حراج قلب شهاب سنگی ۴٫۵ میلیارد ساله تا ۱۴ فوریه

جزئیاتی از حراج قلب شهاب سنگی

در روزهای اخیر خبری بسیار جذاب در خبرگذاری های رسمی جهان مطرح شده است که نظر بسیاری از مخاطبان جهان را به خود جذب کرده است. محتوای این خبر مبنی بر حراج یک قلب از جنس شهاب سنگ فضایی است که در سال ۱۹۷۴ با سرعت بیش از ۳۰ هزار مایل در ساعت به زمین برخورد کرد و در اتحادیه شوروی آن زمان و روسیه کنونی بر روی زمین فرود آمد. این خبر اگرچه از لحاظ علمی بسیار حائز اهمیت است اما جذابیت آن بسیار بالاست و برای تمامی اقشار جامعه می تواند جالب باشد. تیم خبری الی گشت هم در با توجه به جذابیت این خبر در ادامه مطلب درباره ی حراج قلب شهاب سنگی که قدمت آن بیش از ۴۵۰۰ سال است تهیه کرده است که می توانید در ادامه همراه با ما باشید تا بیشتر درباره ی این حراج قلب شهاب سنگی اطلاعات لازم را داشته باشید.

مطالب مرتبط:
ایران صاحب برند ملی گردشگری می شود
رشد ۱۱ درصدی صادرات صنایع دستی به ارزش ۱۹۰ میلیون دلار
کشف تصویر خسرو پرویز بر روی دیواره ی غاری در هند

همانطور که در بالا اشاره کردیم، در خبرگزاری های رسمی دنیا روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر فروش یک قلب شهاب سنگی با قدمت ۴٫۵ میلیارد سال مطرح شده است که گویا در سال ۱۹۷۴ با سرعت بیش از ۳۰ هزار مایل در ساعت به زمین برخورد کرده و در اتحادیه جماهیر شوروی آن زمان و روسیه کنونی فرود آمده است. طبق گزارش سایت کریستی، قرار است از ۶ تا ۱۴ فوریه (۱۷تا ۲۵ بهمن‌ماه) به صورت آنلاین به حراج گذاشته شود.

به گفته ی شاهدان عینی در منطقه فرود این شهاب که ساعت ۱۰ و نیم صبح روز ۱۲ فوریه ۱۹۴۷ صحنه حرکت این شهاب سنگ در فضا را که به زمین برخورد می کرده را نیز نظاره می کردند. این شهاب‌سنگ در آن زمان بالای منطقه‌ ای کوهستانی در روسیه کنونی حرکت کرد و نوری را در آسمان ایجاد کرد که از فاصله تقریبا ۲۰۰ مایلی قابل مشاهده بود. این توده سنگی در طی انفجار در ارتفاع پایین، صدایی مهیب ایجاد کرد، وضعیتی که باعث خرد شدن شیشه ‌ها، از جا درآمدن درخت ‌ها و تخریب دودکش‌ منازل مسکونی شد و دود تا ساعت‌ ها پس از این اتفاق، آسمان منطقه را در برداشت. به گفته آن ها این اتفاق یکی از جذاب ترین اتفاقاتی فضایی بوده است که در این منطقه تا آن زمان به وقوع پیوسته بوده است.

کارشناس بخش علم و تاریخ طبیعی موسسه حراج قلب شهاب سنگی ۴٫۵ میلیارد ساله، جیمز هایسلوپ بارش این شهاب سنگ را از بزرگترین بارش های جهان در طی چند هزار سال گذشته بر روی کره زمین دانسته است. پی.آی. مدودف، هنرمند روسی یکی از کسانی بود که در آن سال بارش شهابی را از پنجره منزلش مشاهده کرده و نقاشی آن صحنه را کشید. به طول کلی این شهاب سنگ از زمان برخوردش بر روی کره ی زمان تا حال حاضر که به حراج گذاشته شده است جز جذاب ترین اتفاقاتی فضایی محسوب می شده است.

در سال ۱۹۷۵ اتحادیه جماهیر شوروی به منظور گرامیداشت دهمین سالگرد این رویداد مهم فضایی، نقاشی هنرمند روس را روی یک تمبر پستی به چاپ کرد.

این نمونه ی قلب فضایی، به گفته ی هایسلوپ یکی از شگفت انگیزترین اتفاقاتی بوده که بر روی کره ی زمین رخ داده است و از تکه هایی بوده که از مکان وقوع بارش شهاب سنگی جمع آوری شده است. همچنین وی اشاره کرد که تحویل دادن این شهاب سنگ از سمت یکی از مجموعه دارها به حراجی کریستی سبب شده است و این حراجی تاریخ فروش اقلام خود را عوض می کند چرا که در ابتدا قرار بوده است که این حراجی در ۱۲ فوریه به کار خود پایان بدهند.

به گفته هایسلوپ، این نمونه قلبی شکل و شگفت‌انگیز، از تکه‌هایی بود که از مکان وقوع بارش شهاب‌سنگی جمع‌آوری شد. وی اشاره کرد که تحویل دادن این شهاب سنگ از سوی یک مجموعه‌دار به حراجی کریستی، سبب شد که این حراجی تاریخ فروش اقلام خود را عوض کند زیرا ابتدا قرار بود حراجی ۱۲ فوریه به کار خود پایان دهد اما با تحویل گرفتن این شهاب سنگ قلبی‌شکل که یکی از ناب‌ترین شهاب‌سنگ‌های آهنی است، این تاریخ تا ۱۴ فوریه ادامه خواهد یافت.

نوشته حراج قلب شهاب سنگی ۴٫۵ میلیارد ساله تا ۱۴ فوریه اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *