حقایقی که در مورد سال نو چینی نمی دانستید

حقایق جالب سال نو چینی

سال نو چینی یک جشنواره است که در آن آغاز سال جدید را در تقویم سنتی چینی جشن می گیرند. این جشن معمولا به عنوان جشنواره بهار در چین مدرن شناخته شده و یکی از چندین سال نو کهن در قاره آسیا می باشد. این رویدادها به صورت سنتی از شب قبل از اولین روز سال با فستیوال فانوس آغاز شده و به مدت ۱۵ روز برگزار می گردد. اولین روز از سال جدید چینی زمانی آغاز می شود که ماه جدید بین ۲۱ ژانویه تا ۱۰ فوریه مشاهده شود. در سال ۲۰۱۹ نیز اولین روز از سال نو سنتی چینی ۵ فوریه می باشد. این جشنواره همراه خود حقایق جالب سال نو چینی را نیز داشته که ممکن است تاکنون در مورد آن ها چیزی نمی دانستید پس با الی گشت همراه شوید تا در مورد این حقایق بیشتر بدانیم.

حقایق جالب سال نو چینی در مورد نحوه شروع آن

مطالب مرتبط:
شباهت جالب بهار چینی ها با جشن نوروز!
آداب و رسوم سال نو در کشورهای مختلف دنیا
با سفر به چین در ماه نوامبر، در جشنواره چونگ یونگ چین شرکت کنید!
  1. شروع سال جدید چینی به جای اینکه برای طبق تقویم گرگوری باشد به گردش ماه و بر اساس تابستان می باشد. تاریخ دقیق سال نو چینی سالانه متغیر بوده و معمولا بین ۲۱ ژانویه تا ۱۰ فوریه می باشد.
  2. سال نو چینی در روز اولی که ماه نمایان می شود آغاز شده و به مدت ۱۵ روز ادامه یافته تا ماه کامل شود. هرکدام از این ۱۵ روز جشن مخصوص به خود را دارد، مانند بازدید از خانواده در یک روز و یا خوردن غذایی خاص در روز دیگر.
  3. عبارت سال نو مبارک در زبان چینی به شکل Gung Hei Fat Choi بوده و به معنی آینده خوبی داشته باشید می باشد.
  4. در هر سال نو چینی بیش از یک میلیارد نفر از سراسر دنیا خود را به وسیله هواپیما، قطار، اتوبوس یا خودروی شخصی به این مراسم می رسانند. این حرکت معروف به چونیان (Chunyan) بوده و بزرگترین مهاجرت سالانه در جهان است.
  5. سال نو چینی مهمترین و طولانی ترین تعطیلات در تقویم چینی می باشد.

نوشته حقایقی که در مورد سال نو چینی نمی دانستید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *