حقایق جالبی در مورد جنگ جهانی اول که احتمالا نمی دانستید | بخش اول

حقایق جنگ جهانی اول

جنگ جهانی اول که اغلب به صورت WWI یا WW1 نوشته می شود به عنوان جنگ بزرگ نیز شناخته شده است. این درگیری عظیم در اروپا رخ داده و از ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۴ تا ۱۱ نوامبر ۲۰۱۸ به طول انجامید. این درگیری بین کشورها همچنین به عنوان جنگی برای پایان دادن به همه جنگ ها نیز توصیف شده است به طوری که در آن ۷۰ میلیون نظامی از کشورهای مختلف در آن حضور داشته که در حدود ۶۰ میلیون نفر از ان ها اروپایی بودند و باعث شده تا این رویداد به یکی از بزرگترین جنگ های تاریخ تبدیل شود. از جمله حقایق جنگ جهانی اول این است که تقریبا ۹ میلیون نظامی و ۷ میلیون غیر نظامی به طور مستقیم در این جنگ کشته شده اند. علاوه بر این نسل کشی و آنفولانزایی که پس از جنگ در سراسر جهان گسترش یافت باعث مرگ ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر در جهان شد. در این مطلب می خواهیم حقایق جنگ جهانی اول را که شاید نمی دانسته اید تشریح نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

حقایق جنگ جهانی اول در مورد سلاح ها

مطالب مرتبط:
کشتی قاتلی از جنگ جهانی دوم که ارواح سرگردان در آن دیده می شوند!
تصاویر واقعی از برلین بعد از جنگ جهانی دوم
پرواز دوباره هواپیمایی که در جنگ جهانی دوم سقوط کرده بود!
  1. آلمانی ها در جنگ جهانی اول برای اولین بار از سلاح هایی استفاده کردند که شعله آتش را پرتاب می کرد (flamethrowers). این سلاح می توانست شعله های آتش را به طول ۴۰ متر پرتاب کرده و همه چیز را به بسوزاند.
  2. بیش از ۶۵ میلیون مرد از ۳۰ کشور در جنگ جهانی اول جنگیدند که نزدیک به ۱۰ میلیون نفر از آن ها کشته شدند. متحدین یا همان کشورهای متحد حدود ۶ میلیون سرباز و نیروهای مرکزی یا همان آلمان ها و متحدانشان حدود ۴ میلیون نفر را از دست دادند.
  3. در جنگ جهانی اول نزدیک به دو سوم از مرگ و میرها متعلق به درگیری های نظامی بود در حالی که در جنگ های قبل از ان بیشتر مرگ و میر در جنگ ناشی از بیماری های ایجاد شده در حین آن بود.
  4. در اوت ۱۹۱۴ نیروهای آلمانی در منطقه آرشوت (Aerschot) تعداد ۱۵۰ نفر از شهروندان را کشتند. این کشتار بخشی از سیاست جنگ برای ایجاد ترس بود که از این طریق سایر افراد در مناطق اشغال شده شورش نکنند.

نوشته حقایق جالبی در مورد جنگ جهانی اول که احتمالا نمی دانستید | بخش اول اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *