درمان گرفتگی گوش در سفرهای هوایی

همیشه در سفرهای هوایی گوش درد و گوش گرفتگی بصورت معمول به سراغ ما می آیند,آیا درمانی دارد؟شما که برای یک سفر بلیط هواپیما گرفته اید و قصد رسیدن به موقع و برای یک جلسه مهم و یا شرکت در یک مهمانی رسمی از شهر به شهر دیگر می روید و در زمان رسیدن به مقصد هنوز گوش شما گرفته است باید چکار کرد تا گوش گرفتگی یا گوش درد شما در سفر هوایی زود بهبود پیدا کند؟

در مواقعی گوش ها باعث گرفتگی و گوش درد می شویم که در اثر تجمع مایع گوش، تورم در اثر سرما، تب یا عفونت. یکی دیگر از مواقعی که گوش ما دچار این گرفتگی می‌شود هنگام پرواز  می باشد.شما با مطالعه این مقاله از سایت گردشگرها از دلایل بروز تا راهکار و درمان گوش درد برای شما بیان می کنیم.

در زمانی که هواپیما قصد پرواز دارد ,بر اثر فشار هوا هوای داخل گوش داخلی و فشار هوای بیرون یکسان نمی باشند و همین امر موجب می شود گوش ما در سفر هوایی بگیرید.در زمان اوج گرفتن هواپیما فشار هوای داخل گوش داخلی به سرعت از فشار هوای خارج گوش پیشی می‌گیرد. پرده گوش ورم می‌کند که این عوامل باعث گوش گرفتگی افراد در پرواز می شود.

حال بدانید برای اینکه گوش ما در پرواز گرفتگی شدید و طولانی نداشته باشید باید چه کاری کنیم؟

در زمانی که گوش شما احساس کیپ شدن میکند ,تنها راه این می باشد که ایجاد تعادل بین هوای داخل و خارج گوش داشته باشید.

۱-قورت دادن

زمان پرواز شما می توانید آب دهان خود را قورت دهید ,باید این عمل صدایی که می‌شنوید یک حباب کوچک هوا است که از طریق شیپور استاش از پشت بینی شما به گوش میانی حرکت کرده است. شیپور استاش پر شدن مدام هوای داخل گوش میانی را کنترل می‌کند. این هوا از طریق گوش داخلی جذب می‌شود و این چرخه ادامه دارد. وظیفه این چرخه ثابت هوا، کنترل فشار یکسان هوا در هر دو سمت است.

۲-آدامس جویدن یا آبنبات مکیدن

شما با جویدن آدامس و مکیدن آبنبات می توانید مدام آب‌ دهان خود را قورت دهید و درنتیجه فشار هوا یکسان شود. برای نوزادان که شیپور استاش گوششان نازک‌تر است درد شدیدتری هم تجربه می‌کنند، بنابراین استفاده از بطری شیر یا پستانک عمل قورت دادن آن‌ها را افزایش می‌دهد، بخصوص هنگام فرود آمدن. بچه‌های بزرگ‌تر می‌توانند آبنبات چوبی بمکند، با نی نوشیدنی بنوشند یا حباب درست کنند.

۳-مانورهای موثر برای باز کردن گوش

این مانور برای افرادی که مریض هستند و یا همچنین آلرژی دارند مناسب نمی باشد,برای این مانور شما باید دهان خود را در حالی که بسته است پر از هوا کنید و بینی خود را بگیرید. به آرامی هوا را از گوش خود بیرون کنید تا جایی که گوش باز شود.

نکات مهم برای پیشگیری

۱-هنگام صعود یا فرود نخوابید

۲-هنگام پرواز مایعات زیادی بنوشید تا هیدراته بمانید

۳-خمیازه بکشید

۴-از گوشگیرهای مخصوص استفاده کنید. این گوشگیرها مجهز به فیلتری هستند که فشار هوا را متعادل می‌کند.

۵-یک ساعت پیش از نشستن هواپیما، و در صورت نیاز، از اسپری بینی استفاده کنید. استفاده بیش از حد از اسپری باعث گرفتگی بیشتر می‌شود.

۶-یک ساعت پیش و پس از فرود از ضد احتقان استفاده کنید تا زمانی که گوش‌ها به حالت عادی بازگردند.


امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

نوشته درمان گرفتگی گوش در سفرهای هوایی اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *