روش هایی ساده برای نگهداری از چمدان

نگهداری از چمدان در سفر

شاید تا وقتی که قصد سفر نکرده باشید، اهمیت استفاده از چمدان و داشتن آن برایتان آن چنان هویدا نشده باشد اما درست زمانی که باید دیگر وسایلتان را جمع و جور کنید و بار سفر را ببندید، تازه می فهمید که چمدان در سفر چقدر نقش مهمی را برای شما ایفا می کند. از این رو برای نگهداری از چمدان در سفر باید یک برنامه ی اصولی و مدون داشت که بعد از سفر و یا حتی برای سفر بعدی، چمدان های سالم و درست و حسابی داشته باشیم. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، راه هایی برای نگهداری از چمدان در سفر را به اتفاق یکدیگر بررسی نماییم.

مطالب مرتبط:
چمدان های مناسب برای سفرهای هوایی چه ویژگی دارند؟
چگونه مثل حرفه ای ها چمدان مسافرتی ببندیم؟
چطور برای چمدان گمشده یا آسیب دیده مان غرامت بگیریم؟

بدیهی است که نیازهای مربوط به چمدان شما بر اساس فعالیت، مقصد و سبک سفر متفاوت خواهد بود اما به ویژه اگر زیاد مسافرت می کنید، به چمدانی بسیار قوی و با دوام نیاز دارید. راهنماهای خرید چمدان مسافرتی زیادی در مجله های اینترنتی گوناگون وجود دارند که به شما می گویند که چه چمدان سخت چه نرم انتخاب کنید البته، مواد باکیفیتی که در ساخت چمدان شما به کار رفته اند در نهایت امر مهم تری است. با این حال باید بدانید که چمدان های موجود در بازار از جنس های مختلف ساخته شده اند و به این خاطر در نهایت مهم است که بدانید چگونه از آن ها مراقبت کنید تا طول عمر آن ها افزایش یابد و دیگر نیازی به تهیه ی مجدد چمدان نخواهید داشت.

حال برای نگهداری از چمدان در سفر باید تنها چند نکته ی طلایی را رعایت کنید تا هم عمر چمدان شما افزایش پیدا کند و هم در نهایت سالم و تمیز باقی بمانند. یکی از مواردی که باعث می شود چمدان شما همیشه دلخواه و سالم و تر و تمیز باشد این است که؛ اول ببینید که آیا چمدان شما در ابتدا ارزش تمیز کردن را دارد یا خیر. در واقع برای نگهداری از چمدان در سفر باید به این اصل توجه داشته باشید که اگر چمدان شما زیاد هم کثیف نیست، زحمت زیادی نکشید.

در این حالت کافی است تا شما چمدان خود را خالی کرده و جاروبرقی بکشید. به هر حال، وظیفه ی چمدان محافظت از محتویات داخلش است. چمدان ها معمولا به خاطر جنسی که دارند ممکن است که با تمیز کردن خراب شوند. به هر حال حساس نباشید و کمی گرد و غبار طبیعی است و اشکالی ندارد. اگر از اول چمدان نامرغوبی خریداری کرده اید و حالا همه جایش پاره شده و یا این که زیپ آن گیر کرده است، بهتر است به فکر یک چمدان جدید باشید.

اما اگر به هر حال در راستای نگهداری از چمدان در سفر خواستید تا چمدانتان را به هر ترتیبی تمیز کنید، چمدان خود را در ابتدا کاملا خالی کنید. سپس هر چیز باقی مانده و اضافه ای از جمله لنگه های جوراب، برنامه ی باطله ی سفر، دستمال کاغذی ها، خلاصه همه چیزی که داخل چمدان مانده بوده است را بیرون بریزید. بر چسب های سفر که معمولا کاربردشان برای شناسایی شما و یا شرکت های هواپیمایی است که با ان پرواز کرده اید را هم بکنید ،لازمشان ندارید به هر حال. در این رابطه بگذارید تا یک نکته ی مهم را به شما گوشزد نماییم؛ شما در هر صورت قرار نیست که به هر جایی که می روید، سفر قبلی تان را هم به هر کسی که چمدان شما را می بیند اعلام کنید.

برای تمیز کردن و پاک کردن چمدان خود نیز می توانید از چند روش استفاده کنید. شما می توانید ابتدا گردگیری کنید و یا با یک برس خشک، گرد و غبار روی چمدان را پاک کنید و سپس با برس جارو برقی، آن را جارو کنید.

فراموش نکنید که داخل جیب های چمدان را هم جارو بکشید. یادتان باشد که اول جیب ها را کامل بگردید تا مبادا گوشواره یا وسیله ای در آنجا باشد. توجه داشته باشید که به هر حال شما و چمدان هایتان که از وسط گل و لای رد نشده اید و همان مقدار کثیفی که در چمدان شما به جای مانده است برایتان درس خوبی است تا دفعه ی بعد بیشتر مراقب بهداشت و تمیزی چمدان خود باشید. اما با این حال اگر کثیفی چمدانتان زیاد بود، در قدم بعدی خود بخش کوچکی از آن را خیس کنید.

یک پارچه ی مرطوب را به همراه کمی صابون و پاک کننده، به آرامی به قسمت کوچکی از چمدان بمالید تا تست کنید ببینید که چمدان نسبت به شستشو و مواد شوینده چگونه عکس العملی نشان می دهد. در نهایت اگر مشکلی پیش نیامد، بقیه ی قسمت های چمدان و ساک خود را نیز شروع به پاک کردن نمایید. شما می توانید تا دستمال را در صورت نیاز عوض کنید. اگر قسمتی از چمدان شما در طی مراحل شستشو و نگهداری از چمدان در سفر شما صابونی و یا کفی مانده، حتما با قسمت مرطوب دستمال آن را پاک کنید.

به یاد داشته باشید که کل چمدان را از ابتدا خیس نکنید. این توصیه را از ما بپذیرید که برای کیف ها یا چمدان های چرمی، از صابون زین یا صابون های روغنی مخصوص چرم استفاده کنید. از این پاک کننده ها طبق دستورالعمل چمدان استفاده کنید.

از خیس کردن چمدان هایی از جنس چرم اکیدا خودداری کنید. برای قسمت سفت چمدان، از اسپری استفاده کنید. خیلی ساده، روی آن اسپری کنید و با دستمال آن را پاک کنید. باقی مانده ی کثیفی های آن را با دستمال مرطوب پاک کنید. شما حتی می توانید با استفاده از خمیردندان برای پاک کردن ساییدگی های چمدان خود استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم که در قدم اول حتما قسمت کوچکی از چمدانتان را در قسمت های زیرین که مشخص هم نباشند، امتحان کنید تا مبادا وضعیت چمدان شما از این که هست خراب تر شود و سپس باقی مانده ی آن را با دستمال مرطوب پاک کنید. با یک پاک کننده ی ملایم، با دست بشویید. اگر کیف شما از پارچه ی نرم ساخته شده است یا این که حتی مطمئن هستید که آب آن را خراب نمی کند، آن را داخل آب سرد کرده و مقداری شوینده یا حتی شامپو بر روی آن بریزید. سپس چمدان خود را در داخل آب بچرخانید، مجددا درون آب کرده و سپس بیرون بکشید.

سپس چمدان خود را آب کشیده و بگذارید تا خشک شود. یادتان باشد که خیس کردن چمدان، اغلب آن را خراب می کند. در واقع آب باعث می شود که مقوای چمدان مچاله شود و حتی لایه ی ضد آب آن نیز ممکن است پاره شود. پس اگر واقعاً لازم است، چمدان خود را بشویید. قبل از این که چمدان خود را کنار بگذارید اجازه دهید تا کاملاً خشک شود و مجددا داخل آن را تمیز کنید.

اگر داخل چمدان پلاستیکی است، با یک دستمال مرطوب آن را پاک کنید و توجه داشته باشید که دستمالی که برای پاک کردن داخل ان استفاده می کنید، برای پاک کردن بیرون آن استفاده نکنید. اگر لازم بود از پاک کننده هم استفاده کنید. اگر جنس چمدانتان پارچه ای است، جاروبرقی کشیده و با دستمال آن را خشک و پاک کنید.

چمدان و همه ی جیب هایش را باز کنید تا چند روزی قبل از استفاده هوا بخورد. به این گونه دیگر لباس های شما بوی چمدان نمی گیرد. چمدان را در جای مناسب نگه دارید. بهتر است آن را داخل کمد یا زیر تخت نگه دارید. چمدانتان را در هر جایی که نگه می دارید، بر روی آن کاور بکشید تا گرد و خاک نگیرد. پیشنهاد می کنیم که اگر خواستید می توانید داخل آن کاغذ معطر یا قالب صابون قرار دهید تا خوشبو بماند.

شما حتی می توانید تا در داخل چمدان خود تکه هایی از سدر قرار دهید. در واقع می توانید سدر را داخل پارچه یا یک جوراب قرار دهید. سدر بوی ملایم و مطبوعی دارد که باعث دفع حشرات نیز می شود. اگر هم که می خواهید در داخل چمدانتان هیچ نوع بوی نگیرد، شما می توانید تا در داخل چمدان خود ذغال قرار داده یا با روزنامه ی سیاه سفید آن را بپوشانید تا رطوبت و بو را جذب خود کند.

اگر هم که محل زندگی شما بسیار مرطوب است می توانید از رطوبت گیر استفاده کنید. برای نگهداری از چمدان در سفر به این چند نکته ی کلی در نهایت توجه کنید:

  • همیشه چمدان تیره رنگ را انتخاب کنید چون کثیفی را کمتر نشان می دهد. البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که چون اکثر چمدان ها به رنگ سیاه هستند، ممکن است هنگام بارگیری چمدان خود را نشناسید. به جای آن می توانید رنگ سبز تیره، آبی، خرمایی و شبیه آن ها را انتخاب کنید.
  • از پاک کننده های خانگی استفاده کنید. کیف هایی که نرم هستند را با پاک کننده های خانگی تمیز کنید. بیشتر این پاک کننده ها به راحتی پارچه را تمیز می کنند و دیگر نیاز به آب کشی و جدا کردن قطعات چمدان نیست.
  • اکثر چمدان ها دستورالعمل پاک کردن ندارند. پس با دقت تمیز کنید و از پاک کننده های مناسب استفاده کنید. اگر رنگ قسمتی را که امتحان کردید رفت یا خراب کرد، دست نگه دارید.

نوشته روش هایی ساده برای نگهداری از چمدان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *