ساختمان های دولتی مشهور در جهان

ساختمان های دولتی مشهور | official residence

ساختمان های دولتی مشهور مکانی است که در آن ها استاندار، فرماندار، رییس دولت و یا دیگر اعضای ارشد دولتی اقامت دارند. اغلب این اقامتگاه ها و ساختمان ها بخش مهمی از تاریخ آن کشور می باشد. این مکان می تواند یک قصر یا یک قلعه بوده که قرن ها توسط پادشاهان و یا امپراتورها مورد استفاده قرار می گرفته است. از آنجا که این ساختمان ها معمولا در حال استفاده می باشند بنابراین دسترسی به آن ها تا حدی محدود می شود. اما این بناها ارزش دیدن را دارد حتی اگر فقط بتوانید آن را از بیرون مشاهده کنید. ما در الی گشت می خواهیم ساختمان های دولتی مشهور در جهان را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه شوید.

قصر کونینکلیک | Koninklijk Paleis Amsterdam

قصر کونینکلیک یا همان کاخ سلطنتی یکی از ۴ کاخ هلند است که در اختیار ملکه بئاتریکس (Queen Beatrix) قرار دارد. این بنا که از ساختمان های دولتی مشهور در هلند به شمار می رود در سمت غربی میدان دم (Dam) در مرکز آمستردام واقع شده است. این کاخ به عنوان سالن شهر در عصر طلایی هلند و در قرن هفدهم ساخته شده و بعدها به قصر سلطنتی لوئیس ناپلئون و سپس به خانه سلطنتی هلند تبدیل شده است.

قصر دراتنینگولم | Drottningholm Palace

قصر دراتنینگولم که در نزدیکی شهر استکهلم واقع شده است در اواخر قرن شانزدهم میلادی بنا شده و محل اقامت خصوصی و رسمی برای خانواده سلطنتی سوئد می باشد. باغ ها و پارک های اطراف این کاخ و همچنین ساختمان های آن یکی از جاذبه های اصلی برای گردشگرانی است که سالانه از این مکان بازدید می کنند. علاوه بر این، قصر دارای یک سالن اپرا و یک سالن تئاتر قصر دراتنینگولم بوده که همچنان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کاخ امپراتوری هافبورگ | Hofburg Imperial Palace

کاخ امپراتوری هافبورگ که یکی از ساختمان های دولتی مشهور در جهان می باشد در حال حاضر به عنوان محل اقامت رسمی رییس جمهور کشور اتریش مورد استفاده قرار می گیرد. این ساختمان محل اقامتگاه رسمی خانواده پادشاهی هابسبورگ در زمستان بوده است. در حالی که آن ها ترجیح می دانند تابستان های خود را در قصر شانبرون (Schönbrunn) بگذرانند. از سال ۱۴۳۸ تا ۱۵۸۳ و همچنین از سال ۱۶۱۲ تا ۱۸۰۶ این ساختمان محل پادشاهی و امپراتوری مقدس روم بوده است. پس از آن نیز تا سال ۱۹۱۸ توسط خانواده سلطنتی و امپراتوری اتریش مورد استفاده قرار گرفته است.

قصر امپراتوری توکیو | Tokyo Imperial Palace

یک منطقه ای بزرگ که همانند پارک می باشد، کاخ امپراتوری ژاپن در توکیو در آن قرار گرفته که محل اقامت اصلی اپراتور ژاپن است. در زمانی که اموال و املاک ژاپن در دهه ۱۹۸۰ دچار حباب قیمتی شده بود، ارزش املاک و مستغلات و همچنین محوطه این کاخ کمی بالاتر از املاک در ایالت کالیفرنیای آمریکا بود. باغ های درونی کاخ و همچنین ساختمان های آن به جز در تاریخ های ۲۳ دسامبر و ۲ ژانویه و زمانی که خانواده امپراتوری بازدید از آن را برای عموم مردم آزاد می گذاردند در سایر تاریخ ها بسته می باشند.

قصر رئال | Palacio Real

قصر رئال که به نام کاخ سلطنتی مادرید نیز شناخته می شود یکی از ساختمان های دولتی مشهور در جهان و همچنین محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا است. البته که پادشاه خوان کارلوس (Juan Carlos) در قصر دلازارزولا (Palacio de la Zarzuela) و یک ساختمانی کوچکتر در حومه مادرید ساکن است. ریشه ها و پایه های اولیه این کاخ به قرن دهم میلادی بازگشته و در آن زمان مورس، یک قلعه دفاعی را در این مکان برپا کرده بود. کاخ سلطنتی مادرید بین سال های ۱۷۳۸ تا ۱۷۵۵ ساخته شده و پادشاه کارلوس سوم محل اقامتگاه خود را در سال ۱۷۶۴ به این مکان منتقل کرد.

کاخ باکینگهام | Buckingham Palace

کاخ باکینگهام که یکی از ساختمان های دولتی مشهور در جهان می باشد در شهر لندن واقع شده و محل اقامت اصلی ملکه الیزابت دوم می باشد. البته لازم به ذکر است که این ساختمان متعلق به دولت بریتانیا بوده و ملاک شخصی پادشاه نیست. فضای جلوی کاخ باکینگهام به عنوان محلی برای تغییر گارد، مراسم های بزرگ و همچنین جاذبه توریستی مورد استفاده قرار می گیرد. بین ماه می و جولای هر روز صبح ساعت ۱۱:۳۰ نگهبان تغییر می کند. در سایر روزهای سال نگهبانان بر اساس روزهای متناوب و شرایط آب و هوایی تغییر خواهند کرد.

آلکازار سویل | Alcázar of Seville

این بنا در اصل یک قلعه از دوره موریش (Moorish) می باشد. آلکازار سویل یکی از بهترین نمونه های باقی مانده از مودجار (Mudéjar) در اسپانیا می باشد که همچنین از ساختمان های دولتی مشهور در جهان است. پایه ها و ساختارهای اولیه این بنا در اوایل قرن دهم دهم ساخته شده و در طول قرن ها توسط سلسله الموهادس (Almohades) گسترش یافته است. هر کدام از پادشاهان پس از آنکه به پیروزی می رسیدند بخشی را به طور پیوسته به آلکازار افزوده می کردند. طبقات بالای آلکازار همچنان نیز به عنوان محل اقامت رسمی خانواده سلطنتی حکومت سویل مورد استفاده قرار می گیرد.

کاخ بزرگ | Grand Palace

ساخت و ساز کاخ بزرگ زمانی آغاز شد که در سال ۱۷۸۲ پایتخت سیام (Siam) از تونبوری (Thonburi) به بانکوک منتقل شد. این کاخ در تمام طول این سال ها به عنوان محل اصلی اقامت پادشاهان تایلند تا زمان مرگ مرموز پادشاه آناندا ماهیدول (Ananda Mahidol) در سال ۱۹۴۶ خدمت کرد. پادشاه بومیبول آدولیادج (Bhumibol Adulyadej) برادر او که پیرواش نیز بود به کاخ چیترالادا (Chitralada) نقل مکان کرد. اما کاخ بزرگ که از ساختمان های دولتی مشهور در جهان به شمار می رود هنوز هم رسمی بوده و اغلب برای مراسم سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاخ سفید | White House

کاخ سفید که در واشنگتن دی سی قرار گرفته است محل اقامت و همچنین دفتر رسمی ریی جمهور ایالات متحده می باشد. این ساختمان در بین سال های ۱۷۹۲ تا ۱۸۰۰ ساخته شده و اولین بار نیز توسط رییس جمهور جان آدامز مورد استفاده قرار گرفته است. پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بازدید از این کاخ دشوارتر شده و امروزه تورها فقط برای گروه های ۱۰ نفره و یا بیشار برگزار می شوند. از طرف دیگر برای اینکه بتوانید از آن بازدید کنید می بایست از طریق اعضای کنگره و یا از طریق سفیر ایالات متحده در کشور خود و از ۶ ماه قبل درخواست نمایید.

کاخ کرملین مسکو | Moscow Kremlin

کاخ کرملین مسکو یک کجتکع بزرگ و استوار می باشد که درون آن چهار کاخ و چهار کلیسا قرار گرفته و اطراف آن را دیوارهای کرملین به همراه برج های آن محاصره کرده اند. به سادگی می توان گفت که این بنا یکی از ساختمان های دولتی مشهور در جهان بوده و به عنوان محل اقامت رسمی رییس جمهوری روسیه شناخته می شود. اگرچه امروزه دو سوم از زمین های کرملین بر روی بازدیدکنندگان بسته می باشد اما یک سوم باقی مانده دارای گنجینه ها و فضاهایی است که می تواند چندین روز شما را مشغول گشت و گذار نماید.

با نگاهی به تاریخ و علاقه انسان به ساختن کاخ ها و قلعه های بزرگ در زمان قرون وسطی قطعا می توان کاخ های بسیار دیگری را نیز در این لیست قرار داد. اما محدودیت در انتخاب یکی به دلیل بزرگ بودن آن ها، دیگری به دلیل شهرت و همچنین ساختمان هایی است که در حال حاضر نیز به عنوان مکان های اقامت مورد استفاده قرار می گیرد. حال ممکن است این استفاده خصوصی بوده یا اینکه به صورت دفتر رسمی مورد استفاده قرار گرفته و یا ملک آن شخصی بوده یا متعلق به دولت می باشد.

نوشته ساختمان های دولتی مشهور در جهان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *