حقایقی جالب در مورد جنگ جهانی دوم که احتمالا نمی دانستید | بخش دوم

واقعیات جنگ جهانی دوم

بی ثباتی که در جنگ جهانی اول به وجود آمد، پیش زمینه را برای آغاز جنگ جهانی دوم آغاز کرد که دودهه بعد به وقوع پیوست که بسیار ویرانگرتر از جنگ جهانی اول به شمار می رفت. آدولف هیتلر و حزب ناسیونال سوسیالیست او، با توجه به افزایش قدرت در یک کشور با اقتصاد و سیاست ناپایدار توانستند ملت آلمان را مجبور کنند تا معاهده هایی را با ایتالیا و ژاپن به امضا رسانند. تهاجم هیتلر به لهستان باعث شد تا در سپتامبر ۱۹۳۹ انگلیس و فرانسه با آلمان اعلام جنگ نمایند. طی شش سال پس از ان جنگ باعث شد تا زمین ها و اموال بیشتری در سراسر جهان بدست آید. از جمله واقعیات جنگ جهانی دوم که برای جامعه انسانی بسیار تلخ می باشد، کشته شدن بین ۴۵ تا ۶۰ میلیون نفر در این هیاهوی پر سر و صدای جهانی بوده است. در بخش اول این مطلب بخشی از این واقعیات را شرح دادیم حال با الی گشت همراه شوید تا در مورد بخش دوم واقعیات جنگ جهانی دوم که احتمالا نمی دانستید بیشتر بدانید.

واقعیات جنگ جهانی دوم در مورد فاشیست ها

مطالب مرتبط:
حقایقی جالب در مورد جنگ جهانی دوم که احتمالا نمی دانستید | بخش اول
حقایق جالب در مورد جنگ جهانی اول که احتمالا نمی دانستید | بخش دوم
حقایق جالبی در مورد جنگ جهانی اول که احتمالا نمی دانستید | بخش اول
  1. ویلیام هیتلر برادرزاده آدولف هیتلر در طول جنگ جهانی دوم در نیروی دریایی ایالات متحده خدمت می کرد. او پس از جنگ نام خود را تغییر داد.
  2. فاشیست های ایتالیایی به عنوان نماد خود فازس (fasces) را انتخاب کرده که مجموعه ای از چوب ها می باشد که به عنوان نماد قدرت روم باستان به شمار می رفته است.
  3. نازی ها میلیون ها لهستانی را کشتند. اما آن ها تصور می کردند که بچه ها و کودکان لهستانی، آلمانی ها را نگاه می کنند بنابراین حدود ۵۰ هزار کودک لهستانی توسط پدر و مادرهای آلمانی پذیرفته شدند.
  4. واحدهای ویژه ای توسط SS هدایت می شدند که به آن ها اینساتزگروپن (Einsatzgruppen) یا نیروهای وظیفه گفته می شد که به دنبال تهیجم های ارتش آلمان در کشورها حرکت می کردند. این افراد یهودیان را مجبور کرده تا گودال هایی حفر نمایند و سپس آن ها را با گلوله کشته و درون همان گودال ها می انداختند. براورد شده است که این نیروهای وظیفه ۱٫۴ میلیون یهودی را در طول جنگ جهانی دوم کشته است.
  5. زندانیانی به نام ساندرکوماندو (Sonderkommando) مجبور می شدند تا اجساد را دفن کرده و یا آن ها را در اجاق ها بسوزانند. کمتر از ۲۰ هزار نفر از این زندانیان توانستند جان سالم به در ببرند.

نوشته حقایقی جالب در مورد جنگ جهانی دوم که احتمالا نمی دانستید | بخش دوم اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *