حقایقی عجیب در مورد سرخ پوستان و بومیان قاره آمریکا | بخش اول

سرخ پوستان یا بومیان آمریکا

بومیان آمریکایی که به عنوان سرخ پوستان نیز شناخته می شوند، افرادی هستند که در سراسر قاره آمریکا به جز هاوایی قبل از کشف این سرزمین زندگی می کرده اند. بیش از ۵۰۰ قبیله از این بومیان شناخته شده که بیش از نیمی از آن ها با هندی ها مرتبط می باشند. اصطلاح هندی های آمریکایی شامل برخی از بومیان آلاسکا می باشند در حالی که بومیان آمریکایی به سرخ پوستان و تمام قومیت های از این دست گفته می شود. منطقه هاوایی جزء یومیان آمریکا به شما نرفته و در سرشماری اقلیت های اقیانوس آرام قرار می گیرند. با الی گشت همراه شوید تا مطالب جالب توجهی را در مورد این بومیان بدانیم.

سرخ پوستان به کدام افراد گفته می شده؟

مطالب مرتبط:
آیا واقعا فکر می کنید آمریکا را کریستوف کلمب کشف کرد؟!
آمریکای جنوبی؛ سرزمینی با طبیعتی منحصر به فرد
چرا بومیان از معروف ترین نماد های کشورشان متنفرند؟
  1. اصطلاح بومیان آمریکایی به طور معمول به بومی های هاوایی یا بومیان آلاسکا اشاره نمی کند.
  2. برای اکثر مردم بومی در ایالات متحده از اصطلاح هندی آمریکایی استفاده شده، در حالی که اکثر مردم بومی کانادا را بومیان اولیه می گویند. بومیان آمریکا یا سرخ پوستان کلمه ای است که برای این افراد در هر دو کشور استفاده می شود.
  3. ایشی که از ۱۸۶۰ تا ۱۹۱۶ زندگی می کرده است به عنوان آخرین وحشی هندی شناخته می شود. او بیشتر زندگی خود را در خارج از فرهنگ مدرن زندگی کرد. یاهی از گروه یانا در اواخر دهه ۱۸۰۰ به دلیل طوفان طلای کالیفرنیا منقرض شدند. او پس از مرگ خانواده اش در بیابان زندگی می کرد و در سال ۱۹۱۱ مجبور شد از بیابان به شهر اوروویل (Oroville) برود. بعدها او در این شهر مورد مطالعه انسان شناسان قرار گرفت.
  4. درخت سکویا به افتخار رهبر چروکی نامیده شده زیرا به مردم بومی کمک می کرد تا بتواند الفبا را توسعه دهد.
  5. اصطلاح هندی های آمریکا زمانی به وجود آمد که کریستف کلمب فکر می کرد در هندوستان پیاده شده است. او مردم بومی را هندی نامید.

نوشته حقایقی عجیب در مورد سرخ پوستان و بومیان قاره آمریکا | بخش اول اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *