راه‎ های تبدیل ویزای تحصیلی انگلیسی به اقامت دائم

انگلیس یکی از کشورهایی است  که به دلیل امکانات خوب آموزشی و همچنین دانشگاه‎ها و کالج‎های خوبی که دارد؛ افراد زیادی دوست دارند برای ادامه تحصیل به آنجا بروند. اما بسیاری از افراد هم ویزای تحصیلی انگلیس را از این رو انتخاب می‎کنند که پس از اتمام درسشان بتوانند اقامت دائم این کشور را بگیرند. اما آیا چنین چیزی ممکن است؟ در این یاداشت سعی داریم به پاسخی برای این  سوال که یکی از سوالات رایج درباره مهاجرت و اقامت است؛ پیدا کنیم.

در پاسخ به این سوال که آیا راهی وجود دارد که با کمک آن بتوان ویزای تحصیلی انگلیس را به اقامت دائم تبدیل کرد؛ باید گفت بله راه‎هایی وجود دارد که بخشی از آنها برای ایرانیان قابل دسترس نیست  و برخی روش‎ها نیز برای ایرانیان کارآمد است. قبل از هر چیز بگذارید شرایط تحصیل در انگلستان را بررسی کنیم.

تحصیل در انگلستان یا برای افراد زیر  ۱۸سال در مقاطع  ابتدایی تا پیش‎دانشگاهی و یا  شامل تحصیل افراد بالای ۱۸سال در کالج‎ها و دانشگاه‎های این کشور است.

اگر برای فرزند کم سن و سالتان اقدام به گرفتن ویزا می‎کنید ممکن است بتوانید همراه با او ویزای همراه بگیرید. ویزای همراه انگلستان یا ویزای گاردین انگلستان مخصوص کسانی است که فرزندان خود را برای تحصیل به انگلستان می‎فرستند. این ویزا قابل تمدید است اما اعتبار آن به زمان تحصیل فرزندتان بستگی دارد.

انگلستان در واقع جزو تنها کشورهایی است که امکان تحصیل مهاجران در رده‎های سنی مختلف را دارد. مدارس این کشور بالاترین سطح  امنیت را در  جهان دارد. اگر گزینه معتبر با قیمتی معمول در این کشور پیدا کنید هزینه تحصیل، پانسیون، منزل، خورد و خوراک، وسایل درسی، بیمه و… حدود ۸۰ میلیون تومان در می‎آید.

در نظام آموزشی انگلستان هر مقطع یک سال کوتاه‎تر از سایر کشورهاست. بنابراین افراد زودتر وارد بازار کار می‎شوند. نکته قابل توجه این است که کسانی که از دوره دبستان در انگلستان به تحصیل پرداخته‎اند؛ در اولویت اخد اقامت دائم قرار دارند؛ همچنین آنها از تمام مزایا و حقوقی که یک شهروند بریتانیایی از آن بهره‎مند است مانند بیمه تحصیلی، بهداشت و درمان و  دیگر حقوق شهروندی؛ بهره‎مند می‎باشند.

تبدیل ویزای تحصیلی انگلستان به اقامت دائم

در مورد کسانی که می‎خواهند تحصیلات دانشگاهی خود را در انگلستان بگذرانند شرایط کمی سخت‎تر است. آنها باید ابتدا کالج و یا دانشگاه معتبری بیابند که آنها را پذیرش کند. این کار به‎هیچ‎عنوان ساده نیست زیرا انگلستان بهترین و با کیفیت‎ترین دانشگاه‎ها را دارد. از بین ۱۰دانشگاه برتر در جهان  ۴دانشگاه در این کشور قرار دارد. در چنین شرایطی برای گرفتن پذیرش باید از جایگاه تحصیلی بسیار بالایی برخوردار بود و همچنین رزومه‎ای داشت که بتوان با آن انگلستان را قانع کرد حضور شما در دانشگاه‎های این کشور می‎تواند بر ارزش افزوده علم بیافزاید و به عبارت ساده برای انگلستان مفید باشد. پس از اینکه از یک دانشگاه پذیرش گرفتید؛ برای گرفتن ویزا اقدام کنید. برای این کار لازم است مدارک شخصی خود را همراه با مدارک تحصیلی  و نامه پذیرش به سفارت ارائه دهید. می‎توانید اطلاعات کامل درباره مدارک لازم برای ویزای تحصیلی انگلستان اینجا رابخوانید.

حالا که در مورد  اخذ ویزای تحصیلی انگلیس می‎دانیم به سراغ راه‎هایی می‎رویم که با کمک آنها بتوانیم این ویزا را به ویزای دائمی تبدیل کنیم.

یکی از راه‎هایی که به کمک آن می‎توانید پس از اتمام تحصیل در انگلستان ماند کار است. بسته به کاری که می‎خواهی انجام دهید و بسته به زمانی که می‎خواهید پس  از تحصیل  در این کشور بمانید باید برای اخذ ویزای کاری  اقدام کنید.

برای اینکه بتوانید به‎طور دائم پس از تحصیل در انگلستان بمانید متداول‎ترین ویزا Tire 2 است. این ویزا یک بازه زمانی ۵ ساله به شما می‎دهد که پس از گذشت این ۵سال درصورت عدم وجود هیچ مشکلی می‎توانید اقدام به اخذ ویزای دائم کنید. برای اخذ این ویزه اما لازم است  مدرک لیسانس مدرک فوق‎لیسانس و  مدرک فنی حرفه‎ای داشته باشید. همچنین برای اخذ این ویزا لازم است مطمئن شوید شرایط کار را در انگلستان دارید. حقوق دریافتی برای کاری که پیدا می‎کنید باید حداقل تا سقف ۲۰٫۸۰۰ پوند برسد. البته این مبلغ جدای از مالیاتی است که می‎پردازید. همچنین شما باید مدرکی که ثابت کند با زبان انگلیسی آشنایی دارید  همراه با مدارک خود ارائه دهید. این مدرک باید توسط یک کالج معتبر صادر شده باشد. باید حساب بانکی داشته باشید که بتوانید حداقل مبلغ ۹۴۵ پوند را به مدت ۹۰ روز به صورت منقطع در آن نگه دارید. همچنین باید ثابت کنید می‎توانید ماه اول هزینه‎های مربوط به زندگی خود را تامین کنید و جایی برای زندگی دارید.

تبدیل ویزای تحصیلی انگلستان به اقامت دائم

نوعی دیگر از ویزا که می‎توان به کمک آن پس از اتمام تحصیل در انگلستان ماند ویزای  Tire5 است. این ویزا به ۲دسته طرح جوانان پویا و کارگر موقت تقسیم می‎شود. در طرج جوانان پویا می‎توانید ۲سال اقامت بگیرید. این طرح به ملیت‎های استرالیا، کانادا، هنگ کنگ، ژاپن، مونوکو، نیوزلند،جمهوری کره، تایوان و همچنین اتباع انگلیسی که خارج از خاک بریتانیا اقامت دارند؛ تعلق دارد. برای دریافت این ویزا به تاییدیه از سوی کارفرمای خود نیاز دارید. اگر تبعه کشور هنگ کنگ، تایوان و کره نیستید می‎ توانید با ارائه پاسپورت خود اقدام به اخذ ویزا کنید.

برای اخذ این ویزا از نوع کارگر موقت نیز این امکان وجود دارد که پس از اتمام تحصیل بین ۱۲ تا ۲۴ ماه به‎عنوان کارگر موقت در انگلستان بمانید. این زمان بسته به طرحی که برای انجام ارائه می‎دهید یا تاییدیه کارفرما دارد. مشاغل  مربوط به امور ورزشی، مشاغل مربوط به امور مذهبی، مشاغل داوطلبانه خیریه و یا توافقات بین‎المللی شامل این ویزا می‎شوند.

حالت دیگری که می‎توانید از طریق آن پس از تحصیل در انگلستان بمانید ویزاهای Tire 1 است. این ویزا به ۲قسمت کارآفرینی در انگلستان و کارآفرین فارغ‎التحصیل شده در انگلستان تقسیم می‎شود. در نوع اول شما می‎توانید پس از تحصیل اقامت ۳ساله بگیرید که این ویز ا قابلیت تمدید برای  ۲ سال دیگر نیز دارد. ۲شرط که برای اخذ این ویزا لازم است؛ یکی اینکه فرد خارج از محدوده اتحادیه اروپا باشد و  دوم اینکه فرد دارای حداقل ۱۶سال سن باشد.

نوع دوم این ویزا در شرایطی است که  شما به  تازگی به‎عنوان محقق و نخبه در انگلستان حضور داشته‎اید و یا به‎عنوان مخترع و نخبه شناخته می‎‎شوید. در این صورت می‎توانید برای کارآفرینی پس از تحصیل اقدام به اخذ ویزا نمایید.

تبدیل ویزای تحصیلی انگلستان به اقامت دائم

این‎ها راه‎های قانونی برای کسانی  است که می‎خواهند پس از تحصیل در انگلستان بمانند و پس از آن برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند. برای کسانی که دوران تحصیل خود را در انگلستان گذرانده‎اند. طی کردن مراحلی که هر کدام از این ویزاها به آن نیاز دارد کار چندان پیچیده‎ و سختی نخواهد بود. در واقع این که شما دوره تحصیلی خود را در انگلستان گذرانده‎اید یعنی یک امتیاز ویژه برای اخذ اقامت دائم در این کشور دارید.

نوشته راه‎ های تبدیل ویزای تحصیلی انگلیسی به اقامت دائم اولین بار در سالیان سفر. پدیدار شد.

نوشته راه‎ های تبدیل ویزای تحصیلی انگلیسی به اقامت دائم اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *