راهنمای حمل و نقل در ونیز با واپورتو

  • مسیرهای شماره ۴ و ۵ اتوبوس های آبی

قایق هایی که در مسیرهای شماره ۴ و ۵ آبی در ونیز حرکت م یکنند، قایق های کوچکتری به نسبت قایق های گرند کانال هستند. این قایق ها به جای اینکه وارد گرند کانال که ونیز را از میانه نصف کرده است شوند، در اطراف آن حرکت می کنند. و وارد ونیز می نمی شوند.

مسیر شماره ۴ شامل اتوبوس هایی است که فقط از کنار خط ساحلی اطراف جزیره عبور می کنند، واپورنو ونیزی در این مسیر از سمت جزیره مورانو (the island of Murano) حرکت کرده و دور تا دور خط ساحلی ونیز را می روند. مسیر شماره ۵ نیز شامل اتوبوس هایی است که مسیر حرکتشان بسیار شبیه به واپورتوهای مسیر ۴ است با این تفاوت که ایستگاه اصلی آن ها جزیره مورانو نیست. این اتوبوس های آبی تورهایی را برای جزیره لیدو ونیز (the Venice Lido) برگزار می کنند.

  • مسیر اتوبوس های آبی شماره ۱۲ (مسیر بیرونی جزیره)

تمام واپورتوهای این مسیر از گردشگران و توریست های ونیز پر می شوند. افراد ونیزی بسیاری کمی را می بینید که سوار واپورتو ونیزی در مسیر شمراه ۱۲ می شود. این اتوبوس های آبی تنها در مسیرهای بیرونی جزیره ونیز حرکت می کنند و حتی در خط ساحلی هم نیستند. واپورتوونیزی خط ۱۲ گردشگران را به دیدن جزایری همانند مورانو (Murano)، بورانو (Burano) و تورسلو (Torcello) می برند. ترمینال خروج یاین واپورتو ونیزی در ساحل شمالی ونیز قرار دارد. نام این ایستگاه فوندامنتو نو (Fondamente Nove) است. اگر شما هم می خواهید در ونیز به دیدن این جزایر زیبا بروید، باید ابتدا خود را به فوندامنتو نو برسانید. در نتیجه باید ابتدا قایق ها و اتوبوس های آبی شماره ۴ و ۵ را سوار شوید. قایق هایی که در مسیر شماره ۱۲ حرکت می کنند از اتوبوس های آبی مسیر ۴ و ۵ بزرگتر هستند اما از اتوبوس های مسیر ۱ که در گرند کانال حرکت می کنند، کوچکتر دیده می شوند. از ایستگاه فوندامنتو نو در هر ساعت حدود ۲ سرویس و واپورتو ونیزی به مقصد جزیره ها حرکت می کنند.

نوشته راهنمای حمل و نقل در ونیز با واپورتو اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *