ریپورتاژ – چرا الان وقت سفر شماست؟

برخی اعتقاد دارند چیزی که متعلق به تو باشد خودش را به تو می رساند.اگر مدتی است به سفرمی اندیشی پس زمان سفر برای تو رسیده است و باید کوله بارت را ببندی .چمدانها را کمتر کن و راحت و سبک بال سفر کن و از دیدن و تجربه کردن لذت ببر .

این که اکنون وقت سفر نیست ، کارم اجازه سفر نمی دهد ، بگذار این مشکل را حل کنم بعد ، الان دلم خوش نیست، الان کسی همسفر نیست و هزاران دلیل دیگر برای نرفتن وجود دارد که همه هم معقولند…اما با معقول زندگی کردن خود را تو دردسرهای بسیاری انداختیم و اینک زندگی خود را به یکنواختی رسانده ایم . مگر عقل ما به تمام چیزها و علوم مشرف است که بایدعنان خود را به دستش بدهیم ؟

عاقلان و دانشمندان که از ما به دنیای اطراف و نوع زندگی شهری اشراف دارند به سفر وتغییر در محیط ثابت کار و منزل تاکید دارند و بهترین نوع تغییر را سفر می دانند . تغییردکور و لوازم منزل شاید مدتی شما را سورپرایزکند ولی درنهایت احساس شادی و تجربه سفر تا مدتها برای شما باقی می ماند . سفر به غیر از تغییر و جداکردن شما از یکنواختی می تواند شما را تغییر دهد.

وقت سفراست و ما به شما دو شهر طلائی ایران را پیشنهاد می دهیم که با هر سن و توان فیزیکی و دانشی که دارید برای شما جذاب و خاطره انگیز خواهد بود . این دو شهر را باید هم اکنون که می توانیم ببینیم .

ریپورتاژ - چرا الان وقت سفر شماست؟

تور مسافرتی شیراز سفری ایده آل

شهر زیبای دل انگیز ، نمی دانم اکنون چه زمانی است که آن را می بینید ولی مطمئنم در هر فصل و زمانی باشید از آن لذت می برید. میتوانید با تور شیراز هوایی به این شهر سفر کنید ، دیدار این همه بناهای تاریخی و زیبا و این شهر زیبا و مردمان خونگرم و شادش را هر مسافری را وادار به تحسین می کند . شیراز مجمع دیدنی های ایران است از طبیعت و تاریخ و اجتماع و محیط و شعر و ادب گرفته تا بازار و شاهچراغ همگی شما را دعوت می کند برای بازدید و سفر .این سفر را هر بار که بروید بازهم کم است و هر بار چیزهای جدید از این شهر کشف می کنید که دفعه پیش ازآن غافل بوده اید . به حافظیه بروید و خود را میهمان جرعه ای شعر کنید و در سعدیه حکایتی از سخن شکر شکن

حضرت سعدی بشنوید و درباغ ارم کمی خلوت کنید تا تخت جمشید به سخنان راهنما گوش بدهید و در آنجا به چشم خود اینهمه بزرگی را ببینید و صحت سخنان را بسنجید و به پاسارگاد که رسیدید کمی دربرابر مقبره پدرزانوی ادب بغل کنید و بنشینید و کمی دل سبک کنید و وقتی بازگردید سخنان بسیاری برای گفتن خواهید داشت و البته ناگفته هایی هم برای نگفتن .

ریپورتاژ - چرا الان وقت سفر شماست؟

تور مسافرتی یزد سفری لذت بخش

فرقی ندارد چه زمانی می رسید به زودی سرود هماهنگ اذان را ازمناره دهها مسجد کوچک و بزرگ خواهید شنید ، کمی آرام می شوید و زمانی که اندکی در این شهرقدم بزنید همچون مردم یزد به آرامش خواهید رسید .مردمی ساکت و مهربان ومومن وصادق .

می دانستید یزد تنها شهری است که هرگز درگیر جنگ نشد وفتح نگردید ومردم بسیار صلح طلبی داشته و دارد .به نوعی سوئیس ایران است ، شهریکه در سفرنامه ناصر خسرو به آن لقب نگین سبز کویر داده و همچون زمردی سبزودرخشان در میان انگشتر کویر ایران می درخشد .وقتی با تور یزد هوایی به یزد سفر میکنید ، میبیند که سرسبزی ودرخشندگی ایران با اینهمه کویر و بیابان در یزد به صورت مینیاتوری و ملموس میباشد.

شهری که تاکویر می توانی قدم بزنی و تاباغات سرسبز آن راهی نیست و قناتهای چند هزارساله آن همچنان آب خنک و گوارا را از صدها کیلومتر آنطرف تر برای باغات فراهم می کند . و اما عنصر سوم آتش را در این شهر هزار سال است که بصورت نمادین روشن نگاه داشته اند و هزاران سال است که آتش ایمان و مهر را در دل مردمانش سینه به سینه زنده نگاه داشته اند و منتقل نمودند ودراین کوران سخت روزگار سیاه این سرزمین در دل زنده نگاه داشته اند .

اگر بخواهید سفر بروید می توانید هر نقطه ای از این سرزمین را انتخاب کنید و برای خود خاطره ای بسازید و هر جای این سرزمین که بروید به خانه مادری خود سر زده اید . اگر ماه و مهر ایرن را دیده اید باز هم انگیزه ای برای رفتن دارید .

همیشه برای سفر وقت نیست ، اکنون سفر برو

در سفر شما درمی یابی چقدر دیدها به زندگی متفاوت است . ممکن است شما دیدگاه بهتری از مال خودتان بیابید و دید خود را کلاً به زندگی عوض کنید و زندگی و حتی کسب و کار شما نیز دستخوش تغییرات مثبت بسیاری شود . باید گفت زندگی ما پشت نگاه ما به زندگی شکل می گیرد . با تغییر نگاه بسیاری از چیزهای ارزشمند زندگی مان رنگ می بازد و بی ارزش می شود و ممکن است بسیاری از چیزهای با ارزش زندگی خود را در میان چیزهایی بیابیم که هرگز برای آنها ارزشی قائل نبودیم .

زندگی سخت نیست نگاه های ما سخت شده اند که به ما سخت می گذرد. سفر با یک تور داخلی معتبر با تغییر محیط ثابت زندگی و کار ما تمام قوانین ما را برهم می زند و ما وقتی از خطوط قرمز خود می گذریم در می یابیم گاهی بسیاری از باید ها و نباید های زندگی ما اشتباه است و یا می توان بدون آنها هم زندگی کرد و این کشف شروع زندگی جدیدی را برای شما رقم می زند .

حتی بدترین سفرها هم خاطرات و تجربیات بی نظیری با خود همراه دارد که نمی توانید آن را نادیده بگیرید و هرگز در زندگی عادی به آنها دست نمی یابید و مجموع این تجربیات از شما انسان بهتر و آماده تری می سازد و در مواقع بحران و خطر از ناخودآگاه خود تصمیمات بهتری خواهید گرفت .

همه اینها به شرط آن است که در برابر سفر دلیل وعذر نیاورید و دل به آن بسپارید شاید فردا دیگر برای سفر دیر باشد و شاید هرگز فرصت سفری با این کیفیت نیابید و قطعاً این تجربیات که قرار بود دراین سفر بدست بیاورید درزمان دیگر میسر نخواهد بود.

ریپورتاژ - چرا الان وقت سفر شماست؟

ما هرروزتغییر می کنیم و هر روز نسبت به دیروز پیرتر می شویم و بی حوصله تر پس اکنون که ازفردا جوانترید به سفر بروید شاید فردای مد نظر ما سالها طول بکشد و دیگر توان و حوصله این سفر که امروز دوست داریم را نداشته باشیم.

یک آژانس مسافرتی معتبر مثل فارا گشت کوروش کبیر میتونه برنامه هایی از سفر گشت تور شیراز یا یزد برایت بچینه که در طول سال حسابی خستگیت در بره و پر انرژی و شاداب به حل مسائل مهم زندگیت برسی ، پس همین الان باهاشون تماس بگیر و با جدیدترین تورها آشنا شو چون الان وقت سفر شماست.

 


امتیاز شما

[Total: 2 Average: 5]

نوشته ریپورتاژ – چرا الان وقت سفر شماست؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *