تصاویری دلهره آور از گردباد قطبی در کانادا و آمریکا

گردباد قطبی در کانادا و آمریکا

جریان ها و حلقه های باد در لایه فوقانی جو به نام استراتوسفر و در اطراف هر دو قطب وجود دارند و هوای سرد قطبی را به دام می اندازند. با این حال، این حلقه های هوا که بسیار سرد هستند گاهی از هم باز می شوند و به سرما اجازه انتشار و فرار می دهند. در نتیجه، گردباد قطبی به مناطق مسکونی مثل کانادا و شمال آمریکا می رسد و دمای هوا را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. این موضوع زمستان امسال اتفاق افتاده و از ماه ژانویه کشور کانادا و مناطق شمالی آمریکا با سرمای شدید و کم سابقه ای روبرو شده است. در این مطلب همراه الی گشت باشید تا در مورد این پدیده جوی بیشتر صحبت کنیم و تصاویری از این رخداد را در کانادا و آمریکا ببینیم.

گردباد قطبی در کانادا

بخش زیادی از کشور کانادا تحت تاثیر جریانات هوای سرد گردباد قطبی قرار گرفته اند. این منطقه از منیتوبا تا مناطق شمالی اونتاریو و کبک گسترده شده است و باعث کاهش دمای شدید و کم سابقه هوا شده است. روز چهارشنبه گذشته دمای هوا تا منفی ۵۰ درجه هم کاهش پیدا کرد که این دما همراه با بادهای سرد بوده اند. به گفته کارشناسان گردباد قطبی بعد از کانادا به مرور به سمت آمریکا حرکت کرده و نواحی شمالی این کشور را هم در بر می گیرد. کشور کانادا پیش از این هم در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ با چنین گردباد قطبی مواجه شده بود. کارشناسان هواشناسی هشدار می دهند که به دلیل تغییرات جوی و شرایط اقلیمی احتمال دارد فواصل زمانی این رخداد کوتاه تر و کوتاه تر بشود و هرسال شاهد چنین پدیده ای باشیم.

گردباد قطبی در آمریکا

شهرهای آمریکایی که در ایالت های غرب میانه آمریکا قرار گرفته اند این هفته مورد هجوم حمله گردباد قطبی قرار گرفته و دمای هوا در این شهرها به طرز بی سابقه ای کاهش پیدا کرد. به طوری که دمای هوای شیکاگو روز چهارشنبه گذشته از دمای هوای جنوبگان که سردترین جای زمین است هم سردتر شد. این سرمای شدید هوا حداقل باعث مرگ ۲۱ نفر در این شهرها شده است و وضعیت زندگی مردم آمریکا را با اختلال روبرو کرده است. نود میلیون از جمعیت آمریکا (یک سوم کل جمعیت) شاهد دمای منفی ۱۷ و پایین تر بوده اند و در بسیاری از شهرهای آمریکا، مردم با عوارض و وضعیت ناشی از گردباد قطبی دست و پنجه نرم می کنند. با این حال کارشناسان معتقدند که این گردباد قطبی ماندگار نیست و به زودی دمای هوا به حالت طبیعی و نرمال خواهد رسید.

نوشته تصاویری دلهره آور از گردباد قطبی در کانادا و آمریکا اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *