جزییاتی در خصوص لغو ورود بدون ویزا به صربستان

لغو ورود بدون ویزا به صربستان

بعد از اینکه در ماه اوت سال گذشته برای اتباع ایرانی، ویزای ورود به صربستان برداشته شد، حالا ورود بدون ویزای ایرانیان به خاک صربستان توسط دولت این کشور لغو شد. وزیر کشور صربستان سوء استفاده برخی از ایرانیان را دلیل این تصمیم اعلام کرد و ابراز داشت که تعداد شهروندان ایرانی که بعد از ورود به این کشور، به سایر کشورهای اروپایی و به صورت غیر قانونی پناهنده می شوند در این ماه های اخیر زیاد شده است. در ادامه همراه الی گشت باشید تا جزئیاتی را در خصوص لغو ورود بدون ویزا به صربستان را بررسی کنیم.

مطالب مرتبط:
لغو ویزای صربستان با ایران
برای ورود به چه کشورهایی نیاز به ویزای شینگن داریم؟
راهنمای سفر به بلگراد، صربستان

روز چهارشنبه گذشته در پارلمان کشور صربستان، وزیر این کشور اعلام کرد که عبور غیرقانونی ایرانی ها از مرزهای صربستان به سمت کشور های اروپایی تبدیل به یک مشکل شده است و موجب لغو ورود بدون ویزا به صربستان شد. او همچنین افزود: از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۱۱۰۰ ایرانی به صورت رسمی در صربستان درخواست پناهنگی کرده اند که این افراد به مراکز نگهداری پناهجویان انتقال پیدا کرده اند و کل تعداد پناهجویانی که از شروع سال ۲۰۱۸ از آسیا و منطقه خاورمیانه به این کشور پناهده شده‌اند به ۴۰۰۰ نفر رسیده است. بنابراین و با توجه به این آمار بیشر از یک چهارم کل پناهجویان در این کشور اتباع ایرانی هستند.

در راستای لغو ورود بدون ویزا به صربستان برای اتباع ایرانی و البته چند وقتی بود که این خبر یعنی هجوم ناگهانی برخی از ایرانی ها به صربستان با بلیت های یک طرفه تهران به بلگراد که یا به قصد پناهندگی است و یا سفر غیرقانونی به اروپای غربی را کم و بیش می شنیدیم، موضوعی که بعد از لغو روادید دو کشور در شهریور ۹۶ بارها و بارها شنیده می شد.

صربستان که در جنوب شرق اروپا واقع شده است، نخستین کشور از اروپا بود که دروازه های خود را به روی ایرانیان که همیشه برای سفر به اروپا با مشکلات عدیده در خصوص ویزا مواجه شده بودند، گشود و از زمانی که ویزای این کشور برای اتباع ایرانی لغو شد، فقط در سال گذشته نزیک به ۷ هزار نفر به این کشور سفر کردند.

اما صربستان در این مدت نیز با برخی از مشکلات بزرگ از قبیل  گذرنامه های جعلی برخی اتباع ایرانی مواجه شد تا جایی که ورود دیگر گردشگران را به این کشور تا حدی سخت کرده بود و همین موارد نیز در لغو ورود بدون ویزا به صربستان بی تاصیر نبود، اما دراگان تئودورویچ ـ سفیر صربستان در ایران پیش تر ابراز امیدواری کرده بود مشکلات در آینده حل خواهد شد و گفته بود که همیشه در شروع کارها کمی سختی وجود دارد.

مدتی پیش نیز رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی هم با مطرح کردن این موضوع که این اتفاق در سایر کشورها از قبیل ترکیه هم اتفاق می افتد، اما چرا صربستان بر سر دهان هاست، توضیح داده بود که: صربستان مقصد جدیدی برای ایرانی‌ها است و پروازهای مستقیم آن در دسترس است، از طرف دیگر هم هر هفته ۲۰ پرواز از ایران به ترکیه داریم که در آنها نیز سفرهای غیرقانونی و بی بازگشت زیادی وجود دارد، ولی به دلیل اینکه حجم پروازها و مسافران بسیار زیاد است، این مسئله خیلی به چشم نمی‌آید، ولی صربستان چون پروازهای کمتری دارد بیشتر پیداست.

نوشته جزییاتی در خصوص لغو ورود بدون ویزا به صربستان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *