سازمان ایمنی هوایی آمار سوانح هواپیمایی ۲۰۱۸ را منتشر کرد

سوانح هوایی ۲۰۱۸

سازمان ایمنی هوایی که آمار تصادفات و سوانح هواپیمایی را منتشر می نماید امسال نیز در روز اول ژانویه مطلبی را در خصوص سوانح هوایی ۲۰۱۸ ارائه نمود. سازمان ایمنی هوایی، آمار سوانح هوایی در سال ۲۰۱۸ را مجموعا ۱۵ حادثه هواپیمایی مرگبار اعلام کرده که در مجموع ۵۵۶ تلفات را در بر داشته است. داده های سازمان امنیت هوایی نشان می دهد که با وجود چندین حادثه برجسته، سال ۲۰۱۸ یکی از امن ترین سال ها برای پروازهای تجاری بوده است. با این حال سال ۲۰۱۸ نسبت به میانگین ۵ سال گذشته وضعیت بدتری داشته است. با الی گشت همراه باشید تا این خبر و داده ها از سازمان ایمنی هوایی با هم بیشتر بررسی کنیم.

تعداد حوادث در سال ۲۰۱۸

مطالب مرتبط:
مرگبارترین سوانح هوایی تاریخ | قسمت اول
مرگبارترین سوانح هواپیمایی تاریخ | قسمت دوم
۲۰۱۷ بی خطرترین سال در سوانح هوایی بود؛ اما مرگبارترین سال کی بوده است؟

در طول سال ۲۰۱۸ سازمان ایمنی حمل و نقل هوایی در مجموع ۱۵ حادثه هواپیمایی کشنده را ثبت کرده که در مجموع ان ها ۵۵۶ کشته برجای گذاشته اند. این باعث شده تا سال ۲۰۱۸ سومین سال از نظر تعداد حوادث هواپیمایی و همچنین بدترین آن ها از لحاظ مرگ و میر در مقایسه با میانگین ۵ سال گذشته باشد. سالم ترین سال در تاریخ هوانوردی سال ۲۰۱۷ بوده که در آن ۱۰ حادثه با ۴۴ کشته ثبت شده است. با توجه به اینکه میانگین ۵ ساله ۱۴ سانحه و ۴۸۰ کشته است بنابراین سوانح هوایی ۲۰۱۸ در هر دو مورد وضعیت بدتری را نسبت به مسانگین ثبت کرده است. از مجموع ۱۵ سوانح هوایی ۲۰۱۸، تعداد ۱۲ حادثه مربوط به پروازهای مسافربری و سه حادثه مربوط به پروازهای باری بوده است. همچنین سه مورد از این ۱۵ حادثه توسط شرکت های هواپیمایی بوده است که در لیست سیاه EU قرار داشته که این به میزان ۲ برابر در مقایسه با سال ۲۰۱۷ بوده است.

سال ۲۰۱۸ یکی از سال های ایمن

با توجه به ترافیک هوایی موجود در سراسر جهان در سال ۲۰۱۸ که به میزان ۳۷ میلیون و ۸۰۰ هزار پرواز بوده است، تعداد سوانح هوایی ۲۰۱۸ برابر با یک حادثه در هر ۲ میلیون و ۵۲۰ هزار پرواز است. هارو رانتر (Harro Ranter) مدیرعامل سازمان ایمنی هوایی با اشاره به این میزان تصادف اظهار داشت که سطح ایمنی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و او اضافه نمود: اگر میزان سوانح هوایی ۲۰۱۸ به اندازه ۱۰ سال پیش باقی مانده بود می بایست در این سال ۳۹ حادثه مرگبار رخ داده باشد. او همچنین اضافه کرد که سال ۲۰۰۰ حوادث مرگبار بسیاری رخ داده که تعداد آن ها ۶۴ عدد بوده است و این نشان می دهد که پیشرفت های عظیمی در مورد ایمنی پروازها در دو دهه گذشته ایجاد شده است.

نحوه محاسبه تعداد حوادث

با نگاهی به ۵ سال گذشته یک چیز کاملا مشخص است. حوادثی که در اثر از دست دادن کنترل پرواز روی داده یک نگرانی عمده امنیتی می باشد زیرا این نوع از حوادث حداقل ۱۰ مورد از ۲۵ عدد از بدترین سوانح را شامل می شود. در اکثر این حادثه ها نیز همه افراد کشته شده اند. آماری که بر اساس تمام سوانح هوایی ۲۰۱۸ برای هواپیماهای تجاری ارائه می گردد شامل هواپیماهای مسافربری و باری است که برای حمل ۱۴ مسافر و یا بیشتر در نظر گرفته شده است. این بدان معنی است که حادثه ۱۱ آوریل ۲۰۱۸ که در ان یک هواپیمای نظامی الجزایر از نوع ایلوشن ۷۶ (IL-76) سقوط کرده و ۲۵۷ کشته برجای گذاشت را شامل نمی شود. در صورتی که بخواهیم سوانح هواپیماهای حمل و نقل نظامی را نیز به آن اضافه کنیم تعداد تلفات به ۹۱۷ عدد در مجموع ۲۵ حادثه خواهد رسید.

سازمان ایمنی هوایی

سازمان ایمنی هوایی یک سازمان مستقل بوده که در کشور هلند واقع شده است. سازمان در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد. این مجموعه با هدف ارائه هرچه بیشتر اطلاعات به علاقه مندان و همچنین حرفه ای ها در زمینه حمل و نقل هوایی، اطلاعات تاریخی و همچنین دانشی کامل و قابل اطمینان در مورد حوادث هوایی و مسائل مربوط به ایمنی است. ASN نیز خدمات منحصر به فرد و بنیادی ایمنی پرواز (FSF) را ارائه می نماید. این ارقام و داده ها همچنین با استفاده از پایگاه داده تصادفات هواپیمایی از سازمان ایمنی حمل و نقل و رهبر اینترنت در اطلاعات ایمنی حمل و نقل گردآوری شده است. لازم به ذکر است که سازمان ایمنی حمل و نقل هوایی از منابع معتبر و رسمی استفاده می کند. همگی می دانیم که یکی از این سوانح هوایی ۲۰۱۸ سقوط هواپیمای ای تی آر کشورمان بود که در این لیست نیز قرار دارد.

نوشته سازمان ایمنی هوایی آمار سوانح هواپیمایی ۲۰۱۸ را منتشر کرد اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *