راهنمای دریافت ویزای چین

شرایط دریافت ویزای چین

چین کشوری که در شرق قاره آسیا واقع است و پکن پایتخت آن می باشد. این کشور با توجه به جاذبه هایی که در خود جای داده، شرایط اقتصادی که دارد و همچنین دانشگاه های متعدد خود سالانه افراد زیادی هستند که قصد سفر به سمت آن را دارند. این چین جز آن دسته از مقاصدی است که بنابر هر دلیلی که بخواهید به سمت آن سفر کنید می بایست ویزای مربوط به آن را دریافت کنید. ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره انواع ویزای چین و همچنین شرایط و مدارک لازم برای دریافت هر کدام اطلاعات لازم را خدمتتان را ارائه دهیم.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای چین

مطالب مرتبط:
راهنمای دریافت ویزای هند
راهنمای دریافت ویزای تایلند
راهنمای دریافت ویزای کویت
  • کپی صفحات اول و همسر و فرزندان و توضیحات شناسنامه
  • دو قطعه عکس رنگی ۶×۴ تمام رخ با زمینه سفید ( بدون عینک )
  • پاسپورت با حداقل ۶ ماه و ۱۰ روز اعتبار
  • جهت دریافت ویزای این کشور افرادی که تاریخ صدور پاسپورت آنها از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۵ به بعد باشد بایستی پاسپورت قبلی خود را همراه داشته و به سفارت تحویل دهند، در صورتی که برای اولین بار پاسپورت دریافت کرده اند و یا پاسپورت قبلی آنها مفقود شده است، بایستی مراتب را به آژانس مربوطه و یا سفارت اعلام کنند. در غیر این صورت پروسه اخذ ویزا تا ۲ ماه ممکن است به تعویق بیافتد.

ویزای توریستی چین

برای ورود به چین می‌توان از تاریخ صدور تا قبل از تاریخ انقضای درج شده در ویزا (۲۴ مانده به پایان اعتبار ویزا به وقت پکن) اقدام کرد. به طور معمول صدور هر یک از انواع ویزای چین به مدت چهار روز کاری طول می‌کشد. البته این پروسه برای ویزای اکسپرس (فوری) دو تا سه روز کاری است.
البته لازم به ذکر است بررسی، تایید و اخذ ویزای توریستی چین حدود ۷ روز کاری به طول می انجامد.

هزینه ویزای توریستی چین

  • گروهی عادی: ۹۰ دلار
  • انفرادی عادی: ۱۲۰ دلار
  • انفرادی فوری: ۱۵۰ دلار

ویزای گروهی چین

ویزای گروهی چین، توسط آژانس های مسافرتی گرفته می شود. روال کاری این نوع ویزا به این صورت است که آژانس های مسافرتی چینی برای آژانس ایرانی دعوتنامه ارسال می کنند و آژانس مسافرتی ایرانی این دعوتنامه را به همراه ۲ قطعه عکس و نامه تمکن مالی با حداقل موجودی ۱۲میلیون تومان معادل  ۳۰۰۰دلار آمریکا از بانک (ترجیحا با مهر برجسته) را جهت اخذ ویزای چین به سفارت چین تحویل می‌دهد.

  • اعتبار این ویزا ۱ ماه بوده و می‌توان با آن ۱۴ روز در کشور چین اقامت داشت.

ویزای کار چین

برای کسانی که ویزای کار چین را می خواهند می بایست از دولت چین مجوز کار یا مجوز استخدام را داشته باشند. حداکثر اجازه اقامت موقت با ویزای کار در کشور چین پنج سال است و دارنده ویزای Z باید ظرف ۹۰ روز پس از صدور ویزا وارد چین شود و طی ۳۰ روز از زمان ورود در دفتر امنیت عمومی ثبت نام کند. در این دفتر مجوز اقامت جایگزین ویزای Z می‌شود.

مراحل صدور ویزای چین

به منظور دریافت ویزای چین متقاضیان می بایست شخصا به سفارت چین در تهران بروند. سفارت چین نیازی به گرفتن وقت قبلی ندارد و متقاضیان ویزا می‌ توانند با در دست داشتن مدارک به سفارت مراجعه و در صورت کامل بودن مدارک ویزای خود را پس از چهار روز دریافت کنند.

اعتبار ویزای چین تا چه مدتی است؟

اعتبار ویزای چین در واقع از لحظه ی صدور تا ۲۴ ساعت قبل از پایان اعتبار آن است و کلا اعتبار ویزا به این معنی است ویزا تا چه مدتی اعتبار دارد. بنابراین به محض پایان اعتبار ویزایتان موظفید که خاک چین را ترک کنید، در غیر این صورت به شما جریمه و یا مجارت های دیگری تعلق می گیرد و دلیل آن هم نقض قانون این کشور است.

اگر زمانی به چین سفر کردید و تمایل داشتید مدت طولانی تری در این کشور بمانید یعنی مدتی بیشتر از حد مجاز ویزا، باید قبل از این که مدت ویزایتان تمام شود، نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

نوشته راهنمای دریافت ویزای چین اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *