دلایل ریجکتی ویزای کانادا

درخواست شما برای دریافت ویزای کانادا زمانی رد می شود که شما نتوانید افسر ویزا را برای بازگشت به کشور مبدأ قانع کنید. در واقع مدارکی که شما برای دریافت ویزا ارائه می دهید، باید به گونه ای تنظیم شوند که بتوانید افسر مربوطه را برای قبول درخواستتان متقاعد نماید. و البته اگر در اولین اقدامتان برای درخواست ویزا موفق نشدید، باز هم موقعیت درخواست مجدد دارید. سفارت کانادا مانند سایر سفارت‌ها نیازی به مصاحبه ندارد و کافی است مدارک خود را در سایت بارگزاری کنید و سپس برای انجام امورد بایومتریک به سفارت مراجعه نمایید.
بعنوان مثال اگر شما در کشور مبدأ درآمد مالی و حساب بانکی متناسب با تامین هزینه های سفرتان را نداشته باشید، نمی توانید افسر ویزا را برای بازگشت به کشور متقاعد کنید. یا اگر مدارک تحصیلی کامل و متناسبی با درخواستتان برای ویزای دانشجویی ارائه ندهید موفق به دریافت ویزا نخواهید شد.
در این مطلب، ما عمده ترین و اصلیترین دلایل رد شدن ویزای توریستی و تحصیلی کانادا را عنوان کرده و اقدامات پس از ریجکت ، راهکارها و زمان بندی درخواست مجدد را بررسی می کنیم.

• دلایل رد شدن ویزای توریستی

۱- بودجه کافی برای پرداخت هزینه سفر نداشته اید:
بعنوان مثال میانگین گردش حساب سه ماه اخیرتان ناکافی و درآمد ماهیانه‌تان هم متوسط است. در اینصورت افسر پرونده در مورد توانایی شما در پرداخت هزینه های سفرتان تردید داشته است.

۲- تمکن مالی:
فرض کنیم سپرده ی حساب بانکی شما ۱۰ میلیون تومان است و هیچ‌گونه مالکیت ملکی هم ندارید. بنابراین افسر ویزا در مورد بازگشت شما به کشور متقاعد نشده است.

۳- شرایط و تمکن مالی فرد دعوت کننده ضعیف است:
افسر ویزا در مورد اینکه میزبانتان میتواند هزینه‌های شما را در مدت اقامتتان تامین کند، تردید دارد.

۴- هدف شما از سفر قانع‌کننده نیست:
شما نتوانسته‌اید ثابت کنید که قصد اقامت طولانی مدت در کانادا را ندارید.

۵– سابقه‌ی سفرهای شما کافی نبوده است :
سابقه‌ی سفرهای شما به‌خصوص در حوزه‌ی‌ شنگن میتواند در مورد اینکه این‌بار هم سفر شما یک مسافرت توریستی است متقاعد کننده باشد.

۶- پیوندهای خانوادگی شما در کشور مبدأ و مقصد:
اینکه شما در کشور مبدأ پیوندهای خانوادگی و وابستگی عاطفی داشته باشید، می‌تواند به شما در قانع کردن افسر ویزا برای بازگشت به کشور کمک کند. بنابراین نداشتن وابستگی عاطفی در کشور مبدأ و خویشاوندان بیشتر در کشور مقصد می‌تواند یکی از دلایل رد شدن ویزا باشد.

۷- ارائه برنامه درست و مشخص برای سفر:
برنامه‌ریزی شما برای سفر، مانند بیمه‌ی مسافرتی، رزرو پرواز و رزرو هتل، اگر متناسب با مدت اقامت و هدف سفرتان نباشد، ممکن است نتواند افسر مربوطه را قانع کند.

۸- وضعیت شغلی در کشور مبدأ:
اگر شغل شما و سابقه‌ی بیمه‌ی شغلی شما به‌ گونه‌ای باشد که بتوانید اثبات کنید موقعیت و شرایط شغلیتان دلیل خوبی برای بازگشت به کشور است، در نظر افسر ویزا تاثرگذار می‌باشد.

۹- وضعیت سوءپیشینه:
داشتن هر نوع سوءپیشینه‌‌ای که امکان دارد باعث به خطر انداختن یا آسیب به دیگران شود، ممکن است باعث تردید در قبول درخواست شما بشود.

۱۰- مدارک نادرست و ناقص:
اگر مدارک و فرم هایی که سفارت از شما خواسته است را به درستی و بر اساس واقعیت کامل نکنید باعث می‌شود که افسر مربوطه درخواست شما را رد کند.

 

• دلایل رد شدن ویزای تحصیلی

مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلیل که موجب رد شدن ویزای تحصیلی می‌شود این است که فرد نمی‌تواند دلایل و مدارک قانع کننده‌ای برای بازگشت به کشور مبدأ ارائه کند. بعنوان مثال درنظر بگیرید دانشجویی برای اخذ ویزای تحصیلی از کانادا اقدام نموده اما مدارکی مبنی بر اینکه از عهده ی مخارج تحصیل خود بر می‌آید، ارائه نداده است.

بنابراین عمده‌ترین دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا شامل موارد زیر است :

۱- مدارک مالی و بودجه ارائه شده برای تحصیل و زندگی در کانادا کافی نبوده است.
۲- مدارک ارائه شده تضمین مناسبی برای خروج از کانادا پس از اتمام دوره تحصیل نمی‌باشد.
۳- مدارک تحصیلی کامل و مرتبط با درخواست ارائه نشده.
۴- مدارک و فرم‌های سفارت به درستی کامل نشده.
۵- برنامه‌ای که برای تحصیل ارائه شده قانع کننده نبوده است.
۶- پیوندهای خانوادگی قوی و متقاعد کننده‌ در کشور مبدأ وجود نداشته است.

 

• دلایل رد شدن ویزای همراه

این موضوع شامل مواردی می‌شود که یک نفر بعنوان همراه دانشجو از دولت کانادا درخواست ویزا می‌کند. همراه می‌تواند همسر و یا فرزندان کسی باشد که ویزای تحصیلی دریافت کرده است. احتمال رد شدن درخواست در این حالت بالاست و مدارکی که ارائه می‌شود مانند سایر درخواست‌ها باید دقیق، معتبر و کافی باشد.

 

• اقدامات پس از رد شدن ویزای کانادا:

با توجه به مجموع دلایل تاثیرگذار در ریجکت ویزای کانادا متوجه شدیم که عدم ارائه پشتوانه‌ مالی کافی و نیز نبود مدارک متقاعد کننده در بازگشت به کشور مبدأ ، عمده‌ترین و اصلی‌ترین دلایل رد شدن ویزای کانادا هستند. بنابراین رعایت موارد بالا و ارائه مدارک مناسب، درست و دقیق ، شانس بیشتری را برای دریافت ویزا رقم می‌زند. البته باید درنظر داشت که هیچکدام از این موارد تضمینی برای دریافت ویزا نیستند و نتیجه‌ی نهایی طبق تشخیص افسر مهاجرت رقم می‌خورد.
اما رد شدن ویزا اتفاقی است که ممکن است رخ بدهد و نباید باعث ناامیدی‌تان بشود. چرا که بسیاری از افراد در مرحله‌ی بعدی موفق به دریافت ویزای کانادا شده‌اند.

 

• پس مهم‌ترین اقدام پس از ریجکت ویزای کانادا:

در مرحله اول این است که بدانید افسر پرونده به چه دلایلی درخواست شما را رد کرده است. این دلایل در نامه‌ی ریجکتی به‌طور کامل ذکر شده‌اند و شما با توجه به آن‌ها می‌توانید نسبت به برطرف کردن دلایل مردودی اقدام نموده و مجدد درخواست خود را ارائه دهید. هرچند توصیه می‌شود بدون ایجاد تغییر و رفع علل ریجکتی، دوباره اقدام به درخواست ویزا نکنید چرا که در اقدام دوباره‌تان لازم است هزینه‌های اخذ ویزا را مجددا پرداخت کنید و مدارک قبلی‌تان ممکن است باز هم رد شوند. ریجکتی ویزای کانادا مانند حوزه شنگن دارای ریسک بالایی نیست و شما می‌توانید پس از ریجکت شدن چندین بار اقدام به درخواست مجدد کنید.
چه زمانی برای درخواست مجدد ویزا مناسب است:
برای درخواست مجدد، هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد و شما می‌توانید فردای همان روزی که نامه‌ی ریجکتی را دریافت نموده‌اید، اقدام کنید. اما از نظر تجربی به شما توصیه می‌شود ابتدا نسبت به رفع علل رد شدن ویزا اقدام کرده و بعد از آن درخواست ویزا را تکرار نمایید.
لطفا توجه داشته باشید که اگر حتی یکروز پس از رد شدن ویزا درخواست مجدد بدهید لازم است بازهم تمامی هزینه‌های سفارت را پرداخت نمایید. بنابراین قبل از درخواست دوباره، نسبت به تکمیل مدارک و رفع دلایل ریجکتی اقدام کرده و درصد قبولی درخواستتان را بالا ببرید.

نوشته دلایل ریجکتی ویزای کانادا اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *