خطرناک ترین جاده های جهان

صدها میلیون جاده در دنیا وجود دارد. برخی در امنیت حرف اول را می زنند؛ برخی جزء مارپیچ ترین جاده ها بوده؛ برخی بخاطر چشم اندازهای زیبا جزء زیباترین جاده های جهان هستند که هرکس می خواهد پیش از مرگش یکبار هم شده از آن ها عبور کند. اما جاده هایی هم هستند بخاطر موقعیتی که دارند، میزان تردد در آن ها و صدها دلیل دیگر، جزء خطرناک ترین جاده های جهان به حساب می آیند. اگر می خواهید با برخی از این جاده ها آشنا شوید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.


گذرگاه زوجی لا – هند

عبور از زوجی لا به قدری خطرناک می باشد که هیچکس حتی نمی خواهد تصور کند که در حال عبور از این جاده است. زوجی لا مابین کشمیر و لاداخ قرار دارد و این جاده ۹ کیلومتری تنها راه دسترسی اهالی لاداخ به خارج از شهر می باشد.

جاده زوجی لا مسیری کوهستانی است که بطور عادی، یک خودرو می تواند به راحتی از آن عبور کند اما وقتی مسیر دو طرفه می شود، شرایط بسیار خطرناک شده و در اکثر مواقع، حادثه های وحشتناکی رخ می دهد.

اکثر وسایل نقلیه ای که از این مسیر عبور می کنند، کامیون ها و اتوبوس ها هستند لذا اگر خودروی شخصی دارید، به هیچ وجه توصیه نمی شود از زوجی لا عبور کنید چرا که حضور خودروهای سنگین در کنار گله های گوسفندان می تواند شرایط را بدتر کند.


جاده مرگ – بولیویا

در کشور بولیویا واقع در آمریکای جنوبی، جاده ای ما بین La Paz و Corioco به طول ۶۴ کیلومتر وجود دارد که زمین بازی طبیعت با جان مردم است. با اینکه خطر و مرگ در این جاده به اثبات رسیده اما هرساله هزاران وسیله نقلیه از جاده مرگ عبور می کنند و ۲۰۰ الی ۳۰۰ کشته در سال گزارش می شود.


لوس کاراکولس – شیلی

قبلا اشاره کرده بودیم که کاراکولس یکی از عجیب ترین جاده های مارپیچ جهان است. این جاده ۳۱۷۶ متر ارتفاع دارد و پیچ های تند آن، بسیار خطرناک می باشد. به دلیل فاقد هرگونه امکانات ایمنی در جاده، اکثر وسایلی که از لوس کاراکولس عبور می کند، کامیون ها و وسایل نقلیه شخصی هستند.


جاده دالتون – آلاسکا

توصیه می شود اگر خواستید روزی از این جاده عبور کنید، حتما پیش از آن خودروی خود را پیش متخصص یا مکانیک ببرید. جاده دالتون مسیری ۶۶۶ کیلومتری است که سالی کمتر از ۵۰ خودرو از آن عبور می کند. 

در این جاده ۳ شهر کوچک و فاقد مکانیکی وجود دارد که نام یکی از آن ها، اسب مرده می باشد همچنین لازم به ذکر است در طول مسیر، تلفن همراه هم آنتن ندارد. اگر با خودروی خود از این جاده عبور کردید و خودرو دچار مشکل شد، باید خیلی خوش شانس باشید که خودروی دیگری نزدیک به شما باشد وگرنه افرادی که از این جاده عبور می کنند ممکن است با جسد یخ زده‌تان روبرو شوند.


 اتوبان کاراکورام – مابین چین و پاکستان

کاراکورام نام اتوبانی است که هنگام ساختش، ۸۲ کارگر کشته شدند. این اتوبان با ارتفاع ۴۶۹۳ متر، مرتفع ترین جاده پرپیچ و خم دنیا است. در کنار سنگ هایی که همچنان در حال ریزش است، کم بودن عرض جاده، فاقد امکانات ایمنی و از همه مهم تر، نگاه کردن منظره زیبا توسط رانندگان باعث شده در جاده کوراکام سالانه تصادف ها و حوادث زیادی گزارش شود.


جاده R504 کولیما – روسیه

این مسیر در سال ۱۹۳۲ توسط زندانیان ساخته شد و یازده سال هم به طول انجامید. اتوبان کولیما مسیری تاریک داشته و از جنگلی مه‌آلود رد می شود و جالب است بدانید همچنان استخوان های افرادی که در ساخت جاده کشته شدند هم وجود دارد لذا R504 کولیما، جزء ترسناک ترین جاده های دنیا نیز می باشد. لازم به ذکر است دمای کولیما، پایین ترین دمای ثبت شده خارج از منطقه آنتراکتیکا می باشد.


اتوبان ۳۶۰ – آمریکا

اتوبان ۳۶۰، مسیری به سمت شهر هانا است که به جاده رانندگی ترن هوایی معروف می باشد. جاده ۳۶۰ از دل کوهی سرسبز و خوش آب و هوا می گذرد که توجه راننده به چشم انداز زیبا، یکی از دلایل قرار دادن جاده ۳۶۰ در لیست خطرناک ترین جاده های جهان است. وجود پیج های تند و برخی تاریک، مسیرهای باریک و ریزش سنگ ها از دلایل دیگر وجود حادثه در جاده هستند. همچنین ۵۴ پل یکطرفه در مسیر ۶۷ کیلومتری وجود دارد که گاهی رانندگان مجبورند کنار بزنند تا وسایل نقلیه عبور کنند.


جلال آباد – افغانستان

این جاده در دره مرگ واقع شده است. نمی توان مسیری لذت بخش، آسان و امنی را از جاده جلال آباد انتظار داشت. در کنار ریزش سنگ ها، مسیر باریک و فاقد امکانات امنیتی، یکی از دلایلی که جان افرادی که از جاده عبور می کند را به خطر می‌اندازد، وجود گروه طالبان است. تمام مسیر توسط گروه طالبان نظاره می شود و در صورت رخ دادن خطایی، ممکن است به وسیله نقلیه حمله شود.امتیاز
۵
از ۵ | از بین
۱۰۰
دهنده به امتیاز خطرناک ترین جاده های جهان

نوشته خطرناک ترین جاده های جهان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *