مانده است. همین بکر بودن آن را یکی از بهترین مقاصد ناشناخته ترکیه می نماید.

  • بابانوئل واقعی در پاتارا

از داستان ها و حقایق جالب و قدیمی پاتارا وجود شخصیتی تاریخی در این مکان است که بعضی معتقدند بابانوئل واقعی و اصلی بوده است. روستای مجاور پاتارا زادگاه سنت نیکولاس، اسقف بیزانسی ۴ قرن بود که با افسانه ای که به بابا نوئل نسبت داده می شود شناخته شده است.

پاموکاله | Pamukkale

Pamukkale به معنی “قلعه پنبه” در ترکیه، با چشم انداز غیر قابل وصف آن در غرب ترکیه، معروف برای تراس سفید است.  تراس از تراورتن، سنگ رسوبی با محتوای مواد معدنی بسیار بالا که از چشمه های آب گرم به جا مانده ساخته شده است.این بخش از یونان باستان توسط پادشاهان پرگامون در بالای چشمه های آب گرم ساخته شده است. این منطقه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده رسیده است.

قلعه بدروم از مقاصد ناشناخته ترکیه | bodrum castle

اگر از شما پرسیدند که مهمترین و شناخته ترین بناهای تاریخی بدروم کدام بناست؟ در جواب حتما باید قلعه بدروم را نام ببرد. این مکان در شهرستان بدروم در جنوب غربی ترکیه واقع شده است. قلعه بدروم توسط صلیبیون یا تیمارگر شوالیه در قرن ۱۵ با عنوان قلعه سنت پیتر ساخته شده و یکی از جذاب ترین آثار تاریخی حفاظت شده ی جهان است که قدمت آن به قرون وسطی برمی گردد. این قلعه در حال حاضر تبدیل به موزه شده است.

تاکنون قلعه ای تاریخی را با کلیسایی درونش دیده اید که کاربری مسجد داشته باشد؟

قلعه بدروم در زمان جنگ های ترکان سلجوقی کاربرد قلعه را داشت. تا اینکه در زمان دولت مسلمان عثمانی به کلیسای داخل آن، مناره ای افزوده شد. در نتیجه کلیسای قلعه به مسجد تبدیل شد. پس از آن قلعه بدروم کاربری دیگری پیدا کرد. برای مدت ها از آن (در سال ۱۵۹۵) به عنوان زندان استفاده شد. تا اینکه در نهایت در دوران مدرن امروزی آن را به موزه تبدیل نمودند. موزه باستان شناسی دنیای زیر آب بدروم را در این قلعه می توانید ببینید. قلعه ای که نه تنها بنایش جزو مقاصد ناشناخته ترکیه است بلکه درون موزه اش ناشناخته های بسیاری دیده می شود.

کوه نمرود | Mount Nemrut

تاکنون داستان نمرود را خوانده اید؟ همان داستانی که در کتاب های دینی دوران تحصیل در مدارس خواندیم را اینجا خواهید دید. کوه نمرود که تنها با نامش می تواند جزو مقاصد ناشناخته ترکیه باشد، چه برسد به اینکه از اشیای سنگی آن هم دیدن کنید. کوه نمرود با ارتفاع ۲،۱۳۴ متر بر فراز کوه ها در جنوب شرقی ترکیه واقع شده است. گفته می شود که بنای بزرگ سنگی که بالای کوه قرار دارد، متعلق به پادشاهان کوماژن بوده است. پادشاهی کوچک ارمنی که در حدود ۱۶۲ سال پیش از میلاد در این منطقه می زیستند. دوره ای همزمان با دوره سلوکیان در ایران این پادشاهی در منطقه کوچک ترکیه وجود داشت.

از جالب ترین موضعات پیرامون این کوه، بنای بالای آن تا سال ۱۸۸۱ میلادی هنوز ناشناخته بود و در نهایت در حفاری های باستان شناسی در سال ۱۹۵۳ به طور کامل آشکار شد. 

در نزدیکی شهرستان آدیامان، آرامگاه شاه آنتیوخوس در کنار مجسمه های بزرگی از خود، دو شیر، دو عقاب و خدایان مختلف یونانی و فارسی در بالای کوه دیده می شود. تماشای سرهای سرنگون شده در قله کوه نمرود از کوه های اطراف، حسی رمز آلود را در لحظه ی طلوع آفتاب نمایان می سازد.

هم اکنون این کوه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و گردشگران می توانند در ماه های آوریل (اردیبهشت) تا اکتبر از این بنا دیدن کنند.

نوشته ترکیه با ۵ مقصد ناشناخته ی شگفت انگیز اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *