جاهای دیدنی مشهد

در این مقاله گردشگری قصد داریم مکان های دیدنی مشهد را برای شما بیشتر معرفی کنیم,سفر به مشهد یکی از آرزوهای ما ایرانی ها می باشد.زیرا زیارت امام رضا (ع) برای همه ی ایرانیان و همچنین مسلمانان جهان همیشه بسیار معنوی می باشد.مشهد مقدس علاوه بر وجود بارگاه امام هشتم در این شهر دارای جاهای دیدنی دیگری می باشد که برای شما در این مقاله از سایت گردشگرها معرفی میکنیم.

مکان های دیدنی مشهد علاوه بر آب و هوای سرد در زمستان و گرم و خشك در تابستان همه ایام سال شلوغ و پر بازدید می باشد که این خود زیبا بودن و دیدنی بودن آن مکان برای گردشگران و پر اهمیت بودن آن معرفی میکند.اگر شما تور مشهد را انتخاب کرده اید,سعی کنید به خوبی مسیر ها و مکان های دیدنی مشهد را یاد بگیرید تا در سفر های دیگر که بصورت شخصی سفر میکنید بتوانید به راحتی از آن سفر قبل راهنمایی شده باشید.

حرم اما رضا (ع)

اولین مکان و شلوغ ترین مکان که قطب گردشگری و زیارتی كشور و جهان شیعیان است,حرم امام رضا (ع) در مشهد مقدس است.مجموعه بسیار زیبا و مقدس حرم رضوی بسیار شوق انگیز چه برای ایرانی ها و چه برای گردشگران خارجی می باشد.اگر به بارگاه امام رضا (ع) سفر کنید در همه ساعات طول روز و همه روزه پر از جمعیت می باشد که نشانگر معنویت و جذابیت برای همه ی افراد می باشد.اگر شما دو سال قبل به مشهد و حرم امام رضا (ع) سفر کرده اید و حال قصد سفر به مشهد دارید,باز هم به روز بودن مکان ها و جدید شدن بعضی از قسمت ها را میبنید که برای راحتی و بهبود حال مردم طراحی کرده اند.در مجموع باید گفت که حرم رضوی خود باید چند روز دقیق همراه با تور مشهد بروید تا زیبایی های آن را به کامل ببینید.

موزه آستان قدس رضوی

حرم رضوی امام رضا (ع) دارای زیبایی های فراوانی می باشد که خود یک مقاله جداگانه برای معرفی می خواهد,اما یکی از موزه های بسیار معروف و بزرگ مشهد در استان قدس رضوی می باشد.این موزه شامل گنجینه حرم رضوی، گنجینه اسكناس ها، تمبرها، موزه فرش، گنجینه قرآن و دیگر اقلام خاص و بی نظیر می باشد که در نوع خود بسیار زیبا می باشد.موزه آستان قدس رضوی در صحن کوثر واقع شده است که همه روزه بجز پنج شنبه ها: از ساعت ۸ الی ۱۲ ، پنج شنبه ها: از ساعت ۸ الی ۱۱:۳۰ می باشد.

مسجد گوهر شاد

در حرم امام رضا(ع) مسجد گوهر شاد وجود دارد که این مسجد با معماری و كاشی كاری هنرمندانه خود كه به دستور گوهرشاد بیگم همسر شاهرخ در سال های قبل ساخته شده است.تفاوت معماری این مسجد در حرم از نوع خود جالب می باشد و در حال حاظر یکی از شلوغ ترین مساجد می باشد.

پارك كوهسنگی

یکی از پارک های بسیار بزرگ مشهد ,پارك كوهسنگی است.این پارک از قدیمی ترین و مشهورترین مکان های گردشگری شهر مشهد به شمار می رود.زیبای خاص این پارک که تلفیق آب و منظره کوه سنگی، در میان پارک و فضای سبز آن منظره ای بسیار زیبا را بوجود آورده اند.اگر از نظر آمار این پارک برای شما معرفی کنیم,از بین مکان های دیدنی مشهد ,پارک کوهسنگی رتبه سوم بازدید در سال دارد.

بازار رضا

وجود بازارهای بزرگ و همچنین مجتمع های خرید در مشهد باعث رونق خوبی د راین شهر شده است.بازار رضا مشهد در نزدیکی حرم می باشد که یکی از بازارهای معروف مشهد است.این بازار دو طبقه محل فروش سوغات این شهر می باشد که جز مکان های دیدنی مشهد هم محسوب می شود.

باغ موزه نادری

یکی دیگر از مجموعه های دیدنی و تاریخی مشهد,باغ موزه نادری است.این باغ موزه در نزدیکی حرم قرار دارد.یعنی اگر شما از بست شیخ طوسی حرم رضوی خارج شوید بعد از گذشت پنج دقیقه پیاده در سمت راست چهار راه که به نام چهار راه شهدا می باشد این موزه قرار دارد.شما می توانید در این موزه لباس مردان و زنان و زره و کلاه خود و تبرزین دوران افشاری به تن کنید و یک عکس یادگاری بگیرید.در این باغ موزه مشهد دو تالار می باشد که محل نمایش آثار و اشیاء متعلق به اواخر عهد صفوی و دوران افشاری و پس از آن است.وجود نماد مقاومت از نادر شاه و همچنین یک لوله توپ جنگی در پایین این نماد که توسط دلیر مردان ایرانی از متجاوزان پرتقالی به غنیمت گرفته شده است از آثار برجسته این موزه می باشد.

حمام مهدی قلی بیك

اگر شما علاقه مند به تاریخ و وسایل و ابزار آلات قدیمی هستید این مکان در مشهد را حتما بروید.حمام مهدی قلی بیك یکی از مکان هایی است که در حال حاظر مخصوص علاقه مندان به تاریخ می باشد.برای رفتن به این مکان تاریخی باید به ادرس میدان ۷۲ تن مشهد بروید و در آن مکان دیگر به راحتی می توانید به این مکان دیدنی مشهد بروید.

باغ پرندگان مشهد

شما می توانید در این مکان دیدنی مشهد انواع پرندگان با گونه های کمیاب ایرانی، آسیایی و آفریقایی را ببنید که بسیار جالب و تماشایی می باشد.یکی از مراکز تفریحی مشهد باغ پرندگان است که در حال حاظر بیش از ۷۰۰ پرنده در این مجموعه نگه داری می شود.

ادرس باغ پرندگان مشهد : میدان خیام، منطقه گردشگری سپاد، جنب مجتمع الماس شرق

باغ گیاه شناسی

از جاذبه های دیدنی و تفریحی مشهد را می توان باغ گیاه شناسی معرفی کرد.این باغ زیبا کلکسیون‌هایی شامل هنر معماری، معماری منظر و علم گیاه‌شناسی دارد که به آدرس بلوار جمهوری اسلامی، حد فاصل چهارراه مقدم و پل غدیر واقع شده و همچنین ساعت بازدید از این باغ زیبا هفت صبح تا هفت عصر می باشد.

گنبد خشتی

یکی از امام زاده هایی که در نزدیکی حرم رضوی می باشد,امامزاده سید محمد است.اگر شما قصد زیارت این امام زاده را دارید ,می توانید با خروج از بست طبرسی در سمت راست خیابان انتها خروجی صحن از قسمت بازار بروید و در كوچه ای با همین نام امام زاده وارد این بارگاه شوید که فاصله تا حرم کمتر از سه دقیقه می باشد.

مقبره پیر پالاندوز

از دیگر مکان های دیدنی مشهد می توان مقبره پیر پالاندوز را معرفی کرد.این مکان دیدنی در نزدیکی حرم رضوی و انتهای بست نواب صفوی می باشد.این مکان زیبا در مشهد بسیار دیدنی و با معماری زیبا و كاشی كاری های خوش نقش گردشگران زیادی به خود جذب کرده است .

پارك ملت مشهد

شما که با خانواده به مشهد سفر کرده اید و قصد برنامه های منتوع و بازدید از مکان های دیدنی از مشهد دارید و می خواهید برنامه ریزی کنید,می توانید یک عصر بسیار خوب را در پارک ملت داشته باشید.پارک ملت مشهد یکی از کامل ترین مجموعه های بازی و هیجانی را در خود جای داده است که برای سرگرمی و بازی تمام اعضای خانواده در همه ی رده سنی وجود دارد و می توانید عصری بسیار هیجان انگیز در این شهر بازی داشته باشید.

ساعت کار پارک ملت مشهد:

شنبه تا چهارشنبه: از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۲۳:۰۰

پنج شنبه و جمعه: از ساعت ۱۱:۰۰ تا ۲۳:۰۰

آدرس: مشهد، بلوار امامت، شهربازی پارک ملت

سرزمین پروفسور بازیما

مکانی بسیار جالب و دیدنی در مشهد به نام سرزمین پروفسور بازیما می باشد.این پارک علمی بسیار دیدنی و جالب می باشد که اگر شما بصورت گروهی به مشهد سفر کرده اید ,می توانید برای پیشرفت اطلاعات به این مکان بروید.

ادرس:طبقه چهارم مجتمع وصال واقع در منطقه گردشگری سپاد مشهد

پارك های آبی مشهد

در سال های اخیر وجود پارک های ابی مشهد خود یک روز پر هیجان برای شما در سفر به مشهد تشکیل می دهد که بسیار جذاب و تفریح خوبی می باشد.از جاذبه های گردشگری مشهد پارک ابی مشهد است که چهار پارک آبی سرپوشیده و مجهز با نام های ” سرزمین موج های آبی ” ، ” پارک ساحلی آفتاب ” ، ” پارک آبی ایرانیان ” و ” موج های خروشان ” وجود دارد که هر یک دارای سانس های خاص و هم برای اقایان و هم خانم ها می باشد.

ادرس پارک های آبی مشهد:

سرزمین موج‌های آبی : مشهد ،بزرگراه آسیایی ،قاسم آباد (شهرک غرب) ،بلوار اندیشه ،نبش اندیشه ۸۳

آدرس پارک ساحلی آفتاب : مشهد ،انتهای بلوار خیام شمالی ،میدان بهارستان ،جنب مجتمع تجاری الماس شرق

پارک آبی ایرانیان : مشهد ،بزرگراه آسیایی ،قاسم آباد (شهرک غرب) ،بلوار حجاب ،نبش حجاب ۸

سرزمین موج‌های خروشان : مشهد ،ابتدای جاده شاندیز

هریک از این پارک های ابی مشهد دارای تفاوت های خاص و جذابیت های ویژه می باشد که بسیار روز خوبی می توانید در این پارک ابی سپری کنید.


امتیاز شما

[Total: 0 Average: 0]

نوشته جاهای دیدنی مشهد اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *