راهنمای سفارت ترکیه و اخذ ویزای آن

سفارت ترکیه کجاست؟ چگونه ویزای کشور ترکیه بگیریم؟

ترکیه یکی از مهمترین مقاصد گردشگری برای شهروندان ایرانی جهت تفریح، تحصیل و تجارت محسوب می شود. این کشور با توجه به اینکه یکی از همسایه های ایران به شمار می رود این امکان را به شهروندان ایرانی داده است که بتوانند به مدت ۹۰ روز بدون داشتن ویزا در این کشور بنمانند و به تفریح بپردازند. اما در صورتی که خواستید بیشتر از این مدت در کشور ترکیه بمانید یا این که خواستید به تحصیل یا کار بپردازید می بایست که اقدام به دریافت ویزای مورد نظرتان بنمایید. از همین رو تیم الی گشت در این مقاله قصد دارد تا درباره ویزای کشور ترکیه و اطلاعات مربوط به سفارت آن اطلاعاتی را گرده هم بیاورد، در ادامه مطلب سفارت و ویزای کشور ترکیه همراه ما باشید. لازم به ذکر است در صورتی که شما اطلاعات کاملتر و دقیق تری داشتید با ما در میان بگذارید.

 ویزای گردشگری ترکیه

لازم به ذکر است که مسافران ایرانی برای سفر تفریحی به کشور ترکیه نیازی به دریافت ویزا ندارند و تنها با داشتن پاسپورت می توانند به مدت ۹۰ روز در این کشور حضور داشته باشند. البته در طول مدت اقامت با این نوع ویزا در ترکیه شهروندان ایرانی مجاز به فعالیت‌هایی مانند تحصیل، کار یا تجارت در این کشور نبوده و در پایان مدت اقامت ملزم به ترک خاک این کشور یا تمدید مدت اقامت هستند، زیرا در صورت اقامت بیش از حد مجاز با متخلفان به صورت قانونی برخورد می‌شود. اما در صورتی که قصد تحصیل یا کار در این کشور را دارید، لازم است قبل از هر چیز ویزای کار یا ویزای تحصیلی دریافت کنید. برای درخواست این دو نوع ویزا، لازم است وقت سفارت ترکیه بگیرید. گرفتن وقت سفارت ترکیه به صورت آنلاین و از طریق سایت سفارت ترکیه امکان ‌پذیر است.

ویزای کار ترکیه

اما برای کار و تحصیل در ترکیه شرایط کمی متفاوت تر است و متقاضیان می بایست که برای اقامت و تحصیل در این کشور ابتدا به کنسولگری های کشور ترکیه در کشور خودشان مراجعه کنند و مدارک لازم را برای تکمیل پرونده ارائه دهند. پس از این مرحله، مدارک به وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه ارسال شده و در صورت تائید، مجوز صدور ویزا برای متقاضی از جانب اداره کار صادر شده و متقاضی می‌تواند در مدت ۹۰ روز روادید خود را از نمایندگی مربوطه دریافت کند. گفتنی است که ویزای کار مطابق با قانون کار در ترکیه شامل اجازه کار مدت دار و نامحدود برای کارکنان وابسته، کارکنان مستقل و موارد استتثنایی است. مدت زمان اعتبار ویزای کار ترکیه یک سال بوده و پس از اتمام آن می توانید برای همان شغل و محل کارتان تا مدت سه سال ویزای خودتان را تمدید کنید. صورت پایان این دوره نیز امکان تمدید مجوز تا شش سال وجود دارد. همچنین، در صورتی که شهروند خارجی کلیه این دوره را بدون مشکل طی کند، می‌تواند اجازه کار دائم بدون محدودیت جغرافیایی در این کشور را دریافت کند.

چند سایت کاریابی در ترکیه

www.kariyer.com

www.eleman.net

www.cvyolla.com

www.sahebindan.com

ویزای تحصیلی ترکیه

در سال های اخیر با توجه به پیشرفتی که کشور ترکیه داشته و دانشگاه های آن از لحاظ علمی در رتبه ی خوبی قرار گرفته اند، دانشجویان ایرانی بسیار مشتاق هستند که برای تحصیل به ایران کشور همسایه سفر کنند. لازم به ذکر است که برای دریافت این نوع از ویزای کشور ترکیه لازم است که مراحل مختلفی را طی کنید، به این ترتیب که پس از اخذ پذیرش و ثبت نام در دانشگاه مورد نظر باید به ایران مراجعه و گواهی پذیرشتان را به نمایندگی کشور ترکیه برای دریافت ویزای تحصیل ارائه نمایید. این روادید دارای اعتبار یک ‌ساله است ولی تا یک ماه پس از ورود به خاک ترکیه، دانشجو باید به اداره امنیت مراجعه و دفترچه اقامت خود را دریافت کند. لازم به ذکر است که دولت جمهوری ترکیه امکان صدور ویزا را به صورت الکترونیکی از طریق وبسایت www.evisa.gov.tr  برای تمامی متقاضیان فراهم آورده است. البته امکان درخواست ویزا به شکل حضوری در سفارتخانه و نمایندگی‌ های این کشور همچنان برای متقاضیان فراهم است. در حال حاضر، سفارت ترکیه در تهران مستقر بوده و در برخی از شهرها نیز کنسولگری‌های ترکیه دایر و مشغول به فعالیت هستند

نوشته راهنمای سفارت ترکیه و اخذ ویزای آن اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *