رشد ۱۱ درصدی صادرات صنایع دستی به ارزش ۱۹۰ میلیون دلار

رشد صادرات صنایع دستی

رئیس سازمان میراث فرهنگی از ۱۱ درصد رشد صادرات صنایع‌ دستی به ارزش ۱۹۰ میلیون دلار در ۹ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد. علی اصغر مونسان در بازدید از بخش‌ های مختلف نمایشگاه سومین جشنواره فجر در زمینه صنایع دستی و هنرهای سنتی که در محل خانه هنرمندان ایران در حال برگزاری است با اعلام خبر رشد صنایع دستی خاطرنشان کرد که در حدود ۳۰۰ رشته صنایع دستی در ایران وجود دارد. او همچنین آثار به نمایش در آمده در نمایشگاه سومین جشنواره فجر صنایع دستی را خیره کننده دانسته و اشاره کرد که خوشبختانه اقدام خوبی در این زمینه صورت گرفته است و صنایع دستی فقط تولید یک اثر نیست بلکه در حوزه کاربردی کردن آثار نیز اتفاقات مهمی رخ داده است. با الی گشت همراه شوید تا در مورد رشد صادرات صنایع دستی در سال ۹۷ بیشتر بدانیم.

مونسان در پاسخ به سوالی درباره واردات صنایع دستی پاسخ داد که بر این اعتقادم که در حوزه اقتصادی نباید کارهای سلبی انجام داد، بلکه باید بتوانیم در حوزه اقتصاد با کشورهای دیگر رقابت کنیم. با توجه به آثار زیبای هنری با قیمت‌ گذاری مناسب باید از رقبا جلو بیفتیم. از ابتدای امسال کل واردات صنایع دستی به کشور ممنوع شده و باید به همه استادکاران و هنرمندان یادآوری کرد که طوری عمل کنند که حتی اگر واردات انجام شود نیز بتوان توفیق حاصل کرد و در مقابل رقبا حرفی برای گفتن داشت. ایران مهد هنر است و صنایع دستی فاخری در حوزه قیمت ‌گذاری دارد. پس باید به گونه ‌ای رفتار شود که در این بخش توفیق بیش از پیش حاصل شود. معاون رئیس جمهوری در ادامه تاکید کرد که دولت حمایت‌ های بسیار خوبی از رشد صادرات صنایع دستی داشته است و در حوزه تامین منابع مالی هیچ‌ گونه محدودیتی وجود ندارد.

درباره تامین مواد اولیه نیز همکاری بسیار خوبی با هنرمندان صورت گرفته است، ضمن اینکه درباره بیمه هنرمندان نیز شاهد اتفاق خوبی خواهیم بود. درخواست مونسان از سازمان برنامه بودجه این بود که کمک خود را کامل کنند تا موضوع بیمه هنرمندان صنایع دستی کامل شود. او در پایان در مورد سوالی که درباره رونق گردشگری در کشور از وی شده بود توضیح داد که خوشبختانه در حوزه گردشگری، اخبار بسیار خوب است. به‌عنوان مثال در حوزه گردشگری زیارتی گردشگرانی که وارد می‌شوند دیگر صرفا مثل گذشته، گردشگر زیارتی نیستند بلکه ترکیبی شده ‌اند و شاهد ورود گردشگران زیارتی سیاحتی و یا زیارتی سلامت هستیم، به طوری که در ۹ ماهه امسال بیش از ۶ میلیون گردشگر خارجی به کشور وارد شده است. لازم به ذکر است سومین جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی ۱۲ تا ۲۳ بهمن در محل خانه هنرمندان، میزبان علاقه‌مندان است.

نوشته رشد ۱۱ درصدی صادرات صنایع دستی به ارزش ۱۹۰ میلیون دلار اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *