در چه صورتی بیمه ی مسافرتی هزینه های خسارت را پرداخت نمی کند؟

دلایل عدم پرداخت بیمه مسافرتی

با این که دریافت بیمه ی مسافرتی یکی از پیش درآمدهای مهم قبل از سفرهای خارجی از هر نوعی آن است اما گاهی ممکن است که انتظارات شما پس از دریافت آن اصلا برآورده نشود! به هر حال این یک حقیقت است که ممکن است که شما بیمه ی مسافرتی را بخرید و بر حسب حادثه اتفاقی هم پیش بیاید که باید از بیمه ی مسافرتی خود استفاده کنید ولی به هر حال گاهی شرایطی هم هست که بیمه ی مسافرتی هزینه ی خسارت پیش آمده را پرداخت نمی کند و اصلا حتی شامل آن هم نمی شود! ما امروز در الی گشت می خواهیم بررسی کنیم که دلایل عدم پرداخت بیمه مسافرتی چه مواردی هستند و در چه زمانی افراد نمی توانند تا از مزایای بیمه ی خود استفاده نمایند پس؛ با ما همراه باشید.

بررسی موارد و دلایل عدم پرداخت بیمه مسافرتی

مطالب مرتبط:
چه زمان هایی به بیمه مسافرتی نیاز دارید
پاسخ به سوالات متداول برای خرید بیمه مسافرتی
چرا برای سفر، باید بیمه مسافرتی خرید؟

تا به حال بسیار توضیح داده ایم که خرید و دریافت انواع بیمه ی مسافرتی چه شرایطی را پوشش می دهد و هزینه ی چه مواردی را پرداخت می نماید اما به نظر می رسد که دیگر نوبت به بررسی دلایل عدم پرداخت بیمه مسافرتی از سوی شرکت های بیمه رسیده است. به هر حال این امری است بدیهی که در زمانی که اتفاقی در خلال اتفاقات از پیش تعرف شده در طرح بیمه تعریف شده باشد و شما بیمه ی مسافرتی درست را انتخاب و خرید کرده باشید، با سهولت فراوان هزینه های پیش آمده را طبق مواردی که در قرارداد شما است تا حداکثر ۱ ماه پس از اعلام و گزارش به شرکت بیمه پرداخت می نماید اما گاهی اوقات هم پیش می آید که شرکت بیمه گذار هزینه ها را پرداخت نمی نماید.

بنابراین بهتر است قبل از خرید بیمه، دلایل عدم پرداخت خسارت بیمه مسافرتی از سوی شرکت های بیمه گذار را بدانید تا با بررسی اهداف سفرتان، بسته و طرح درست را انتخاب کرده و خرید نمایید. این را در نظر داشته باشد که در صورتی که طرح درست را انتخاب کنید و به درستی خرید بیمه ی مسافرتی را انجام دهید، حتی در بیشتر موارد قبل از این که به کشور بازگردید؛ مبلغ هزینه شده به حساب شما از طرف شرکت بیمه واریز می گردد. به هر حال بیایید تا در ادامه با هم ببینیم که دلایل عدم پرداخت خسارت بیمه مسافرتی چه مواردی هستند.

  • خسارت های غیر قابل پرداخت

یکی از دلایل عدم پرداخت خسارت بیمه مسافرتی این است که برخی از اتفاقات فارق از این که چه طرحی را خریداری نموده اید، اصلا شامل پوشش بیمه برای پرداخت و جبران خسارات در سفر نیستند. البته این یک قانون کلی است که تمامی شرکت های بیمه از پرداخت برخی از هزینه ها و خسارات خود را مبرا می دانند اما به هر حال هر شرکتی برای خود قوانین خاصی هم دارد که به طور مثال در زمینه ی بیمه ی مسافرتی، هیچ شخصی را از آن مبرا نمی دانند. برخی از این موارد به طور مثال عبارتند از: آسیب هایی که در اثر مصرف مواد مخدر و یا نوشیدنی های الکلی به وجود بیاید، بیماری مزمن و یا برخی از اتفاقات دیگر است که البته کاملا هم در اساسنامه ی این شرکت ها و توضیح قوانینشان به صورت دقیق وارد شده است. برای این که درباره ی قوانین کامل شرکت بیمه گذار خود به صورت کامل مطلع شوید، پیشنهاد می کنیم که حتما شرایط عمومی بیمه ی مسافرتی خود را کامل مطالعه فرمایید.

  • انتخاب طرح اشتباه برای بیمه ی مسافرتی

از مهم ترین دلایل عدم پرداخت بیمه مسافرتی توسط شرکت بیمه گذار این است که شما طرح و پوشش نامناسبی را برای خرید انتخاب کنید! بگذارید تا بیشتر برایتان توضیح دهیم. زمانی که شما قصد سفر به یک کشور اروپایی عضو شینگن را دارید بدون شک طرح و بسته ی دریافتی شما با یکدیگر فرق دارند و کاملا از یکدیگر متفاوت هستند. حتی موضوعاتی مانند سابقه ی پزشکی و سلامت و یا حتی سن و سال شما در این که شما باید چه طرحی را خریداری نمایید کاملا تاثیرگذار هستند. در هنگامی که می خواهید بیمه ی مسافرتی خود را خریداری نمایید، به موارد بسیاری باید دقت داشته باشید. به طور مثال، آیا تاخیر پرواز ممکن است برای شما پیش بیاید یا ایرلاین انتخابی شما در تاخیر سابقه ی درخشانی دارد؟ ممکن است تا در شرایط جسمانی باشید که به مراکز درمانی مراجعه کنید؟ ممکن است کاری انجام دهید که دچار خسارت شوید؟

با چه ایرلاینی می خواهید سفر خود را آغاز کنید؟ پروازتان ترانزیت است؟ اگر جوابتان مثبت است؛ این ترانزیت بین چند ساعت و یا حتی چند روز طول خواهد کشید؟ پاسخ تمامی این سوالات و مواردی از این قبیل در نهایت به این امر می انجامد که شما چه بسته ی بیمه ی مسافرتی را باید خریداری نمایید. به هر حال به شما حق می دهیم که این موارد را زیاد بدانید و بررسی تک تکشان را زمان بر بدانید. به همین خاطر در این زمینه به شما پیشنهاد می کنیم که طرح بیمه ای را انتخاب نمایید که کامل ترین وجوه ممکن را داشته باشند. درست است که در این صورت مقدار پرداختی شما در قبال بیمه ای که شاید اصلا از آن هم استفاده نکنید بسیار زیاد است اما با این حال، شما هم پشتوانه ی خوبی برای سفر خود دارید و هم این که بر سر این مسئله هیچ ریسکی نکرده اید و کم ترین سودش برایتان این است که در صورت بروز هر گونه خسارت مشخص شده ای در آن طرح، برایتان جبران خواهد شد.

  • عدم ارائه ی رسیدهای هزینه های ناشی از خسارت پیش آمده

به هر حال شرکت بیمه ای که شما از آن ها بیمه نامه ی مسافرتی را خریداری کرده اید، این انتظار را دارد که در صورت مراجعه ی مجدد شما برای دریافت هزینه های پیش آمده در سفر به آن ها رسید هزینه های پرداختی خود را تحویل آن ها بدهید تا ماهیت این هزینه ها برای آن ها محرز و مشخص شود. اگر شما کاری غیر از این را انجام دهید، نمی توانید تا هزینه ی خسارات خود را دریافت نمایید. به همین دلیل یکی از دلایل عدم پرداخت بیمه مسافرتی این می شود که شما رسید هزینه های پیش آمده و شامل طرح بیمه را ارائه ندهید. پس مهم ترین اصلی که پس از دریافت خدمات شامل بیمه باید انجام دهید این است که رسید بگیرید. اگر هم که این کار را نکردید، می توانید تا شماره ی پرونده ی خود را دریافت نمایید و از آن ها بخواهید که رسید را برای شما و یا شرکت بیمه گذار ارسال نمایند تا پس از بررسی های لازم، هزینه های شما پرداخت شود و در غیر این صورت؛ هزینه های شما از سوی بیمه پرداخت نخواهد شد.

  • خریداری کردن بیمه پس از خسارت در سفر

یکی از دیگر دلایل عدم پرداخت بیمه مسافرتی این است که پس از این که سفر را آغاز کردید و برای شما مشکلی در سفر پیش آمد؛ بیمه را خریداری کنید و یا این که طرح بیمه ی خود را عوض کنید و یا بیمه ی جدیدی را خریداری نمایید. همیشه زمانی که به بیمه کردن فکر می کنید این را در نظر داشته باشید که مهم ترین هدف بیمه و خریدش آن است که شخصی که هر نوع بیمه ای را خریداری می کند، در نهایت بتواند ضررهای وارد شده را جبران نماید. در واقع خرید بیمه یک برنامه ی مطمئن برای آینده نگری است. فلذا برای این که بتوانید آسیب ها و هزینه های احتمالی را جبران کنید مخصوصا به طور خاص تر در سفر، حتما بیمه ی مسافرتی مناسب را تهیه نمایید.

نوشته در چه صورتی بیمه ی مسافرتی هزینه های خسارت را پرداخت نمی کند؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *