دیدنی های شهر باث، حمام بزرگ اروپا

 دیدنی های شهر باث

شهر باث (Bath) در جنوب غربی کشور انگلستان قرار دارد و بیش از ۸۰ هزار نفر در آن زندگی می کنند. شهری دنج با سنگ‌ های به رنگ عسلی که در میان انبوه و درختان سرسبز دیده می شود. باث از زمان امپراطوری رومی ها به خاطر چشمه های آب گرمش شهرت داشته و امروز معماری های با شکوه سبک گوتیک نیز به دیدنی های شهر باث اضافه شده است. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا به حمام بزرگ و تاریخی ثروتمندان اروپا سفر کنیم و برخی از جاذبه های آن را به شما معرفی کنیم.

پیشینه

مطالب مرتبط:
کشف اسکلت های ۳۰۰۰ ساله قربانیان آیینی خاص در انگلستان
دانشگاه های انگلستان در میان دانشگاه های برتر جهان
با اپلیکیشن های حمل و نقل در انگلستان آشنا شوید

شواهد موجود حاکی از آن است که باث را انسان های ما قبل تاریخ نیز می شناختند و در افسانه هایی متعلق به ۲۸۰۰ سال پیش حرف هایی از باث و چشمه های آب داغش به میان آمده است. ۴۴ سال بعد از میلاد مسیح همین جا شهری را با نام آکوا سولیس ساختند که مشغول استفاده از حمام ها و چشمه های آب معدنی شهر شدند. پس از آن در حدود سال ۶۰۰ بعد از میلاد خرابه هایی از شهر را یافتند و آن را مکانی مقدس می دانستند و مرکزی برای تجارت پشم شده بود.

در قرن ۱۸ میلادی یکی از افراد علاقه مند به چشمه های آب گرم که نامش رالف آلن بود جانی دوباره به حمام های تاریخی رومیان داد، پس از آن باث تبدیل به حمام بزرگ و تاریخی  ثروتمندان اروپا شد و اشراف زادگان برای سرگرمی این جا را انتخاب می کردند. با در آمدهای گردشگری آن سال ها و به همت رالف آلن بناهای با شکوه ساخته شد که امروز تبدیل به دیدنی های شهر باث شده اند.

در اوایل قرن ۱۹ کم کم علاقه مردم به آب تنی در دریا افزایش یافت و شهر دیگر مد روز زمان نبود، اما بناهای با شکوه سبک گوتیک و حمام های تاریخی رومی باعث شده شهر بسیار تماشایی و سرگرم کننده باشد و امروز یکی از توریستی ترین شهرهای کشور انگلستان به حساب می آید و در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

بالن سواری

شما تازه به شهر وارد شده اید، تازه از قطار و هواپیما پیاده شده اید و ممکن است چمدان های خود را به هتل سپرده و هنوز اتاقتان را تحویل نگرفته باشد. سرگردان در خیابان های زیبای شهر می گردید و به دنبال دیدنی های شهر باث، حمام بزرگ و تاریخی  ثروتمندان اروپا هستید. ممکن است تصمیم بگیرید در شهر قدمی بزنید و کمی با گوشه و کناره های آن آشنا شوید اما ما پیشنهاد بهتری برایتان داریم. بهتر از سوار یکی از بالن های شهر شوید و از آسمان به تماشای زیبایی شهر باث بنشینید.

بیش از دو قرن است که بالن سواری به یکی از تفریحات هیجان انگیز آدم ها بدل شده و مسافران آن از تماشای مناظر فوق العاده دیدنی در ارتفاع زیاد و بر فراز آسمان ها لذت می برند. پرواز با استفاده از بالن های هوای گرم تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود و این تجربه بر فراز شهری کهن با دیدنی های فراوان دو چندان می گردد.

حمام های رومی

از اصلی ترین دیدنی های شهر باث و مقصد مشترک تمامی گردشگران شهر حمام های رومی است که البته یکی از تاریخی ترین جاذبه های کل اروپا نیز محسوب می شوند. این حمام های با شکوه شما را به قرن ها قبل باز می گرداند. حمام ها پر از اشیا تاریخی است و می توان گفت نوعی موزه نیز هستند. بی شک روزی فوق العاده را سپری خواهید کرد و با کوله باری از تجربه های فراموش نشدنی به خانه باز می گردید.

حمام ها را بر روی چشمه های آب گرم ساخته اند و گفته می شود آب منطقه دارای بیش از ۴۲ ماده معدنی است. رودخانه Avon از آن نزدیکی می گذرد و با متروکه شدن شهر در حال مدفون کردن آن زیر گل و لای خود بود. امروز امکان بازدید عموم از حمام ها وجود دارد و جالب است که بیشتر قسمت های آن از رویدادهای تاریخی سالم خارج شده اند.

هلال سلطنتی

هیچ سفر به باث بدون بازدید از چشم انداز پر زرق و برق  هلال سلطنتی هلال کامل نخواهد بود. این  جا ۳۰ خانه تراس دار در یک ردیف ساخته شده توسط جان وود جوان(پسر)، مانند Circus’s cuter، دیده می شود. اولین خانه در ردیف امروز از محبوبیت بالایی میان عکاسان برخوردار بوده و تبدیل به موزه ای لوکس برای نگهداری ارزشمند به سبک جورجیای شده است. در این موزه اشیا ثروتمندان و اشراف زادگانی که زمانی ساکن شهر بودند به نمایش گذاشته شده است.

این ۳۰ خانه به صورت نیمه دایره قرار گرفته اند و زیبایی یکپارچه برای کاخ ایجاد کرده اند. به جز ساختمان شماره یک باقی ساختمان ها مالک خصوصی دارند. سال ساخت آن ها به دوران اوج شکوه معماری شهر یعنی بین سال های ۱۷۶۷ تا ۱۷۷۱ باز می گردد.  فلکه باث نیز نسخه کوچکی از هلال سلطنتی است که البته معمار آن پدر وود جان می باشد. نام این مجموعه King’s Circus و قبل از هلال سلطنتی طراحی شده است. افراد مشهوری مانند Thomas Gainsborough و Nicholas Cage این جا خانه داشته اند.

مرکز جین آستین

جین آستین نویسنده مشهور قرن ۱۸ انگلستان است و آثارش در میان شاهکارهای ادبیات کلاسیک جهان جای می گیرند. موضوع اصلی کتاب های وی وابستگی زن ها به ازدواج برای داشتن امنیت اقتصادی و داشتن جایگاهی مطلوب در اجتماع است. او در مقطعی از زندگی خود ساکن شهر باث شد و خانه آن ها امروز تبدیل به دیدنی های شهر باث شده است. این خانه به دقت بازسازی شد و آپارتمانی لوکس رو به روی موزه هنر هولبرن می باشد.

آن ها به خانه دیگری در شهر مهاجرت کردند و در جوار خانه جدیدشان ساختمانی با همان سبک و سیاق ساخته شد که در حال حاضر به عنوان هتلی زیبا از آن استفاده می شود. مرکز جین آستین نیز به افخار او در خیابان گی احداث شده و اشیا متعلق به جین را به نمایش گذاشته است. در مرکز به تمام جزییات زندگی نویسنده پرداخته شده و شما را کاملا به آن دوران می برد.

تندیسی مومی از این جین با لباس ‌های مخصوص آن دوران در موزه قرار داده شده است که معمولا گردشگران علاقه بسیاری برای گرفتن عکس همراه آن از خود نشان می دهند. این مجموعه دارای یک چایخانه‌ ی سنتی نیز می باشد که انتخابی مناسب برای استراحت است.

صومعه باث

در ادامه دیدنی های شهر باث، حمام بزرگ و تاریخی  ثروتمندان اروپا به صومعه باث می رسیم. نخستین پادشاه کشور انگلستان در باث تاج گذاری کرد و محل انجام این کار دقیقا در همین صومعه بوده است. البته آن بنا در طی سال ها از میان رفت و ساختمان کنونی بین سال های ۱۴۹۹ تا ۱۶۱۶ احداث شده است. با توجه به پیشینه کهن و ساختمان باشکوه دومین مورد از پر بازدیدترین دیدنی های شهر باث همین صومعه است.

متاسفانه با گذشت سال ها و جنگ های تاریخی به ویژه بمب های جنگ جهانی دوم بسیاری از قسمت های صومعه تخریب شده است ولی هنوز ۱۲۰۰ نفر گنجایش دارد و میزبان مراسم و سخن رانی هایی خاص می باشد. از زیبایی های ساختمان می توان به زیبایی های معماری و دیوارهای شیشه ای طرح دار و بزرگ اشاره کرد. هم خودتان شخصا می توانید برای بازدید بروید و هم می توانید در تورهای بازدید ثبت نام کنید که رایگان درباره جزییاتش برای شما توضیح می دهند.

سد و پل پولتنی

پلی بر روی رودخانه Avon که در سال ۱۷۷۴ ساخته شده است و شهر باث را به همسایه جورجیایی مدرنش متصل می سازد. از بالای پل چشم اندازی بی مانند از شهر را پیش روی خود خواهید داشت و سد های چند طبقه آن در فیلم موزیکال برنده اسکار بی نوایان (Les Miserables) لوکیشن فیلم برداری بوده است.

پولتنی یکی از سه پل در سراسر دنیا است که بر بالای آن ها ساختمان ساخته شده است. پل دارای ۳ طاق است و داخل آن ها را تبدیل به فروشگاه هایی کوچک و تماشایی کرده اند. نگارخانه هنری ویکتوریا نیز بر روی پل قرار دارد. این ساختمان به عنوان یک گالری در سال ۱۹۰۰ افتتاح شد تا الماس ملکه ویکتوریا را برای همگان به نمایش بگذارد. ورود به مجموعه رایگان است، بنابراین شما می توانید مجموعه فوق العاده ای از نقاشی ها، مجسمه سازی و هنر تزئینی را مشاهده کنید. ساختمان معروف Grade-Two دارای بیش از ۱۵۰۰ اثر هنر و نقاشی هایی متعلق به قرن هجدهم تا کنون است.

آب گرم باث

حمام بزرگ و تاریخی ثروتمندان اروپا که توسط رومی ها ساخته شده اند دیگر قابل استفاده نیستند و به همین دلیل است که مرکز آب گرم باث را افتتاح کرده اند. مجموعه دارای دو استخر یکی در طبقه همکف و دیگری بر روی پشت بام است. این جا تنها چشمه آب گرم طبیعی کشور انگلستان است که دارای چشم اندازی زیبا به شهر می باشد و از دیدنی های شهر باث به حساب می آید.

موزه‌ نجوم هرشل

خانه ای به سبک معماری جرجیایی که البته کاملا بازسازی شده و امروز ظاهری مدرن دارد. ویلیم هرشل روزگاری در این خانه زندگی می کرده است. او منجم و موسیقی دار مشهوری بود. خانه قدیمی وی تبدیل به موزه شده و اثار و اشیا متعلق به وی را در آن به نمایش گذاشته اند که به یکی از دیدنی های شهر باث تبدیل شده است. جالب است که بدانید هرشل در سال ۱۷۸۱ موفق به کشف سیاه اورانوس شد.

موزه مد باث

در قرن ۱۸ میلادی شهر جانی دوباره گرفته بود و به پاس زحمات رالف آلن به خاطر وجود چشمه های آب گرمش و وجود حمام رومی ها مشهور شد. در نتیجه اشراف زادگان و ثروتمندان برای گذراندان اوقاتی خوش به این شهر می آمدند. امروز یکی از خانه های قدیمی شهر را تبدیل به موزه مد کرده اند در موزه می توانید ۱۵۰ تندیس لباس پوشانده شده به همراه ۳۰ هزار لباس دیگر را ببینید که متعلق به قرن ۱۶ میلادی تا به امروز هستند.

موزه اطلاعات زیادی درباره نحوه لباس پوشیدن اشراف زادگان آن زمان در اختیار شما می گذارد و اگر به صنعت مد و پوشاک علاقه مند باشید برایتان تجربه جالبی خواهد بود. البته موزه به این دست لباس ها اختصاص نداشته می توانید با پوشش و لباس های سایر ساکنن منطقه و گروه های متنوع آن ها از جمله لباس های زنان، مردان و کودکان، انواع لباس های روز و شب و البته پوشاک و مدرن امروزی آن ها هم آشنا شوید.

اگر علاقه مند به عکاسی هستید یا لباس های قدیمی را دوست دارید می توانید لباس هایی را که باز سازی شده اند و برای این کار اختصاص شده اند برای دقایقی کرایه کنید و با پوشیدنشان به سال های دور و زمان اوج شکوه شهر باث سفری کوتاه داشته باشید.

آن چه باید درباره باث بدانید

علاوه بر جاذبه هایی که در رابطه با شهر باث گفتیم برخی رویدادهای مهم نیز در آن اتفاق افتاده که دانستنشان خالی از لطف نخواهد بود. جین آستین نویسنده مشهور انگلیسی سال ها در این شهر زندگی کرد و چندین مورد از کتاب هایش را همین جا نوشته است به همین خاطر هر سال جشنواره ای به یاد او برگزار می شود و خیابانی را هم به نام او نهاده اند. سیاره اورانس در این شهر کشف شد و خانه کاشفش تبدیل به موزه ای به نام خودش (ویلیام هرشل) شده است.

اولین پادشاه کشور انگلستان در کلیسای شهر باث تاج گذاری کرد و البته آن بنا امروز تبدیل به صومعه شده است، همچنین اولین تمبر جهان که در سال ۱۸۴۰ ارسال شد مبدا اش همین شهر بود و امروز تبدیل به موزه پست شده است. باث مانند سایر شهرهای کشور انگلستان آب و هوایی معتدل دارد و البته میزان بارندگی در آن زیاد است.

میانگین دمای هوای شهر ۹٫۷ درجه بوده و در سال چیزی نزدیک به ۷۶۱ میلی متر باران می بارد. گرم ترین زمان سال اویل تیر تا اوایل مرداد ماه است و می توان گفت بهترین زمان سفر برای بازدید از دیدنی های شهر باث، حمام بزرگ و تاریخی  ثروتمندان اروپا می باشد.

منبع: theculturetrip

نوشته دیدنی های شهر باث، حمام بزرگ اروپا اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *