رزرو بلیط پرواز داخلی چارتر

اکثر شما با پیامک های پرواز لحظه آخری، بلیط پرواز داخلی چارتر و یا بلیط پرواز داخلی با نصف قیمت تا ۵ ساعت آینده مواجه شده اید. این پیامک ها مربوط به پرواز های چارتری هستند و شما را برای سفر و تصمیم گیری فوری ترغیب می کنند. اما پرواز های چارتری چگونه پرواز هایی هستند و بلیط پرواز چارتر به چه معناست؟

چارتر در لغت به معنای کرایه کردن دربست است. در اصطلاح هواپیمایی چارتر یعنی اجاره ی صندلی های هواپیما به صورت دربست. این نام گذاری به این علت است که آژانس های گردشگری به صورت دربستی یک پرواز را خریداری کرده و به همین علت تخفیف زیادی می گیرند. بنابراین از این تخفیف برای کاهش قیمت بلیط استفاده می کنند تا مشتری هم راضی باشد.

بلیط پرواز داخلی چارتر

تفاوت پرواز چارتر با پرواز معمولی

پرواز های معمولی قابل برنامه ریزی هستند. شما می توانید حتی
از چند هفته قبل بلیط بخرید و برای آن آماده شوید. اما اگر برای شما پیامک بلیط
پرواز داخلی چارتر می آید به این معناست که تا ساعاتی دیگر و یا تا دو روز آینده
پرواز انجام می شود.

تفاوت دیگر در این است که بلیط پرواز معمولی(سیستمی) قابل جابجایی و بازگرداندن هزینه است و از این نظر خیال شما از بابت هزینه راحت است. فرض کنید به دلایلی مانند تغییر برنامه، بیماری، عدم مرخصی و… مجبور به کنسل کردن و یا جابجایی زمان پرواز باشید؛ دراین حالت اگر بلیط شما بلیط معمولی باشد امکان کنسلی و یا جابجایی مهیاست. اما اگر بلیط چارتر خریداری می کنید باید بدانید که در صورت عدم حضور شما در پرواز، هزینه ای به شما عودت نخواهد شد.

مزیت بلیط چارتر

همانطور که گفتیم آژانس های گردشگری این بلیط ها را با قیمت ارزان تر و به صورت عمده از شرکت های هواپیمایی خریداری می کنند. شرکت های هواپیمایی نیز به این روند اشتیاق دارند و حتی در این زمینه با هم رقابت می کنند. تخفیف خوبی که داده می شود، رضایت شرکت های هواپیمایی، آژانس های مسافرتی و مردم را به دنبال خواهد داشت. بنابراین بزرگترین مزیت بلیط چارتر که همه روزه مسافران زیادی را به خود جذب می کند، قیمت ارزان و وسوسه کننده ی آن است.

معایب بلیط چارتر

یکی از مشکلات بلیط چارتر همانطور که گفته شد، عدم امکان کنسلی و یا جابجایی زمان پرواز است. اگر به هر دلیلی سفر خود را کنسل کنید آژانس ها هزینه ای را به شما باز نخواهند گرداند. البته این مسئله معمولا در بلیط های چارتری مسئله ی مهمی نیست چرا که شما همین چند ساعت قبل بلیط را خریداری کرده اید و امکان کنسل کردن آن بسیار کم است. اما به هرحال این یکی از معایب خرید بلیط پرواز چارتر است.

ایراد دوم خرید بلیط چارتر در این است که برخلاف بلیط پرواز معمولی، قیمت آن برای تمام سنین یکسان است و تنها برای نوزادان زیر دو سال کمی ارزان تر است. این مسئله برای خانواده هایی که جمعیت کودکان در آن ها قابل توجه است، باید در نظر گرفته شود. در این شرایط بهتر است به صورت حدودی قیمت نهایی در هر دو حالت پرواز معمولی و پرواز چارتری را مقایسه کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

سومین ایراد این بلیط ها ناگهانی بودن اعلان آن است. ممکن است فقط ۵ ساعت برای جمع و جور کردن اسباب سفر فرصت داشته باشید. به همین دلیل است که گفته می شود کسی که به دنبال بلیط چارتری ست می بایست همیشه یک چمدان نیمه آماده در کنار خانه داشته باشد. البته راه حل پیشنهادی ما این است که اگر قصد سفر به شهر های پر رفت و آمد را دارید، چمدان خود را آماده کرده و منتظر بلیط های چارتری در هر لحظه باشید. معمولا برای شهر های پر رفت و آمد ایران در هر روز چند پرواز چارتری وجود دارد که اگر آماده باشید، خرید بلیط پرواز داخلی چارتر بهترین گزینه برای شماست.

بلیط چارتر مناسب چه گروه هایی ست؟

رزرو بلیط چارتر
  • زوج ها و یا گروه های دوستانه ای که همواره آماده ی سفر هستند و پروسه ی آمادگی سفرشان حدود ۲ ساعت طول می کشد.
  • ادارات و شرکت هایی که نیاز به خرید بلیط برای سفرهای کاری کارمندان خود دارند. این روش به میزان قابل توجهی از هزینه های شرکت می کاهد.
  • دانشجویان و کارمندانی که بین دو شهر در رفت و آمد هستند. این دسته از افراد معمولا وسایل زیادی برای جابجا کردن ندارند و به سرعت آماده ی حرکت می شوند. مزیت مهم این روش این است که هزینه های رفت و آمد دانشجویان و سفر های کاری کارمندان را طی یک سال به طرز چشمگیری کاهش می دهد.
  • افرادی که جزو هیچ کدام از دسته های بالا نیستند اما چمدان خود را کمی زودتر بسته و در انتظار بلیط با قیمت مناسب هستند. روزانه تعداد زیادی از مسافران شهر های مختلف ایران، از بلیط پرواز داخلی چارتر استفاده می کنند و با کمی برنامه ریزی هزینه های سفر خود را کاهش می دهند.

برای کدام مسیرهای داخلی، بلیط پرواز داخلی چارتر وجود دارد؟

برای بسیاری از شهر های داخلی پرواز های چارتر وجود دارند اما میزان آن ها متفاوت است. برای بعضی شهر ها روزانه چند پرواز چارتر وجود دارد اما سایر شهر ها بسته به شرایط این میزان کم تر است. شهر هایی که معمولا بلیط پرواز داخلی چارتر برای آن ها وجود دارد تهران، مشهد، اهواز، کیش و قشم می باشند.

قیمت بلیط پرواز داخلی چارتر چقدر است؟

پاسخ به این مسئله بستگی به شرایط پرواز دارد. فصول، مناسبت ها، آب و هوا، روز های هفته، آژانس گردشگری، خدمات شرکت هواپیمایی و زمان خرید بلیط همگی از عوامل موثر بر میزان قیمت گذاری بلیط ها می باشد. به طور معمول حداقل ۵۰ درصد تخفیف شامل بلیط های چارتری می شود. حتی گاهی بلیط ۳۰۰ هزار تومانی را می توانید با ۵۰ هزار تومان خریداری کنید. این در شرایطی ممکن می شود که تنها چند ساعت به حرکت پرواز مانده اما چند صندلی همچنان خالی ست. آژانس گردشگری در این شرایط حاضر می شود به شما تخفیف زیادی بدهد. زیرا صندلی ها را پیش خرید کرده است. پس بهتر است همواره آماده ی پرواز لحظه آخری باشید.

اگر می خواهید از تخفیف های ویژه ی بلیط چارتری استفاده کنید و هزینه های سفر خود را کاهش دهید، بهتر است همواره آماده ی اعلان های لحظه آخری آژانس گردشگری ارمغان باشید. با خرید بلیط پرواز داخلی چارتر برای شهر های پر رفت و آمد، سفری با کیفیت و ارزان قیمت را تجربه کنید.

نوشته رزرو بلیط پرواز داخلی چارتر اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *