روستاها و شهرهایی که شما نمی دانید نفرین شده اند

شهرهای نفرین شده

مکان های خالی از سکنه و یا شهرهای نفرین شده ای که در آن ها پدیده های عجیب و غریب اتفاق می افتد معمولا پایه و اساس مجموعه رمان ها و فیلم هایی هستند که در ژانر وحشت ساخته می شوند. برخی از این داستان های تخیلی ترسناک با موضوعاتی مشترک گاهی اوقات در شهرها و روستاهای واقعی نیز وجود دارند. اعتقاد بر این است که بسیاری از این مکان ها توسط ارواح و یا موجودات غیر انسانی قدرتمند نفرین شده اند. از آنجاییکه برخی از حوادث ها و رویدادهای حقیقی و غم انگیز مربوط به این روستاها و شهرهای نفرین شده بوده اند بنابراین جای تعجب نیست که از این مکان ها در داستان ها و فیلم ها استفاده شده تا بتوانند میزان ترس و وحشت را بالا ببرند. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این شهرهای نفرین شده بیشتر بدانیم.

الحمرا | THE AL JAZIRAH AL HAMRA

مطالب مرتبط:
باورنکردنی است! مردم این شهر می خواهند که ارواح آن بازگردند!
عجیب ترین و اسرار آمیزترین شهرهای ارواح در جهان
ماجرای واقعی پلی که محل رفت و آمد ارواح است! + تصویر

هنگامی که یک روستای ماهیگیری پر رونق در شمال شرقی امارات متحده عربی به نام الحمرا وجود داشت، این مکان پر از خانه های قدیمی بود که به دوران باستان باز می گشتند. همچنین اینجا یک منطقه فعال از نظر تجاری بوده و تجارت های مختلفی در آن صورت می گرفته است. به خاطر برخی دلایل در حدود سال ۱۹۶۸ ساکنان روستا به طور جمعی خانه های خود را ترک کردند. امروزه با اینکه برخی از این زمین ها همچنان در مالکیت ساکنان گذشته آن ها قرار دارد اما تعداد کمی از افراد هستند که در این محل زندگی می کنند. در حدود دهه ۱۹۶۰ زمانی که الحمرا خالی از سکنه شد شایعاتی در میان مردم امارات ایجاد گردید. بسیاری معتقد بودند که که در این روستا جن یا djinns یا genies وجود دارد که نوعی موجود فرا طبیعی در اساطیر اسلامی و عربی می باشد. از جمله این جانداران موجودات بدخواهی هستند که از گوشت انسان تغذیه می کنند. به دلیل وجود این داستان ها الحمرا تبدیل به یکی از شهرهای نفرین شده گردید که مورد توجه گردشگرانی که به دنبال شکار ارواح و موجودات فراطبیعی می باشند قرار گرفت. در حال که برخی از ساکنان منطقه توجهی به این اعتقادات ندارند از طرف دیگر یکسری از مردم محلی نیز گزارشاتی را مبنی بر مشاهده جن در الحمرا ارائه کرده اند.

سینکو سالتوس | THE CINCO SALTOS

شهر سینکو سالتوس که در ناحیه روستایی ریو نگرو (Rio Negro) واقع شده است به دلیل گزارشاتی که از حضور ساحران سیاه و جادوگران در آن نقل شده است به شهر جادوگران نیز شهرت پیدا کرده است. یک داستان در مورد این شهر قدیمی وجود دارد که در گورستان بزرگ آن در حالی که کارگران این گورستان را بازسازی می کرده اند، بدن یک دختر ۱۲ ساله را مشاهده کرده اند. با وجود اینکه ۷۰ سال از مرگ آن دختر می گذشته است اما به دلیل مومیایی شدن بدن آن به خوبی باقی مانده بود. برخی حتی می گویند که بدن او به تابوت متصل شده بوده که موجب به وجود آمدن خرافاتی دیگر شده است. بر این اساس ساکنان شهر اعتقاد دارند که این دختر برای یک مراسم تشریفاتی قربانی یکی از جادوگران محلی این شهرهای نفرین شده گشته است. همچنین گزارشاتی مبنی بر مشاهده روح یک دختر جوان نیز در اطراف این گورستان وجود دارد. یکی دیگر از داستان های وحشتناکی که در مورد سینکو سالتوس گفته می شود شامل دریاچه پلگرینی (Pellegrini) می باشد که در ان جادوگران بسیاری از کودکان را قربانی می کنند. این موارد توسط گزارشاتی که بازدیدکنندگان از شنیدن صدای جیغ وحشت کودکان در زمان عبور از دریاچه در شب هنگام داشته اند ارائه شده است. بعضی از مردم سعی کردند منبع این فریادها را پیدا کنند اما آن ها همیشه ناموفق بوده اند.

دارگیوز | THE DARGAVS

این روستا بیشتر به عنوان شهر مرده شناخته می شود و در میان مبهم ترین مکان ها و یکی از شهرهای نفرین شده در روسیه قرار دارد. جایی در کوه های قفقاز که در شمال اوزتیا و در جنوب روسیه قرار گرفته است. با نگاه به این منطقه از راه دور ممکن است آن را یک روستای تپه ای معمولی با خانه های زمخت تصور کنید اما در واقع دارگیوز یک روستای معمولی نمی باشد. اینجا در واقع یک قبرستان است که در قرون وسطی ساخته شده است. افرادی از قبیله اوزتیه یا آلانیا این خانه ها را درون کوه ایجاد کرده تا اعضای خانواده خود را در آن دفن نمایند. امروزه و در حال حاضر حدود ۱۰۰ سنگ از این گورستان وجود داشته که برخی از آن ها دارای استخوان های پراکنده نیز می باشند. امروزه بسیاری از ساکنان که بر روی این کوه ها زندگی می کنند به کسانی که می خواهند از گورستان بازدید نمایند هشدار می دهند. آن ها اعتقاد دارند که هر کس از گورستان بازدید نماید نفرین شده و آن ها را به سمت گورهای قدیمی می کشاند. همچنین به دلیل اینکه اغلب این منطقه با مه پوشیده شده است احساس ترس را در آن افزایش می دهد.

کاندون | THE CANEWDON

کاندون که در شرق انگلیس قرار گرفته است به عنوان منطقه جادوگرها در این کشور شناخته می شود. بسیاری از داستان های اسرار آمیز به خصوص در مورد جادوگری در خصوص این منطقه وجود دارد. یکبار شایعه ای توسط مرد مشهور حیله گری به نام جیمز مورل در مورد کاندون در قرن نوزدهم ارائه گردید و گفته شد که این منطقه توسط جادوگران مورد هجوم واقع شده است. این موضوع شیوه ای حساس بود زیرا روستا از قرن شانزدهم افسانه هایی در مورد جادوگران را در خود داشته است. از طرف دیگر در افسانه ای گفته می شود که هر یک از سنگ هایی که از برج کلیسای سنت نیکولاس پایین می افتد نشان دهنده این است که یک جادوگر نابود شده و دیگری جای او را گرفته است. از جمله افسانه های دیگری که در مورد این منطقه وجود دارد این است که اگر فردی در اطراف کلیسا و یا در بین مقبره ها در حیاط آن قدم بزند، ارواح، جادوگران و حتی شیطان را می تواند مشاهده نماید. بیش از افسانه ها در مورد شهرهای نفرین شده و روستای غم انگیز کاندون یک واقعیتی وجود داشت. این واقعیت این است که در این سایت بسیاری از محاکمات و اعدام های مردم توسط جادوگران در طول قرن شانزدهم و هفدهم صورت گرفته و موجب بسیاری از ناراحتی ها برای مردم شده است.از جمله جادوگران برجسته ای و شناخته شده ای که از این روستا آمده اند می توان به جورج پیکینگیل، جادوگر سیاه و یکی از اولین قدرت های جادوگری در جهان و همچنین ساتانیسم در قرن بیستم اشاره کرد.

یورومال | THE YARUMAL

شهرداری یورومال در بخش آنتیوکیا در کلمبیا شهرت ناراحت کننده ای در این مورد داشته که بخش مهمی از جمعیت این منطقه به نوعی جنون روانی مبتلا بوده و این مکان را تبدیل به یکی از شهرهای نفرین شدهکرده اند. از ۵ هزار نفری که در این روستا زندگی می کنند مشخص شده که نی می از ان ها دارای بیماری آلزایمر اولیه بوده و برخی دیگر قبل از اینکه به سن ۴۰ سالگی برسند به بیماری های عصبی دچار خواهند شد. به همین دلیل است که بسیاری از ساکنان یارومال از اوایل زندگی خود با زوال عقل درگیر خواهند بود. دانشمندان ثابت کرده اند که جهش ژنتیکی از یک فرد اسپانیایی که در قرن هفدهم به این منطقه آمده موجب ایجاد این اختلالات شده است. این جهش ژنی می تواند بر روی کروموزوم شماره ۱۴ انسان ها روی دهد. در حالی که ابتلا به بیماری آلزایمر چیزی نیست که برای هر کسی پیش آید اما واقعیت این است که بسیاری از ساکنان یارومال دارای این جهش ژنتیکی می باشند. محققان بر این باور هستند مردم یارومال می توانند به درمان دائمی و موثر آلزایمر کمک کنند و امروزه این روستا به عنوان یک آزمایشگاه بزرگ عمل کرده و شرایط روستاییان به طور کامل مورد مطالعه قرار می گیرند.

هرچند اغلب مواردی که در مورد این شهرهای نفرین شده گفته می شود صرفا افسانه بوده و در واقعیت چیزی به این شکل نمی باشد اما هر کدام از این شهرها و روستاها دارای زمینه های تاریخی در نوبه خود بوده که باعث ایجاد مواردی در مورد آن ها گردیده است.

نوشته روستاها و شهرهایی که شما نمی دانید نفرین شده اند اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *