حقایقی حیرت انگیز از دیوار بزرگ چین

حقایق دیوار چین

دیوار بزرگ چین مجموعه ای از استحکامات بوده که از سنگ، آجر، چوب و سایر مواد ساخته شده است. این دیوار در امتداد خط شرقی به سمت غرب در طول مرزهای تاریخی چین کشیده شده تا بتواند از دولت چین و امپراتوری در مقابل حمله و تهاجم چادرنشینان آسیای میانه جلوگیری نماید. چندین دیوار از اوایل قرن هفتم پیش از میلاد ساخته شده بود. این دیوارها بعد ها توسط شین چی هوانگ به عنوان اولین امپراتوری چین به یکدیگر پیوسته شدند. در حال حاضر بخش کمی از آن دیواره ها باقی مانده است. بعدها و در طول سلسله های مختلف دیوارها تعمیر و حفظ شده و علاوه بر آن ساختارهای جدیدی نیز به آن ها اضافه گردیده است. یکی از حقایق دیوار چین این است که شناخته شده ترین دیوارها در دوره امپراتوری و سلسله مینگ ساخته شده اند که از ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴ میلادی حکومت می کرده اند. با الی گشت همراه شوید تا آنچه می بایست از حقایق دیوار چین بدانیم را با هم مطالعه کنیم.

حقایق دیوار چین در مورد ساختار دیوار

مطالب مرتبط:
راهنمای کامل سفر به دیوار چین
دیوار چین چه نقشی در گردشگری چین بازی می کند؟
میدان تیان آنمن پکن اولین مقصد در تور چین
  1. با اینکه دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه جهان به شمار نمی رود اما معمولا آن را در عجایب قرن وسطای جهان در نظر می گیرند.
  2. در سال ۱۹۸۷ سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد یا همان یونسکو، دیوار بزرگ چین را در لیستی از سایت های ملی و تاریخی بزرگ جهان قرار داد.
  3. دیوار بزرگ چین یک تکه بوده است. در واقع این ساختار یک شبکه متناوب از دیوارهای ساخته شده توسط سلسله های مختلف بوده که برای محافظت از مرزهای شمالی چین بنا شده است.
  4. در طول ساخت و ساز آن دیوار بزرگ چین به عنوان بلندترین گورستان روی زمین نامیده می شد زیرا بسیاری از افراد در زمان ساخت آن کشته شدند. بر اساس گزارشات گفته می شود که ساخت دیوار به قیمت جان یک میلیون نفر صورت گرفته است.
  5. دیوار بزرگ چین به عنوان وانلی چانگ چنگ (wanli changcheng) یا دیوار بلند ۱۰ هزار می باشد.

نوشته حقایقی حیرت انگیز از دیوار بزرگ چین اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *