حقایقی جالب و شگفت انگیز در مورد جنگ ۱۸۱۲

حقایق جنگ ۱۸۱۲

ایالات متحده در جنگ ۱۸۱۲ با بزرگترین نیروی دریایی در جهان یعنی بریتانیای کبیر را در یک درگیری بزرگی که تاثیر زیادی بر آینده کشور داشت مقابله کرد. علل اصلی آن تلاش های بریتانیا برای محدود کردن تجارت ایالات متحده و همچنین میل به گسترش قلمرو آمریکا بود. ایالات متحده در طول جنگ ۱۸۱۲ در مقابل نیروهای انگلیسی و کانادی و بومیان آمریکا شکست های زیادی را متحمل شده و واشنگتن دی سی پایتخت این کشور به آتش کشیده شد. با وجود این نیروهای آمریکایی در نیویورک، بالتیمور و نیواورلئان قادر به حمله به انگلیسی ها بوده که این امر باعث تقویت روحیه میهن پرستی و اعتماد ملی آن ها می شد. پیمان ژنت در سال ۱۸۱۵ جنگ را به پایان رساند اما بسیاری از سوالات و حقایق جنگ ۱۸۱۲ باقی ماند. ایالات متحده از این جنگ به عنوان دومین جنگ استقلال یاد کرده و آن را جشن می گیرد. با الی گشت همراه شوید تا در مورد حقایق جنگ ۱۸۱۲ بیشتر بدانیم.

حقایق جنگ ۱۸۱۲ در مورد نحوه آغاز

مطالب مرتبط:
حقایقی جالب در مورد جنگ جهانی دوم که احتمالا نمی دانستید | بخش دوم
حقایقی جالب در مورد جنگ جهانی دوم که احتمالا نمی دانستید | بخش اول
آشنایی با انواع هواپیماهای جنگی
  1. جنگ ۱۸۱۲ در ۱۸ ژوئن ۱۹۱۲ آغاز شده و در ۲۴ دسامبر ۱۸۱۴ با پیمان ژنت (Ghent) به پایان رسید. با این حال نبرد نهایی در ۸ ژانویه ۱۸۱۵ و پس از امضای پیمان صورت گرفت. رییس جمهور مدیسون در نهایت در تاریخ ۱۶ فوریه ۱۸۱۵ نام خود را در معاهده مجلس سنا به امضا رساند.
  2. عوامل متعددی منجر به شروع جنگ ۱۸۱۲ گردید. بریتانیا و به مقدار کمی فرانسه مانع از تجارت ایالات متحده با کشورهای خارجی گردیدند. بریتانیان سعی می کرد تا از گسترش ایالات متحده به سمت غرب جلوگیری نماید. بریتانیان بومیان آمریکایی را مسلح نمود. کشور بریتانیا ملوانان ایالات متحده را مجبور کرد تا در کشتی های نیروی دریایی بریتانیا خدمت نمایند. آن ها همچنین فکر می کردند که آمریکا تصمیم دارد تا کانادا را نیز به کشور خود اضافه نماید. آمرکایی ها نیز می خواستند در مقابل اتهامات انگلیس خود را نجات دهند.
  3. در طول جنگ ۱۸۱۲ تعداد ۲۲۶۰ آمریکایی کشته و ۴۵۰۵نفر نیز زخمی شدند. در ایالات متحده ۱۵ هزار نفر به طور مستقیم در اثر عوامل مربوط به جنگ مانند بیماری کشته شدند. از طرف دیگر در حدود ۱۶۰۰ نفر در عملیات های بریتانیا کشته و ۳۶۷۰ نفر نیز زخمی شدند. کشته شدگان در اثر عوامل مرتبط با جنگ در بریتانیا ۳۳۲۱ نفر بوده است. لازم به ذکر است این تعداد تلفات شبه نظامیان بومی آمریکا و کانادا را شامل نمی شود.

نوشته حقایقی جالب و شگفت انگیز در مورد جنگ ۱۸۱۲ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *