سایت موزه زمین گردشگری در شیراز راه اندازی شد

سایت موزه زمین گردشگری

استان فارس به دلیل داشتن موقعیت مکانی و آب و هوای مخصوص به خود یکی از بهترین مکان ها برای ایجاد سایت موزه زمین گردشگری به شمار می رود. علی نیری، سرپرست گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از راه‌اندازی سایت موزه زمین گردشگری در شیراز که می‌‌تواند گردشگران و علاقه مندان به زمین شناسی را به سوی این شهر جذب کند خبر داده است. او ژئوتوریسم را از جمله عناوین تخصصی گردشگری که گردشگران خاص خودش را دارد، معرفی نمود. همچنین نیری به برگزاری دومین نمایشگاه ملی گردشگری، هتل‌داری و صنایع دستی قشم از ۱۰ تا ۱۴ دی ماه، اشاره کرده و بر حضور فعالان حوزه گردشگری شیراز در این نمایشگاه تاکید کرد. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این مطلب بیشتر بدانیم.

مطالب مرتبط:
برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته ایران
این مکان ها به مقاصد گردشگری سیاه معروف اند
همه چیز درباره ی کارت گردشگری ایروان

او در این خصوص گفت: با توجه به اینکه قشم و همچنین جزیره هرمز بهشتی برای زمین گردشگری در جنوب کشور به حساب می آید، در این نمایشگاه با متولیان امر گردشگری در قشم نیز صحبت هایی صورت گرفت تا در زمینه راه ‌اندازی نخستین سایت موزه زمین گردشگری شیراز مشارکت داشته باشند‌. نیری همچنین اشاره کرد به اینکه شیراز در این نمایشگاه، فضای خوبی در اختیار داشته و مذاکرات متعددی را برای جذب سرمایه گذار انجام داده است. ساخت کاروان های سیار مربوط به وسیله خودروها در شکل رستوران های سیار و ایجاد خیابان های غذا در نقاط مختلف شهر را یکی از پروژه های سرمایه گذاری در این زمینه دانست که نیاز دارد تا بخش خصوصی به این حوزه ورود کرده و طراحی این کاروان ها بر اساس موقعیت جغرافیایی و اقلیم شیراز انجام می‌شود‌.

او همچنین اجرای طرح گردشگری شبانه و خوراک در شیراز را برای ایجاد کردن فرصتی برای بهره برداری از ظرفیت های شهر شیراز معرفی کرده که در طول تمام ماه های سال می‌تواند گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب نماید. علاوه بر این نیری با اشاره به اینکه برای جذب گردشگر از کشورهای دیگر به خصوص هند تلاش زیادی نشده و با وجود اینکه شیراز ظرفیت های بسیاری دارد اما بیشتر گردشگران هندی به تهران می‌روند. در این زمینه او اضافه کرد: تاج محل در هند، نماد یک زن فرهیخته ایرانی است و از طرف دیگر معماری این مکان نیز توسط عیسی خان شیرازی انجام شده است. به طور مشخص دیده می شود که مردم هند برای این دو شخصیت احترام ویژه ای قائل هستند و از این ظرفیت می‌توان استفاده کرد تا گردشگران هندی را به سوی شیراز جذب نماییم اما در این خصوص فعالیت های زیادی نشده است.

او با اشاره به اینکه بهره برداری از وب کیوسک ها نیز در حاشیه نمایشگاه های گردشگری پارس و قشم دنبال شده و زیرساخت های آن را مهیا دانسته و همچنین بر کیفیت خدمات که در حوزه گردشگری و حمل و نقل با استفاده از آنها به گردشگران ارائه می‌شود تاکید کرد. این موضوع اتفاق تازه ‌ای است که تا قبل از آغاز نوروز امسال قرارداد آن به امضای دو طرف خواهد رسید‌. نیری با بیان اینکه رئیس سازمان منطقه آزاد قشم نسبت به برگزاری هفته های فرهنگی مشترک ابراز علاقه نموده است، توضیح داد که قرار شده فضاهای تبلیغاتی شهرهایمان را به اشتراک گذاشته و فضاهای تبلیغاتی در هر دو شهر برای تبلیغات گردشگری به صورت متقابل مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این او قشم را از نظر گردشگری متنوع ارزیابی کرده و آن را به عنوان مکانی معرفی کرد که گردشگران از شهرهای مختلف می توانند در آنجا حضور پیدا کرده به گونه ای که به شیراز هم نزدیک است و می‌تواند در برنامه سفر توریست ها قرار بگیرد‌. او همچنین به برنامه‌ریزی در زمینه برگزاری جشنواره اقوام در ایام نوروز یا هفته شیراز نیز اشاره کرد.

او به سایت‌هایی مانند برم دلک، قصر ابونصر و پوستچی که درحال حاضر فعال نیستند، اشاره کرده و بر واگذاری این سایت ها به شهرداری برای فعال کردن آنها و همراهی بخش خصوصی تاکید کرد. نیری همچنین اشاره کرد که باید راهکاری اندیشیده شود تا درآمدهای اماکن گردشگری استان فارس مانند تخت جمشید، حافظیه، سعدیه، ارگ کریمخانی مجموعه زندیه و به طور مشخص اماکنی که در شیراز می باشد وارد خزانه شده و صرف نگهداری و حفظ این اماکن شود‌ تا به جذب بهتر و بیشتر گردشگر منجر شود.

نوشته سایت موزه زمین گردشگری در شیراز راه اندازی شد اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *